Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51

Stefan S51 19 Mar 2009 18:07 13621 70
  • Witam
    chciałbym zaprezentować subbasy wykonane na glosnikach Beymy,
    które mają 250W RMS,

Konstrukcje zapożyczyłem z tąd http://www.bcspeakers.com/suggested.php?id=0000000008

Cała paczka wykonana jest z płyty wiórowej 18mm,
    poskręcana konfirmantami (na klucz imbusowy) , dodatkowo użyłem kleju stolarskiego, a potem kazdą szparkę wypełniłem silikonem, by nie było jakichś przedmuchów :)
    Całość została pomalowana 2 razy czarną farbą. wcześniej oczywiście przytarte lekko papierkiem sciernym.

W środku jest filtr basowy dolnoprzepustowy
    NACHYLENIE 12dB/okt

CZĘSTOTLIWOŚĆ PODZIAŁU 250Hz

PASMO CZĘŚTOLITOWOŚCI 20-250Hz

MOC RMS 600W
    Wszystko polutowane to wejść JACK.

Kosztorys:
    2x głosnik Beyma 550zł
    2xfiltr basowy 50zł
    Płyta wiórowa 0zł (mam swoją)
    farba 20zł
    Wejścia JACK 30zł
    Wszystkie wkręty które wykorzystałem przy budowie kolumny 30zł

Efekt?
    Wg mnie gra bardzo ładnym basem i tylko basem, niczym innym dzięki filtrowi.
    Bas wyraźnie czuć na wlasnym ciele :D gdy sie stoi na przeciwko to niezły cyrrk sie dzieje w żołądku :D
    Póki co testowałem je na LDM SMX11 ale juz mam koncówke Elmuza 2x250W

Proszę o opinie i ewentualną krytykę :)

Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51 Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51 Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51 Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51 Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51 Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51 Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51 Subbasy Beyma SM-118 by Stefan S51

Fajne!
  • #2 19 Mar 2009 18:52
    Karaczanus
    Poziom 9  

Eee... no ładne :) tylko widział bym je w jakiejś niezbyt grubej okładzinie a reszta ekstra :)

• #3 19 Mar 2009 19:13
    Stefan S51
    Poziom 13  

Okładzina? może kiedyś :)

• #4 19 Mar 2009 19:25
    Djelvis
    Poziom 16  

Spoko, ale filrt pasywny przy takich mocach to czysta głupota :) i to za 50zl...ciekawe jaka ceweczka tam jest....musialaby mieć przynajmniej grubość 1,5mm ale to by nie kosztowalo 50zl

• #5 19 Mar 2009 19:39
    AnTech
    Poziom 31  

Nie widać żadnych stężeń na ściankach bocznych, górnej i tylnej. Ta skrzynia gra razem z głośnikiem.

Stefan S51 napisał:
    PASMO CZĘŚTOLITOWOŚCI 0-250Hz

No rewelacja 8-O , trochę się kolega zagalopował :wink: .

Ten kondensatorek, mam nadzieję, bipolarny jest?
    Jakiej średnicy drutem nawinąłeś cewkę? Wygląda na niezbyt gruby.

• #6 19 Mar 2009 20:05
    marian133
    Poziom 37  

Stefan S51 napisał:

Wszystko polutowane to wejść JACK

Noooooo,gratulacje :D Chłopie,przecież jak będziesz grał tymi subami i ktoś przez przypadek wypnie ci kabel to będzie spinol.

• #7 19 Mar 2009 20:13
    Stefan S51
    Poziom 13  

marian133 napisał:
    Stefan S51 napisał:

Wszystko polutowane to wejść JACK

Noooooo,gratulacje :D Chłopie,przecież jak będziesz grał tymi subami i ktoś przez przypadek wypnie ci kabel to będzie spinol.

Miałem tu na myśli przylutowane są kable do wejsc na jacka by mozna było podpiac te kolumny pod jakis wzmacniacz prawda :)

Dodano po 48 [sekundy]:

Co do kondensatora,cewki itd nie wiem bo ja go kupilem na allegro.

• #8 19 Mar 2009 20:22
    marian133
    Poziom 37  

Stefan S51 napisał:

Miałem tu na myśli przylutowane są kable do wejsc na jacka by mozna było podpiac te kolumny pod jakis wzmacniacz prawda :)

A czy Ty zrozumiałeś to co ja napisałem?

• #9 19 Mar 2009 20:38
    Stefan S51
    Poziom 13  

Tak, i nie rozumie jak to może się rozpiąc?????? chyba że bedzie ktoś rzucał tym... bo innej opcji nie widze

Dodano po 35 [sekundy]:

a i poco miał by to ktoś wypinać?

