Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co do za deck "эле&#

20 Apr 2004 23:20 2819 8
  • Level 11  
    Prosze was o pomoc
    Jesli ktos z was ma jakies schematy na temat tego ruskiego decka
    albo instrukcje obslugi, lub cos wie na jego temat niech sie odezwie

Zalaczam wyglad tego decka

Dzieki
  • HelukabelHelukabel
  • Level 27  
    Niestety, na razie nie pomogę :( Chciałem tylko powiedzieć, że kilkanaście lat temu spotkałem się z magnetofonem "Majak" (wygląd jak deck, tylko że ampli, szkoda że był czarny bo ta "Elektronika" jest dużo ładniejsza). Może nie byłem zachwycony, ale wrażenie ciekawe.
    Coś podobnego jest na okładce "Radioelektronika" 2/1988. Cytuję: "Magnetofon kasetowy deck WEGA MP-120 STEREO (zakres częstotliwości 31,5 - 18000 Hz). Dzięki zastosowaniu układów mikroprocesorowych można zaprogramować wielokrotne odtwarzanie wybranego nagrania, odtwarzanie do 10 utworów w wybranej kolejności oraz sekwencyjne odtwarzanie nagrań po kilka sekund z każdego. Magnetofon ma sterowany elektronicznie 3-silnikowy napęd taśmy i elektroniczne urządzenie sterujące przesuwem taśmy zabezpieczające taśmę przed uszkodzeniem. Magnetofon jest przystosowany do współpracy z podstawowymi rodzajami taśm (CrO2, FeCr, Fe2O3). Poziom szumów jest ograniczony do -68 dB dzięki zastosowaniu urządzenia tłumiącego" ( http://archiwa.elektroda.net/indexa.php?path=./88r/02/&page=2&img=33.jpg&idx=33 ).
    Pewno nie masz sprzętu przed oczami, skoro pytasz o jakieś informacje o decku. Bo najprościej skorzystać z Googli wpisując jego typ, tylko że zdjęcie nie jest na tyle wyraźne, by przeczytać jaki to jest typ. Wydaje mi się, że to też jest MP-"ileś tam".
    Na razie na "MP 204" to i ja nie potrafię znaleźć, może komuś innemu się uda.
  • HelukabelHelukabel
  • Level 11  
    Dzieki za informacje

Jak narazie korzystalem z google i tylko na stronach rosyjskich cos znalazlem. Korzystalem tez ze slownika onetu aby podac nazwe po rosyjsku
    I jedyne co znalazlem to tylko schematy ukladow wewnetrznych
    i nic poza tym, bo z tych schematow duzo dowiedziec sie nie mozna.

Mam bowiem ten sprzet w domu, ktos sie go chcial pozbyc, wiec go wzialem. Moze sie do czegos przyda.

Jest tylko jeden problem. Po wlozeniu kasety magnetofon pracuje.
    Jest pokazywany zmienny poziom sygnalu, tylko nic nie slychac.
    Podlaczalem glosnik i nic.

Niewiem co zrobic. Jak sprawdzic i co. Myslalem ze moze glowica jest uszkodzona / jest to Aiwa / ale tez nie wiem jak ja sprawdzic.

Pomozcie prosze . Bo nie wiem co po kolei robic aby ustalic przyczyne braku glosu.

Niestety strony rosyjskie ktore znalazlem ograniczja sie jedynie do zdjec , ew. ceny na jakiejs gieldzie.

Dzieki.
  • Level 27  
    Alex99 wrote:
    Jest tylko jeden problem. Po wlozeniu kasety magnetofon pracuje.
    Jest pokazywany zmienny poziom sygnalu, tylko nic nie slychac.
    Podlaczalem glosnik i nic.
    Niewiem co zrobic. Jak sprawdzic i co. Myslalem ze moze glowica jest uszkodzona /jest to Aiwa/ ale tez nie wiem jak ja sprawdzic.
    Pomozcie prosze. Bo nie wiem co po kolei robic aby ustalic przyczyne braku glosu.
    Niestety strony rosyjskie ktore znalazlem ograniczja się jedynie do zdjec , ew. ceny na jakiejs gieldzie.

Głośnik? Jeżeli są tam wyjścia głośnikowe (jak w "Majaku") to nie jest to deck. Zresztą mniejsza o nazwę. Widzę tam także wyjście słuchawkowe. Sprawdzałeś tam? Na pewną też jest tam jakieś wyjście na wzmacniacz (jak nie Cinch to chociaż DIN). Jeżeli przy odtwarzaniu chodzą oba wskaźniki, to głowica na pewno jest sprawna (bo niby skąd by wskaźniki miały zmienny sygnał). A jak chodzą wskaźniki to i na PLAY-OUT powinien być sygnał, bo wskaźniki i wyjścia to ten sam tor. A na możliwość uszkodzenia końcówki mocy to trudno coś poradzić (chyba że jest na importowanych z zachodu częściach, to naprawa byłaby łatwiejsza). Jeżeli jest uszkodzona to na razie chyba przyjdzie słuchać przez wzmacniacz zewnętrzny. Jeżeli masz do czego podłączyć ten magnetofon, to powinien grać.
  • Level 13  
    Ja powiekszyle to zdjecie i zauwazylem ze potencjonetry po prawej maja oznaczenia volume (trojkacik) i tony (nutka) one moga dotyczyc przy odtwarzaniu tylko wzmaka sluchawkowego. Oznaczenia czerwone dotycza regulacji podczas zapisu. Wydaje mi sie ze to deck i trzeba go podlaczyc pod wzmaka. Radziecki system wyjsc jest zazwyczaj oparty na gnazdach din. nie ma tam nic z tylu tego decka? Duzo wyjasniloby podlaczenie sluchawek. pzdr.
  • Level 11  
    Z tylu jest gniazdo zasilania oraz 2x DIN chyba wyjscie na kolumny L i P
  • Level 27  
    Alex99 wrote:
    Z tylu jest gniazdo zasilania oraz 2x DIN chyba wyjscie na kolumny L i P

DIN w żadnym wypadku nie jest na kolumny. Na głośniki muszą być albo gniazda zaciskowe tak jak w nowoczesnych konstrukcjach wież, albo gniazda typu "o|" (napisałem "semigraficznie" tak jak to wygląda, mam nadzieję że serwer nie oszaleje jak zobaczy znak "pipe"). To drugie gniazdo jest w starych polskich wzmacniaczach i niektórych RM (np. "Hania"). Jest mało prawdopodobne, by głośniki podłączane były do gniazd które można by łatwo pomylić z LINE (PLAY/REC czyli OUT/IN).
  • Level 43  
    DIN raczej jest na wejścia zeby przypadkiem nie popalic wyjść układów źródeł dźwięku (tuner) . Może coś tam pisze na tym dinie zawsze możesz otworzyć i zlokalizowac końcówke mocy.. gdzie ida wyjścia i do jakich zlącz.