Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3170/3175 regeneracja tonera

buska3 01 Sie 2011 18:23 122844 227
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    U mnie zdarzało się, że wyświetlało na wszystkich: "invalid toner" i było to wynikiem braku kontaktu pamięci z płytą główną drukarki (pamięć nie siedziała dobrze w podstawce, brak styku).
  • Fabryka Prądu
    DanyS
    Poziom 12  
    Witam czy tym softwarem można zresetować chipy w CLX 3185?
    I czy ktoś już to zrobił?
    Pozdrawiam Daniel
    supersix
    Poziom 2  
    chip z 3175 był moim debiutem jeżeli chodzi o wylutowywanie chipów więc na starcie urwałem jeną ścieżkę. gdy już udało się zrobić mostek, niedokładnie lutowałem pamięć i wyskakiwały błędy po kolei: niewłaściwy toner, niewłaściwy pasek, brak tonerów, były problemy ze skanerem. Wszystko spowodowane brakiem styku na którejś nóżce.
    mario_j
    Poziom 20  
    Po zaprogramowaniu oryginalnej kości w CLX-3170FN wsadem bodajże z drugiej strony tematu (od kolegi dawidsoft), drukarka każe wymienić imaging unit, transfer belt, ponadto komunikuje tonery wyczerpane i nieprawidłowe. Układ przylutowany prawidłowo - jaki może być powód?

Samsung CLX-3170FN przerobiony na wiecznego chipa, wersja firmware 1.29.01.64.
    Noga 7 podniesiona i zmostkowana z 8, niestety drukarka w dalszym ciągu zapisuje informacje na epromie.
    Próbowałem zmienić firmware na niższy czyli 1.00.01.52, niestety drukarka nie chce go przyjąć, wyświetla się tylko komunikat Wait firmware i komputer traci komunikację z drukarką. Próba wgrywania była softem firmowym, zmuszonym do przyjęcia softu niższego niż w drukarce.
    Czy ktoś podpowie jaki fw mogę wgrać?

Moderowany przez rys57:

Posty scaliłem.

• Fabryka Prądu
    szymon85olo
    Poziom 10  
    Witam ponownie.
    Cały czas komunikat "Brak tonerów" tak jakby nie widział kaset (mam jeszcze startowe). poprawiałem wszystkie lutowania ale mimo to wciąż ten sam problem. Czy macie może jeszcze jakiś pomysł co z tym można zrobić?

Jeszcze jeden problem wyskoczył: brak komunikacji z drukarką. Brak możliwości zmiany ustawień.
    Proszę o pomoc
    faja_kanzas
    Poziom 18  
    Witam, koledzy powiedzcie mi czy jest możliwość żeby jednorazowo wykasować strony w clx-3175FN i zresetować zespół obrazujący? myślałem o chipie wiecznym ale się boje że jak go założę to za każdym włączeniem drukarki będę musiał ustawiać adres ip i inne ustawienia sieci. Nie mam już startowych tonerów
    VB-Tomi
    Poziom 2  
    Witam,

Podpowiedzcie mi proszę jaki ja mam chip kupić. Jak byłem w sklepie (mam oznaczenia 24c64wp) gość pokazał mi kilka 24c64... ale dwie ostatnie literki były inne niż te które odczytałem z oryginalnego z drukarki.

Być może czegoś nie zrozumiałem, bo "z elektroniką to ja raczej słabo się znam" :-)

Czy te dwie ostatnie litery oznaczenia chipa są istotne?

Pozdrawiam

EDIT:
    Zrobiłem takie zakupy, czy może ktoś zerknąć czy to jest OK?

Płytka uniwersalna
    http://www.lispol.com/p/34/P%C5%82ytka%20uniwersalna%20PDU21
    EEPROM
    http://www.lispol.com/p/276/Pami%C4%99%C4%87%20EEPROM%20I2C%2064Kbit
    TAŚMA - W sumie to bez znaczenia
    http://www.lispol.com/p/1625/Przew%C3%B3d%20ta%C5%9Bmowy%2012%C5%BCy%C5%82%20kolor
    Podstawka
    http://www.lispol.com/p/2223/Podstawka%208pin%20precyzyjna

z góry dzięki
    pcnet

Poziom 32  
    Ja zakupiłem 3 tonery kolorowe, regenerowane i po włożeniu mam komunikat że są złe. Co dziwne, jak wyciagam pojedynczi chipy to tego koloru juz nie pokazuje jako zły ale jak wyjme 3 to wtedy pokazuje ze 3 sa złe :)
    Tylko teraz problem bo niby kupiłem toner z chipem a nie chce działać.
    VB-Tomi
    Poziom 2  
    Drukarka była przerabiana? (w jakikolwiek sposób)

