Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna gainward 9400gt

19 Mar 2009 23:48 3691 11
  • Poziom 11  
    Jaki wentylator do karty graficznej gainwarda 9400gt można zamontować? bo szukałem na stronkach i nie znalazłem :/
  • Poziom 23  
    A czy przypadkiem ta karta nie ma chłodzenia pasywnego ? Fabrycznie wypuszczona bez wentylatora więc nie rozumiem postu.
  • Poziom 11  
    no właśnie ma pasywne, ale nagrzewa sie w grach do 80+ stopni to troche dużo...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zatem na radiator chłodzenia pasywnego załóż tradycyjny wentylator 70x70mm lub 80x80mm i będzie po kłopocie. Jeszcze jakbyś dał zdjęcie lub podał dokładnie model karty i producenta to byłoby łatwiej.
  • Poziom 11  
    Gainward geforce 9400gt 1gb ddr2 albo ddr3 już niepamiętam...

zdjęcie:
    Karta graficzna gainward 9400gt
  • Poziom 23  
    Taka temp. nic nie znaczy. Kartę o ile dobrze pamiętam możesz grzać do 140 st.C max
    Jeśli chodzi stabilnie to się nie baw w wiatraki.
  • Poziom 11  
    no niewiem czy niechodzi stabilnie ale dzisiaj została kupiona i dopiero od jakichś 5-8 godz chodzi w komputerze... Fakt na grze Kane and Lynch która ma duże wymagania wyciągła te 80+ stopni ale przy wejściu do windowsa mam już około 40+
    Jeśli karta nie objawia się zawieszaniem czy artefaktami to te 80 stopni w stresie można uznać za bezpieczne. 140 stopni o których mówi kaczmarj to już przesada. W okolicach 100 stopni zacząłbym się martwić i to bardzo poważnie.
    Osobiście doradzam wolnoobrotowy cichy wentylator puszczony na 5 lub 7V założony na fabryczny radiator dla bezpieczeństwa i spokojnego snu.
    Takiego cichego wentylatorka nie usłyszysz nawet, a wydatek 10-15zł to również nie majątek.
  • Poziom 11  
    a mógłbyś podać na pw link na allegro z takim co by sie go dało przykręcić? bo próbowałem wentylator który mi został z procesora niełapały wogóle sie te śrubki do tego radiatora bo dość szeroki rozstaw mają między sobą.
    Nie musi być koniecznie przykręcony. Metod jest więcej. Plastykowe opaski samozaciskowe, gumki recepturki.
    Chwila sprytu i sam go zamocujesz bez śrubek. Wentylator z procesora nada się jak najbardziej.
  • Poziom 11  
    tak tylko on jest na 4 piny a mam tylko jedne takie wejście w płycie głównej gdzie jest aktualnie pentagram. drugie wejście to na 3 piny ale tam działa tylko przez chwile wentyator i sie wyłącza ;p a na karcie są tylko 2 piny więc chyba będe musiał do molexów go podłączyć xD
    Możesz go normalnie podłączyć do 3 pinowego wejścia na płycie dla dodatkowych wentylatorów. 4 pin będzie wystawał z boku. 4 przewód jest od PWM i służy do regulacji obrotów wentylatora.
    Podłączone masz mieć tylko 3, 4 sobie może wystawać z boku nic się nie stanie.