Dodano po 56 [sekundy]:

jak sie komuś bedzie podobało to sobie wypnie a ja wepnę zpowrotem i nie widze tutaj problemu..

Dodano po 10 [minuty]:

AnTech napisał:
    Nie widać żadnych stężeń na ściankach bocznych, górnej i tylnej. Ta skrzynia gra razem z głośnikiem.

Stefan S51 napisał:
    PASMO CZĘŚTOLITOWOŚCI 0-250Hz

No rewelacja 8-O , trochę się kolega zagalopował :wink: .

Ten kondensatorek, mam nadzieję, bipolarny jest?
    Jakiej średnicy drutem nawinąłeś cewkę? Wygląda na niezbyt gruby.

Tak jest on bipolarny.

• #10 19 Mar 2009 21:43
    marian133
    Poziom 37  

Stefan S51 napisał:
    Tak, i nie rozumie jak to może się rozpiąc?????? chyba że bedzie ktoś rzucał tym... bo innej opcji nie widze ....

a i poco miał by to ktoś wypinać?

Przez przypadek...nie wiesz co się dzieje czasem na imprezach?

Stefan S51 napisał:
    jak sie komuś bedzie podobało to sobie wypnie a ja wepnę zpowrotem i nie widze tutaj problemu..

A Ja widzę...szkoda tylko że Ty tego nie widzisz(zapewne dlatego że nie wiesz jak działają styki w gnieździe Jack)...ale spoko,dowiesz się wtedy kiedy spalisz wzmacniacz albo głośniki.

• #11 19 Mar 2009 22:02
    DjMapet
    Poziom 42  

Widzę że kolega kierował się zasadą; głośniki "słabe" to paczka też może być "słaba".
    Co tu podziwiać?
    1 Brak wzmocnień
    2 Brak gniazd speakon
    3 Zdejmowana przednia ścianka ????
    4 kiepskie filtry
    5 Wystające krawędzie płyt
    Nie mam czasu i nie chce mi się wymieniać innych wad tego ustrojstwa.

Pozdrawiam.

• #12 19 Mar 2009 22:11
    Skipior
    Poziom 20  

Jako że na co dzień zajmuję się składaniem paczek dodam coś od siebie...

Płyty są może i dobrze złożone, ale góra i dół z pewnością są źle docięte. Są zbyt szerokie.

Zasada jest taka, albo stolarz działa z kimś we dwoje, albo z chwytakami. To wygląda jakbyś składał to sam lub rzeczywiście są ciutkę pomylone wymiary poszczególnych płyt.

Dalej... Brak rączek ( kto to będzie dźwigał?! ), narożników ( płyta wiórowa to nie sklejka, pukniesz kiedyś o coś i bd ubytek ) i takich tam szczegółów.

Malowanie... Hmm... Szlifowanie to nie wszystko... Powierzchnię trzeba przygotować do malowania ( grunt ), nałożyć podkład, bazę, a wszystko to na wyszlifowaną szpachel natryskową.

To co zrobiłeś posłuży Ci rok, może dwa i lakier będzie znikał w oczach.

Nie wiem po co te ramki na tył i front... Zbędny pokaz konfirmatów.

Brak kraty maskującej lub grill'a.

Zwrotnica? Filtr? Przepraszam, ale to szajs. Kolega coś takiego miał, po podaniu 130W coś strzeliło ( chyba kondensator zawiódł ) i paczka zaczęła inaczej grać ( ale grała, lecz bez filtracji ).

Poza tym to ten projekt jest chyba przerobiony, co?
    Bo mam u siebie na stanie dwie paczki SUB18 i są one sporo dłuższe...

Ogólnie powiedziałem jak się ma wykonanie, sam projekt w sobie jest OK, wierzę, że może to fajnie zagrać.

Mam nadzieję, że dobrze odbierzesz moje uwagi i zaowocuje to lepszymi projektami :) Ja również w ten sposób się uczyłem.

• #13 20 Mar 2009 15:24
    Stefan S51
    Poziom 13  

Ja pierdziele,
    Wszystko się dorobi rączki, narożniki, wszystko po kolei, i nie rusza mnie zbytnio to co tutaj piszecie, zrobilem to tak ze mi się podoba, brak maskownicy lub grila? to tylko kwestia czasu, a góra nie jest zle docieta tylko taka ma byc ze odstaje pare mm bo wg mnie tak jest ladniej. :)

Dodano po 16 [sekundy]:

Speakony? pff... a po co? ja wole jacki :)

• #14 20 Mar 2009 15:51
    marian133
    Poziom 37  

Stefan S51 napisał:
    Ja pierdziele,
    Wszystko się dorobi rączki, narożniki, wszystko po kolei, i nie rusza mnie zbytnio to co tutaj piszecie

Wiadomo, kwestia gustu i pieniędzy...