Wydaje mi się, że te chipy są jakieś... złe :-) ,u mnie coś takiego się działo jak zamontowałem przerobiony eeprom. Problem został rozwiązany zaklejeniem chipów w tonerach.
    pcnet

Poziom 32  
    Drukarka nowa, dopiero co startowe tonery zostały wyjęte
    eko185
    Poziom 19  
    Witam.
    Kupiłem CLX3175N i mam w nim firmware w wersji 1.29.01.58 (LF)
    Stan tonerów startowych to ponad 60%.

Chciałbym zablokować zliczanie stron.
    Czy wystarczy podnieść nóżkę nr 7 i zewrzeć ja z nóżką nr 8, czy w przypadku tego firmware nic to nie zmieni?

PS. Programatora nie posiadam.
    wojtekflis
    Poziom 19  
    Witajcie koledzy. ostatnio natknąłem się na nową serię chipów oferowaną na Allegro. Fragment który mnie zainteresował to:

"posiadamy nową serię chipów wiecznych do drukarek Samsung CLP-320 CLX-3185 które instaluje się na drukarkę za pomocą kabla USB. Po wgraniu (instalacji) chipa drukarka liczy wydrukowane strony (i tu jest właśnie NOWOŚC nr 1) ale resetuje poziom tonerów po każdorazowym wyłączeniu drukarki z zasilania."

oraz drugi fragment:

"Chip nie kasuje licznika bębna opc (..)Chip nie zakłóca zmian ustawień faksu, sieci lan wifi ani innych konfiguracji drukarki.

Bez problemu zmienisz ustawienia kolorów, faksu, sieci lan oraz wifi kiedy tylko zechcesz! (NOWOŚĆ nr 2)"

i tu moje pytanie:
    Czy ktoś testował już coś takiego? Posiadam wieczny chip który wszystko resetuje. Czy po wgraniu tego firmware przez USB będzie poprawnie chodzić? Najbardziej zależy mi na liczbie wydrukowanych stron, oraz na możliwość zapamiętania ustawień, ponieważ jest to trochę upierdliwe za każdym razem ustawiać.

Pozdrawiam.
    eko185
    Poziom 19  
    Mam clx 3175fn.
    Przy probie odlutowania ukladu 24c64 zbyt bardzo mi drżały ręce więc lutując widocznie gdzieś którąś ścieżkę złączyłem i drukarka przestała działać. Pokazuje się błąd z zacieciem papieru lub otwartą pokrywa skanera.

Kupiłem drugą płytę lecz od 3175fw. W sumie po pierwszym podłączeniu śmigała, lecz zuzycie tonerów było na poziomie 1% więc chciałem ją odblokować i wylutowałem z niej układ - nie zwarzając że jest on inny niż 24c64. Następnie przylutowałem ze starej płyty scalaka 24c64 i drukarka nie działała - error ten co powyżej.
    Wlutowałem oryginalny układ od fw i znów ten sam błąd.
    Co on może oznaczać?
    Jestem pewny że papier nigdzie się nie zaciął.
    Natomiast czujnik od pokrywy skanera jest na bank dobry bo sprawdzałem miernikiem.

Mam jeszcze jedną clx3175N w której udało mi się bez problemu odlutować i złączyć nóżkę 7 z 8 i licznik przestał zliczać strony - więc ok.

Przełożyłem płytę od N do FN i działało.
    Może ktoś ma schemat lub układ płytki od clx3175, bo będę musiał przejrzeć wszystkie ścieżki na płycie w okolicy układu scalonego.
    A może macie jakieś rozwiązanie tego problemu, bo mam 2 płyty w których jest to samo i nie drukuje :(

Efektem końcowym miało być odblokowanie drukarki, tzn zatrzymanie liczników na aktualnym poziomie i dosypywanie proszków.

