Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 93' silnik M40. Odpięcie klemy, reset ECU, wskaźnik zużycia paliwa.

19 Mar 2009 20:58 4470 5
  • Poziom 23  
    Mam 2 pytanka:
    1:czy odpiecie klemy resetuje ECU?
    2:wskaznik zuzycia paliwa jest sterowany podcisnieniem z kolektora czy jakos inaczej?
  • Poziom 19  
    witam..
    nie resetuje w liczniku jest akumulatorek od pamięci
    przynajmniej tak jest u mnie

pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    wskaznik zużycia-ekonomizer sterowany jest z komputera elektronicznie.
    a jesli chodzi o reset zalezy co chcesz resetowac bo jesli inspekcje oleju to wystarczy kawalek drutu a jesli chodzi o błedy ecu silnika to raczej komputerek radze podłączyc.Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    doktorek chyba pomylił tematy ...

Tak, odpięcie klemy resetuje ECU, po tym trzeba zrobić adaptację komputera ... ale jeżeli są błędy to lepiej jechać na kompa i sprawdzić jakie to błędy.
    Ekonomizer wskazuje wartości z ECU, a jeżeli chodzi o wskaźnik poziomu paliwa to też chyba jest sterowany przez ECU, słyszałem kilka razy że jadąc na gazie potrafi pokazywać zużycie paliwa, dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu pokazywał prawidłowy stan.
  • Poziom 23  
    Apropo adaptacji to co dokladnie ? Tylko na wolnych obr do nagrzania czy cos jeszcze?Co do wskaznika to pytam bo koledze po odpaleniu ucieka poza skale - myslalem ze moze gdzies spadl przewod podcisnienia ale nic nie znalazlem.
  • Poziom 38  
    Miałem E34 ale nigdy tego nie robiłem także do końca nie wiem jak to wygląda :).
    Co do uciekania poza skalę to normalne ;) ekonomizer ożywa dopiero podczas jazdy, jeżeli samochód stoi wskazówka wychodzi poza skalę po zgaszeniu wraca na zero i to jest normalne zachowanie ekonomizera, przewodu podciśnienia tam nie ma.

Poszukaj na tym forum http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/index.php pewnie było to nie raz omawiane.