Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3170/3175 regeneracja tonera

buska3 16 Lut 2010 15:11 120480 227
  • #31 16 Lut 2010 15:11
    wojtekflis
    Poziom 19  

No więc. Jutro będę lutował w serwisie. Ponieważ prywatnie nie posiadam takigo sprzętu. Chip oryginalny na płycie głównej drukarki jest 8-stopkowy. Zwykłą lutownicą się raczej tego nie zrobi. Trzeba posiadać lutownicę kolbową lub staję lutowniczą. Zobaczymy czy działa.

• Konica Minolta
  • #32 20 Lut 2010 22:01
    wojtekflis
    Poziom 19  

Witam ponownie. Zamontowałem Chip. Wszystko pięknie gra. Nie trzeba kupować oryginalnych tonerów. Jedyny minus to to, że po wyłączeniu wszystko się resetuje. Tzn przy kolejnym uruchomieniu wszystko jest na zero. Trzeba prowadzić dokumentację o przebiegu drukarki, aby wiedzieć mniej więcej co kiedy trzeba wymienić. Pozdrawiam

• #33 21 Lut 2010 02:46
    Serwiz
    Poziom 2  

Witam

Liczniki licznikami ale nie zapiszesz ustawień sieci, bo to niestety też jest kasowane przy wyłączeniu. Jest na to prosty patent i pisał o tym kolega KaczorGSM w poście z 2 lutego.
    Tak nawiasem mówiąc to nieźle gościu kosi za te chipy. Chip kosztuje ok 1,5zł i programator za ok 60 - 80 zł (przy 1 aukcji zwracają się koszty programatora z wysyłką).

Pozdrawiam

• #34 21 Lut 2010 08:19
    wojtekflis
    Poziom 19  

Każdy ma jakiś sposób na zarobek;)

• Konica Minolta
  • #35 26 Lut 2010 16:55
    RATIO
    Poziom 10  

KOlego "Serwiz" nie do końca masz racje, ponieważ tylko na pamięci 24C64WP można robić takie rzeczy, na allegro to możesz kupić tylko co najwyżej 24C64AN, a to technicznie jest nie to samo, spalić można tylko drukarkę. Niedowiarki niech sprawdzą sami, ja tak spaliłem 2 drukarki, więcej nie kombinuję i wolę kupić gotowca na allegro.

• #36 27 Lut 2010 10:03
    wojtekflis
    Poziom 19  

samsung_clx_3170_clx_3175_wieczny_chip na Allegro. ja kupiłem i działa. Nie ma problemów. Polecam.

Moderowany przez rys57:

Link skasowany. Regulamin p.10.11.

• #37 13 Mar 2010 16:13
    bigboy_kk
    Poziom 10  

witam
    tak potwierdzam chip dziala ale :( :(

mam problem
    przy przyklejaniu chipa na plytke kabelek wyrwal mi sciezke doklandnie CZARNY, :( :(
    czy jest jakis ratunek dla tej drukarki ???

dzieki i pozdrawiam

• #38 20 Mar 2010 17:13
    kasolution
    Poziom 10  

[quote = "dawidsoft"] Welcome to the Annex is the input of the printer EEPROM Samsung CLX-3170,
    enough program memory and the printer is like new,
    I attach the test fotkę print, on the occasion when I discovered banned from
    24C64 eeprom memory before being written to the printer every time you turn
    will reset all counters.
    [
    May I ask dawidsoft, After written 24C64 eeprom memory of the language is not support Eng. version. Please let me know How to do it.

• #39 25 Mar 2010 18:59
    dawidsoft
    Poziom 12  

Podaje sposób na zablokowanie zapisu do eeprom 24c64.
    Należy odlutować 7 noge od masy i delikatnie podgiąć do góry,
    ale ostrożnie żeby nie ułamać, odgiętą już 7 nogę lutujemy do
    8 nogi za pomocą kawałka drucika, przed tą operacją należy wgrać
    wsad który umieściłem w tym temacie lub wyzerować liczniki.
    Uwaga ! Zlutowanie bezpośrednio nóg 7, 8 czyli zmostkowanie bez
    odlutowania nogi 7 spowoduje uszkodzenie formattera.
    Więcej szczegółów w załączniku.

Moderowany przez rys57:

edit

• #40 20 Kwi 2010 18:46
    RATIO
    Poziom 10  

Oryginalne Wieczne Chipy do wszystkich drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych Samsunga znajdziecie na allegro u użytkownika o nicku "Surrogates". Jeśli czegoś nie ma aktualnie wystawionego to zapytajcie o dostępność. Sprowadza on absolutnie wszystkie chipy, do wszystkich Samsungów, data produkcji nie ma żadnego znaczenia, chipy działają na wszystkich urządzeniach. Różnią się opakowaniem, są prostokątne a nie okrągłe jak u innych użytkowników.