Proszę sprowadźcie mnie na dobrą droge poszukiwań ;)
    kameleon1973
    Poziom 2  
    Witam. Mam problem z samsungiem CLX-3170FN skończył mi sie oryginalny toner. Zakupiłem na allegro wszystkie kolory z naklejonym chipem. ale po wsadzeniu kasetek , wybija mi na wyświetlaczu brak toneru przy żółtym. i drukarka nie działa. myslałem że to wina chipu , i zakupiłem nowy chip co się nakleja . i jest to samo. proszę o pomoc , krok po kroku co mam zrobić by odblokować drukarkę. Z góry bardzo dziękuję
    kameleon1973
    Poziom 2  
    Witam. Samsunga kupiłem 2,5 roku temu. Odpaliłem go wtedy z płyty, która była przy zakupie. nie aktualizowałem go. mam 2 płyty które dostałem przy kupnie Ver.1.05 i 1.08
    KH
    Poziom 10  
    Witam,

mam pytanko czy ktoś z Was posiada firmware do Samsung CLX 3175N. Posiadam tą drukarkę i niestety skończyły mi się tonery. Nie chcę lutować żadnego wiecznego tonera (chyba że nie ma wyjścia) W zamian mogę podesłać firmware do SCX 3200+program do zmiany numeru seryjnego drukarki który jest wymagany przy wgraniu fixa). Bardzo dziękuje za pomoc.
    szymon85olo
    Poziom 10  
    Witajcie.
    Problemy z tonerami a dokładniej te dziwne komunikaty o złym lub braku tonerów może być spowodowane uszkodzeniem płyty HVPS to jest płyta wysokiego napięcia po lewej stronie drukarki.

Okazuje się że Samsung wypuścił te drukarki z kiepskim zasilaczem który przy spadku zasilania (poniżej 230V w gniazdku) zaczyna rzucać napięciem na płytę HVPS i czasem dochodzi do jej uszkodzenia. Skutkiem jest to że drukarka nie widzi tonerów, widzi wadliwe tonery lub czasem działa normalnie ale przy jednym wyciągniętym tonerze.

VB-Tomi napisał:
    Podpowiedzcie mi proszę jaki ja mam chip kupić. Jak byłem w sklepie (mam oznaczenia 24c64wp) gość pokazał mi kilka 24c64... ale dwie ostatnie literki były inne niż te które odczytałem z oryginalnego z drukarki.

Być może czegoś nie zrozumiałem, bo "z elektroniką to ja raczej słabo się znam"

Czy te dwie ostatnie litery oznaczenia chipa są istotne?

Tak te ostanie literki też są ważne np. 24C64A normalnie nalicza wszystkie stany ale 24C64NA ma wpisaną blokadę naliczania zużycia tonerów

kameleon1973:
    czy miałeś drukarkę już z chipem wiecznym? Jeśli tak to zaklej wszystkie chipy na tonerach i wtedy sprawdź.

KH:
    zmiana firmware nic nie da bo to w eppromie zapisywane są liczniki nie ma innego sposobu jak instalacja wiecznego chipa lub samodzielne resetowanie

Pozdrawiam

Moderowany przez rys57:

Ogłoszenie skasowałem. Istnieje dział Bazar.

eko185
    Poziom 19  
    A ja dołoże do tematu swoje 3 grosze.

Aby zrobić całkowity reset drukarki (pas, beben, tonery) nie trzeba nic lutować.
    Wgrywamy fixa ktory rozwiazuje problem z tonerami na wieki wiekow.
    Potem sa 2 spoosoby na reset bębna:
    - chip w bębnie
    - pogrzebanie w ustawieniach drukarki :) co niektorzy wiedza o co chodzi :P
    - reset pasa transmisyjnego wykonuje sie z pokladu ustawien drukarki

Wyzej wymieniony sposob pozwala na reset az do ustawien fabrycznych drukarki - czyli jest ona jak nówka.

Wasz sposób opisany wyżej powoduje że drukarka traci gwarancję, natomiast mój sposób po powrocie do oryginalnego firmware drukarki pozwala na bezproblemowe oddanie jej do serwisu na gwarancji.
    Poniżej przedstawiam dowód drukarki która miała trochę już wydrukowane:

Samsung CLX-3170/3175 regeneracja tonera Samsung CLX-3170/3175 regeneracja tonera
    siudkowski
    Poziom 11  
    A można dowiedzieć się czegoś więcej? Jaki fix, na jaki firmware, skąd go wziąć? Czy to oferta zamknięta?

Pzdr.
    eko185
    Poziom 19  
    Więc po kolei.
    Co to jest fix?
    Fix to zmodyfikowane oprogramowanie, ktore obniza koszty wydruku poniewaz tonery nie potrzebuja chipow zliczajacych i mozna samemu dosypywac proszek. Wtedy koszt uzupelnienia 4 kolorow samemu to okolo 50zł.

