Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K750i czym zastapic brakujace elem. przy mikr i tryb flash

porucznik 20 Mar 2009 11:52 1634 3
  • #1 20 Mar 2009 11:52
    porucznik
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z telefonem K750i. Dziala normalnie, wlacza sie, ma zasieg. W skrócie - uszkodzony jest mikr. i nie dziala tryb flash.

Są tylko dwa problemy:
    Pierwszy ->
    klient na własną rękę "wyciągał" bo trudno to tak nazwać mikrofon (B2370) i przy okazji uszkodził pady widoczne na zdjęciu. Brakuje też cewki L2301 (1GHz) <- jaka jest indukcyjność - czy to ma wielkie znaczenie jeśli czymś innym to zastąpię?

Drugie ->
    Brakuje diody schottky'iego V2628 (RKZ123911/1) oraz kondensatora C2453(33pF). Odnośnie tej diody to na płycie są przewidziane 3 pady a na schemacie są tylko 2. Któraś nóżka jest niepodłączona a jeśli wykorzystane wszystkie to jak są połączone?
    Co do kondensatorów. Czy to ma takie wielkie znaczenie trzymanie się dokładnych wartości czy dopuszczalne są jakieś wahania?

Pozdrawiam

• #2 24 Cze 2009 22:57
    RafalGT2
    Poziom 18  

Również dołaczam sie do posta ponieważ też mam wyrwana diode v2628 w necie nigdzie tego nie ma próbowalem nawet sam znalezc obejscie na sprawnej płycie ale nie mogę. Interesuje mnie głownie ta pojedyncza nózka przy diodzie.

• #4 25 Cze 2009 08:38
    Chris_W
    Poziom 36  

L2301 - zewrzyj.
    Kondensatory (wszystkie) - może być bez nich.
    Dioda - może być każda impulsowa schoottky która tam sie da wlutować, co do rozmieszczenia padów to nie wiem które są wykorzystane.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME