Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Color LaserJet 2840 - drukuje tylko na połowie kartki.

20 Mar 2009 10:44 6766 18
  • Poziom 13  
    Witam w/w drukarka drukuje na połowie, ale w pionie i to zaczynając od lewej strony kartki jest czysta kartka, a od połowy zaczyna drukować blado i zbliżając się do prawej strony, coraz intensywniej i z pod koniec prawej strony jest już normalnie (czyli wydruk jest jakby cieniowany).
    Wymieniłem cały zespół bębna, lasera, tonery nie są puste i jest to samo. Może ktoś miał taki przypadek, nie koniecznie w tego typu drukarce. Dziękuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    karuzela źle ustawiona na znakach lub uszkodzone zęby. Domyslam się, że tonery nieoryginalne, bo często wałek jest zblokowany i po założeniu w momencie jak puszcza przeskakują tryby lub się łamią.
  • Poziom 13  
    Witam, A gdzie są te znaki?. Wiem że z prawej strony karuzeli jest też jakaś łopatka, która jak się ułamie, to źle ustawiają się tonery, ale gdzie ona jest, też nie mogę znaleźć.
  • Poziom 16  
    znaki znajdują sie w miejscy tonera czarnego przy zębach karuzeli takie wgłębienie, mają sie one pokrywać z znakami na białej zębatce powyżej
  • Poziom 12  
    Witam
    W nawiązaniu do tematu. Czy jest to łatwe do naprawienia czy trzeba rozbierać drukarkę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Nie jest to specjalnie trudne, proponuje jednak zrobić sobie zdjęcie mechanizmu bo trochę zębatek tam jest a miałem juz nieprzyjemność to składać po tym jak sie mi to wysypało.
  • Poziom 17  
    wystarczy podważyć z jednej strony karuzelę i przestawić o jeden ząb trybu, powinno być ok. to powinno być widać jak wchodzą tonery w prowadnice( lekko czy ciężko) widać gołym okiem gdzie jest przestawione.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z wydrukiem.Mimo że mam wymienione wszystkie tonery + bęben wychodzą mi
    białe kartki czy to może mieć związek z w\w problemem.Nieraz pokazuje mi komunikat nieprawidłowy żółty.
  • Poziom 12  
    tak może, w przypadku gdy przeskoczyło z dwóch stron.
  • Poziom 20  
    Witam!!!

Miałem podobną sytuacje ale zawsze był zablokowany toner.
    Teraz sprawa do mnie powróciła a mianowicie tonery ok tz wałki lekko się obracają ale co jakiś czas przestawi mi karuzele.
    Prawdopodobnie zębatka do wymiany.
  • Poziom 12  
    Witam. Mam podobny problem, czyli lewa strona kartki wychodzi mi czysta. Jednak nie mogę zidentyfikować znaków na zębatce, która podobno mogła przeskoczyć.
    Wszystkie tonery wchodzą luźno.
    Proszę o pomoc w identyfikacji znaków na karetce.

• Poziom 21  
    Najłatwiej będzie otworzyć SM na stronie 203 - tam jest pokazane jak powinna być ustawiona karuzela.
  • Poziom 12  
    Problem był w trybie karuzeli , przeskoczył z jednej strony. Co jest przyczyną takiej usterki? Tonery , bęben, wyciąganie siłowe zaciętych kartek?
  • Poziom 20  
    Przyczyną z reguły jest toner - ciężko się obraca i przestawia się karuzela,ale zdarzyło mi się że miałem wyłamany trybik(ząb) w karuzeli i też się co jakiś czas przestawiała.

Pozdrawiam
    cichy999
  • Poziom 11  
    Pytanie co jeśli to nie trybiki? Po wyciągnięciu czarnego tonera policzylem trybiki i jest ich dokładnie 24szt z obu stron - w sensie odległość oddalenia nacięcia.

Mam ten sam problem 1/3 prawej strony w kolorze drukuje slabo z pasami, czarny wygląda dużo slabiej.

Potrzebuje drukarki na gwałt akurat teraz.

• Poziom 21  
    Wydruk sugeruje problem z bębnem.
  • Poziom 11  
    Hmm prawie strzał w 10-tkę. Wymiana na inny bęben poprawiła jakość druku. Jednak w dalszym ciągu zauważalny jest gradient od prawej strony wydruku.

I teraz to coś głębiej ? Jest to kwestia "docisku" którejś z rolek czy może czyszczenia?

Przyznam, że drukarka nigdy nie była w serwisie. Wymieniam w niej jedynie bęben (staram się kupować oryginalne z małym przebiegiem, podmieniając 2x chipy po zużyciu) oraz tonery (to samo + dosypywanie proszku).

Jestem wdzięczny za wszelkie sugestie
  • Poziom 21  
    Jak na innych tonerach też jest taki efekt to drukarka a zwłaszcza optyka (laser scanner) do czyszczenia.

PS To nie był strzał - to wiedza teoretyczna i praktyczna :)
  • Poziom 11  
    Heh no tak, to tylko pogratulować ;) Gdyby to forum miało taką opcje zaraz byłoby piwko.

Sprawdziłem. Na innych jest również lekko słaba strona prawa.

Mówimy o laserze ze strony 176 service manual-a?

Czy trudno się do niego dobrać ? Majsterkuje trochę i z braku laku bym sobie wyczyścił części, które należało by wyczyścić już dawno. Tylko pytanie czy warto i czy jest duże prawdopodobieństwo, że tego nie złożę lub uszkodzę (bo np jest jakiś haczyk o którym nie wiem ;)). W sumie nic więcej się nie dzieje poza lekką szarością w czarnym.