Stefan S51 napisał:
    Speakony? pff... a po co? ja wole jacki

...ale z tym to pojechałeś, radzę Ci się dokształcić.

• #15 20 Mar 2009 15:53
    Stefan S51
    Poziom 13  

Słuchaj, wiem ze speakony są bardzo dobre.
    Ale jakoś serio wole te JACKI :)

• #17 20 Mar 2009 16:21
    Stefan S51
    Poziom 13  

Kumam i słyszałem to nie raz wpinając je, no ale przeciez wystarczy podpinać je na wyłączonym wzmacniaczu albo na wyciszonym masterze i wtedy nie ma problemu, zresztą kto wpina kabel na podgloszonym wzmacniaczu?

• #18 20 Mar 2009 16:25
    dywan86
    Poziom 18  

Proszę używać fachowych zwrotów, przy wpinaniu i wypinaniu wtyczki Jack robi się na chwile zwarcie, co może zaowocować uszkodzeniem końcówki mocy.

• #19 20 Mar 2009 16:40
    Stefan S51
    Poziom 13  

Dlatego napisałem że wpina się je na wyłączonym wzmacniaczu :)

• #20 20 Mar 2009 16:56
    Mitur23
    Poziom 23  

Ta zwrotnica mi jakas przypomina mam taką samą z allegrodo za 16 zł z pasmem ciętym 250Hz myslę ze to nie jest ta sama bo ona przy 100 watach nie wytrzymała i sie stopiła..

• #21 20 Mar 2009 17:29
    DjMapet
    Poziom 42  

Piszesz "Proszę o opinie i ewentualną krytykę :-)" ,ale jakoś trudno Ci przyjąć krytyczne opinie. Temat powinien wylądować w " niedokończone ", lub powinieneś go zamieścić po zakończeniu projektu.
    Kiedyś, przypadkiem potkniesz się (lub ktoś) o kabel, wyrwiesz tego jacka i spalisz końcówkę. Przemyśl to.
    Zastosuj przynajmniej gniazdo XLR.

Pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

Jesteś młody i tym samym arogancki. Sam taki byłem, ale krytykę, nie tylko starszych, ale i bardziej doświadczonych osób, przyjmowałem z pokorą.

• #22 20 Mar 2009 20:48
    Stefan S51
    Poziom 13  

Ja ją przyjmuję, jest to praca wykonana przez amatora wiec nie spodziewałem sie tutaj jakichś wysokich ocen

A odnośnie tego JACKA to zostawiam to bez komentarza :)

Dodano po 33 [minuty]:

I mam pytanie bo potrzebuję do tego nadstawek, najlepiej kupic gotowe i mam chęc kupic STX PA-400-4-FR
    Będzie to dobre? czy może proponuje ktoś inne w podobnej cenie?

• #23 20 Mar 2009 23:04
    daxsior
    Poziom 19  

Mi się osobiście projekt podoba, jest parę niedociągnięć. Takich jak: brak wytłumienia, wzmocnień, rączek, narożników, z jackiem też trochę błąd, ale to już obgadaliście:) Ale skoro nic nie śwista i gra dobrze, to jest ważne.

Pozdro

• #24 21 Mar 2009 09:58
    Stefan S51
    Poziom 13  

Hm, no ale nadal nie wiem co z tymi nadstawkami.

• #25 21 Mar 2009 13:12
    DjMapet
    Poziom 42  

Jesli nadstawki mają być w cenie tych stx-ów, to w zasadzie nie ma alternatywy. Chyba że znajdziesz w podobnej cenie używki na lepszych przetwornikach. Poszukaj.

Pozdrawiam.

• #26 21 Mar 2009 14:18
    Stefan S51
    Poziom 13  

Coś sugerujesz? :)

• #27 21 Mar 2009 18:59
    -Maciej_
    Poziom 21  

Masz na allegro dwie sztuki tonsil gd 30/150 za 450zł. Troszkę wytargować by się chyba dało:) Mają 99db i gra to całkiem fajne:) mam takie w BR ok.50 l z gdwt 12-19/150 i nie narzekam. Dał bym tylko do nich jeśli byś chciał je kupić d500 od stx i całkiem niedrogie i fajne paczki by wyszły.

• #28 21 Mar 2009 19:18
    Stefan S51
    Poziom 13  

No ale przecież to jest głosnik niskotonowy :)
    a i wolal bym coś gotowego. bo juz mam dość tych wlasnych konstrukcji bo jak widać nie wychodzi mi to zbytnio

• #29 22 Mar 2009 12:06
    daxsior
    Poziom 19  

A ile możesz przeznaczyć pieniędzy na nadstawki ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME