Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz od adaptera uszkodził dysk twardy

19 Mar 2009 22:24 2540 28
  • Poziom 9  
    Witam .Nie dawno kupiłem ADAPTER USB na 2,5' oraz 3,5 , problem jest taki że ADAPTER składa się z zasilacza oraz interfejsu(do którego można podłączyć dysk 3.5' z komputera stacjonarnego) . I tak zrobiłem podłączyłem sobie dysk z komputera stacjonarnego do tego urządzenia i do laptopa . Zasilacz z kompletu od ADAPTERA spalił sie (obudowa sie stopiła) , dysk przestał działać a sprzedawca twierdzi że nie możliwe jest aby zasilacz spowodował uszkodzenie . Nie wiem jak mam się do tego odnieść bo mi sie wydaje ze jest to możliwe , proszę o opinie :(
  • PCBway
  • Spec od komputerów
    Oczywiście że zasilacz mógł ulec uszkodzeniu. Sprawdzałeś adapter na innym zasilaniu ?
  • Poziom 9  
    w zasilaczu wytopiła sie dziura , cały był bardzo gorący i śmierdziało spalonymi kablami , nie podłączałem tego zasilacza do czegokolwiek innego bo boje sie ze następne urządzenie mi się spali :/
  • PCBway
  • Spec od komputerów
    Oczywistym jest że spalonego zasilacza nigdzie nie podłączamy. Pytałem czy sprawdzałeś dysk na innym zasilaczu.
  • Poziom 9  
    podłączałem dysk z powrotem do komputera stacjonarnego i już nie działa :/ , a sprzedawca cały czas wciska mi ze to nie możliwe że dysk musiał być uszkodzony . Tak jasne podłączam dysk który przed chwila działa na komputerze stacjonarnym do jego urządzenia zaczynam kopiować a po około 5 minutach śmierdzi , dziura w jego zasilaczu a dysk nie działa :/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    scanjet2

Popraw pisownię we wszystkich swoich postach. Przycisk pisownia nie jest na forum na ozdobę. Katastrofalna ilość literówek, brak polskich znaków. Zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką.
    To forum techniczne nie czat onetu.
    Regulamin forum pkt. 15.
  • Poziom 9  
    mógłbyś fachowymi słowami opisać co mogło się stać (wedle twoich przypuszczeń ) . Co do tematu ja po podłączeniu tego adaptera i zasilacza do dysku a dysk do laptopa słyszałem jak dysk chodzi , czuć było wibracje dysku i system go widział , zacząłem kopiować filmy położyłem sie (dobrze ze nie poszedłem spać bo zasilacz leżał na dywanie ) a po chwili poczułem swąd i dalej to już wiesz ....
  • Poziom 43  
    Widać jakąś spaleniznę na elektronice dysku ?
    Jeśli nie to sprawdź transil. Opis w dziale HDD i odzyskiwanie danych, w podwieszonym temacie "HDD FAQ".
    Porób ładne fotki - stopionej obudowy zasilacza, HDD, podaj model HDD, gdzie kupiłeś (jak Allegro to nr aukcji).
    Czy słychać start HDD jak podłączysz do sprawnego zasilacza?
    Dobrze jakbyś zmierzył napięcia z tego uszkodzonego - no chyba że całkowicie 'umarł'.
  • Poziom 9  
    Słuchaj przeczytałem "HDD FAQ" i wiem co szukać , jestem teraz poza domem i nie mam"uszkodzonego" dysku , jutro około 12 będę w domu i sprawdzę i napisze na forum , mogę również jutro liczyć na Twoją pomoc ?
  • Spec od komputerów
    Zaopatrz się w miernik. Najpierw pomiary.
  • Poziom 9  
    Nie mam miernika , i nie mam jak wykonać pomiarów , oto zdjęcia jakie porobiłem .

Porobiłem również zdjęcia samej spalonej płytki felernego zasilacza ale nie wiem czy mogę je tutaj umieścić ,żeby później nie było że łamie prawo :/
    Nie ma zdjęć, dawaj i te płytki.
    Scanjet2, powtórnie proszę o wyeliminowanie niechlujstwa przed napisaniem kolejnego postu. Trzeciej prośby nie będzie.
  • Poziom 9  
    Przepraszam że tak długo , ale tu gdzie jestem mam bardzo słabe łącze i długo trwał upload.
    Scanjet2, DOŚĆ!!
    Za lekceważenie polecenia moderatora karzę kolegę ostrzeżeniem, co nie zwalnia kolegi z OBOWIĄZKU niezwłocznego wykonania tego polecenia.
    To jest temat na ostrą awanture - zasilacz uszkodził HDD - wg fotki spalony jest Smooth (troche niewyraźna plama) sterujący silnikiem w HDA.
    Prawdopodobnie dysk jest do odratowania - jeśli tylko zależy Ci na siedzących tam danych.
    Z chęcią bym zobaczył co tam się tak nagrzało ale narazie 'zasilacza' nie ruszaj.
    Lepiej popraw posty.
    Czy ten zasilacz przypadkiem nie był otwierany? Wykruszenia widoczne na fotografii wydają się na to właśnie wskazywać.
  • Poziom 9  
    Po uszkodzeniu otworzyłem obudowie , a że plastik był miękki został ślad , ale z ręką na sercu nic tam nie dotykałem , nie znam sie na tym w ogóle
  • Spec od komputerów
    No i to był błąd. Jak sprzedawca to zauważy, a chyba zauważy, to masz pozamiatane. Sprzedawca ma powód żeby nie uznać gwarancji.
    scanjet2 napisał:
    Po uszkodzeniu otworzyłem obudowie , a że plastik był miękki został ślad

No to kolega pozbył się możliwości złożenia reklamacji.
  • Poziom 9  
    Dobra z tym sobie poradzę , mógłbyś napisać profesjonalnymi słowami co sie stało że dysk się spalił?. Mogą to być twoje przypuszczenia
    Gdzie są zdjęcia płytki zasilacza?
  • Poziom 9  
    A jak umieszczę tutaj zdjęcia tej płytki to nie będę w tym momencie łamał jakiegoś prawa?.
  • Poziom 43  
    scanjet2 napisał:
    a jak umieszczę tutaj zdjęcia tej płytki to nie będę w tym momencie łamał jakiegoś prawa?

Jakiego prawa ? O czym Ty piszesz. Umieść te zdjęcia.

Zacznij pisać tak jak nakazuje regulamin forum - punkt 15.
    Zdania rozpoczynamy wielką literą, i kończymy kropką.

Nie jest kolega na forum onet.pl.
    To jest moja prośba, jeśli kolega się do niej nie zastosuje, temat zostanie zamknięty, a kolega otrzyma tym razem blokadę pisania na okres dni 15.
  • Poziom 9  
    Spokojnie , nie znam się to pytam. Oto fotografie:

• Poziom 9  
    I co ?. Widać coś na tych zdjęciach ?.
  • Użytkownik usunął konto