Co to jest firmware?
    Firmware to oryginalne oprogramowanie drukarki (nie mylic z softwarem ktorym jest np SmartPanel). Jest ono wgrane w drukarke i mozna je znalesc np na wydruku raportu drukarki.

Na jaki firmware wgrac jakiego fixa?
    Najlepiej na ta sama wersje firmware wgrac fixa odpowiadajacego wersji oprogramowania.

Skad wziac fixa?
    Kupic na znanym portalu aukcyjnym - wtedy jest pewnosc ze bedzie dzialal, lub poszukac u innych źródeł ale wtedy nie mamy 100% pewnosci ze bedzie dzialal. Moze nam popsuc cala drukarke i nie da sie jej w rozsadnej kwocie naprawic.

Uwaga fix dziala wylacznie na chipy w tonerach, sa jeszcze 2 blokady tj chip bebna i pasa transmisyjnego.

Jesli masz jakies pytania to chetnie udziele odpowiedzi. Mam namiary do osoby zajmujacej sie naprawa i wgrywaniem oprogramowania do tej drukarki jak cos.
    siudkowski
    Poziom 11  
    Nie zrozumieliśmy się chyba, nie chodziło mi o przepisanie słowniczka tylko o konkrety. Jeśli ktoś nie rozumie pojęć, znajdzie informacje w innym wątku.

Innymi słowy to co napisałeś zachwalając że "nie trzeba lutować" to miała być oferta rozumiem? Fix jest Twojego autorstwa czy czyjegoś? Bo zrozumiałem, że Twojego.
    wojtekflis
    Poziom 19  
    Koledzy! Jakie proszki sypiecie do swoich maszyn? (clx3175 i inne). Maksymalnie przydałoby się obniżyć koszty drukowania. Czy polecacie jakiś konkretny w miarę tani i nie sprawiający problemów? Interesuje mnie tylko czarny najlepiej w opakowaniach 1kg;) no i najlepiej poniżej 100zł/kg. Drukuję tylko tekst więc nie potrzebuję jakości fotograficznej:) Pozdrawiam
    eko185
    Poziom 19  
    Jak chcesz najtanszy proszek to na allegro kosztuja do ml proszki ok 8zł za 100g.

Gdybys zamowil zalozmy 1kg to moze bys dostal rabat.
    zilion
    Poziom 11  
    Jeśli chodzi o czarny to z własnego doświadczenia zauważyłem, że może być dowolny. Ja zbieram toner ze starych drukarek, które są złomowane do wspólnego zbiornika i potem uzupełniam samsungi.

Jeśli chodzi o kolory, to ostatecznie zamawiam z allegro, z firmy PHU Koli.

Ogólnie zamienniki mają mało (lub wcale nie mają) wosku w swoim składzie i gdy drukujesz na całej powierzchni strony np. plakat, to kartka zapiecze się na wałku fuzera. Dlatego w takich przypadkach proponuję dać kilka milimetrów marginesu górnego, żeby kartka mogła wyjść z fuzera.
    wojtekflis
    Poziom 19  
    Też zamawiam u PHU Koli (kolory). Znalazłem czarny do samsunga 1kg za 60zł i to już jakaś oszczędność;)
    Do czarnej kasety zasypałem toner z pojemnika na zużyty toner i nie widzę różnicy w jakości. Ale myślę, że na dłuższą metę tak się nie da;)
    zilion
    Poziom 11  
    Tak, zużyty toner to tak naprawdę tylko wymieszane wszystkie tonery z drukarki, więc spokojnie można na tym drukować :)

Ja z powodu jego nijakiego koloru używam z kolei do drukowania 3D -spiekanie laserem- w końcu toner to głównie spyłowany plastik :)
    wojtekflis
    Poziom 19  
    Dzięki za podpowiedź;) "Jak nie widać różnicy to po co przepłacać" ;D Pozdrawiam
    zilion
    Poziom 11  
    Nie ma za co :)

A tak w ogóle, to o wiele więcej znajdziesz zużytego tonera w kasecie wałka obrazującego. Jest to z pewnością "główny zbiornik". :)
    Po "przerobieniu" drukarki, często trzeba go czyścić opróżniając jego trzewia.
    wojtekflis
    Poziom 19  
    Już raz to zrobiłem;) Bo zaczął mi brudzić:) a teraz drukuje jak nowy;) może jeszcze połowę tego co podaje producent pociagnie:) Oby jak najdłużej:)