Wiem, bo sam kupiłem i jestem zadowolony.
    Mam urządzenie CLX-3175FW z października 2009 roku i wszystko śmiga wyśmienicie, z tą tylko różnicą że nie liczy mi ubywania tonerów, czyli tak jest jak być powinno :-)

• #41 20 Kwi 2010 19:06
    mahcin
    Poziom 27  

Składam wielkie podziękowania dla KaczorGSM myślę że podałeś najcenniejsze informacje jakie tylko można w temacie.
    Drukareczka po zabiegu jaki opisałeś śmiga jak trzeba, po dosypaniu proszku rozpoznaje jego ilość, a to że nie ma tych 100%... mnie to nie przeszkadza nie widzę sensu używania jakiegokolwiek chipa przy twoim opisie:)

P.S. Na tonerze z chipem wbudowanym to też mi zadziało, wystarczy że zakleiłem taśmą konetorek 4pinowy z przodu tonera:)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję, długo szukałem czegokolwiek by postawić na nogi 3170FN, w końcu zregenerowane:)

• #42 21 Kwi 2010 11:48
    slawekjurek
    Poziom 13  

A nie jest przypadkiem tak, że te chip'y na Allegro za kupę kaski, to poprostu zwykłe EEPROMy z zablokowanym właśnie zapisem? Albo np. procek ATtiny zaprogramowany tak, by z zewnątrz był widziany jak EEPROM i na polecenie formatera czytał własny wsad, za wyjątkiem części danych odpowiedzialnych np. za ilość wydrukowanych stron ?
    Takie rozwiązanie umożliwia formaterowi także modyfikacje (zapis) danych w "EEPROMie" (poprzez procek) ale podczas czytania pewne dane są zawsze takie same, podstawiane przez procek.
    Napisanie w assemblerze odpowiedniego programiku na ATMELA nie będzie chyba takie trudne, inna sprawa: Czy procek wyrobi się "w czasie" ?

Myślę, że na tej zasadzie można wymyśleć dowolnego "chipa", do dowolnej drukarki, trzeba mieć tylko mapę jej oryginalnej pamięci EEPROM.

Ma ktoś jakieś przemyślenia, albo praktykę w tej kwestii ?

• #43 21 Kwi 2010 16:43
    dawidsoft
    Poziom 12  

slawekjurek napisał:
    A nie jest przypadkiem tak, że te chip'y na Allegro za kupę kaski, to poprostu zwykłe EEPROMy z zablokowanym właśnie zapisem? Albo np. procek ATtiny zaprogramowany tak, by z zewnątrz był widziany jak EEPROM i na polecenie formatera czytał własny wsad, za wyjątkiem części danych odpowiedzialnych np. za ilość wydrukowanych stron ?
    Takie rozwiązanie umożliwia formaterowi także modyfikacje (zapis) danych w "EEPROMie" (poprzez procek) ale podczas czytania pewne dane są zawsze takie same, podstawiane przez procek.
    Napisanie w assemblerze odpowiedniego programiku na ATMELA nie będzie chyba takie trudne, inna sprawa: Czy procek wyrobi się "w czasie" ?

Myślę, że na tej zasadzie można wymyśleć dowolnego "chipa", do dowolnej drukarki, trzeba mieć tylko mapę jej oryginalnej pamięci EEPROM.

Ma ktoś jakieś przemyślenia, albo praktykę w tej kwestii ?

Witam, też tak myślę że to ustrojstwo może tak być rozwiązane,
    czy mógłby ktoś kto posiada ten chip z allegro podłączyć pod programator,
    spróbować odczytać za pomocą ponyprog i umieścić na forum.

Jeszcze mam pytanko jak jest rozwiązany wifi w formatterze, czy jest dolutowany
    osobny moduł, bo ja mam wersje z lan, czy da się przerobić formatter,
    czy może tylko wymiana ?

• #44 28 Kwi 2010 18:44
    Aniol1
    Poziom 11  

Witam, mam problem. Nie chcę tracić gwarancji, więc chciałem przeprogramować chip oryginalny. Czyli wyzerować licznik. Bok zdjęty mam i zakładam adapter na układ i tu pojawia się problem. Podłączony programator Willem 2 Pro w tym momencie przestaje funkcjonować. Klikając test programatora w oprogramowaniu mam informacje sprawdź przewody i napięcie. Zdejmując adapter z chipa programator działa poprawnie. Rozmawiając z TOMSAD uzyskałem informację, że widocznie bez odlutowania nie da się. że jest zwarty do masy itd. Jednak opisane tu wcześniej osoby programowały w taki sposób i tu pytanie co robię źle i czym Wy programujecie? Zastanawiałem się czy wyjęcie płyty i odłączenie wszystkich taśm coś tu pomoże. Proszę o informację z Waszej strony. Nie chciałbym odlutować układu.

• #45 28 Kwi 2010 21:42
    szubster
    Poziom 9  

Ja mam ten układ przelutowany do podstawki DIP8, podstawkę pod to złącze dolutowaną w miejsce pamięci kabelkami, a całość przez miejsce w którym powinno znajdować się złącze faxu wystaje poza urządzenie dla łatwiejszego dostępu :)

dawidsoft napisał:
    Jeszcze mam pytanko jak jest rozwiązany wifi w formatterze, czy jest dolutowany
    osobny moduł, bo ja mam wersje z lan, czy da się przerobić formatter,
    czy może tylko wymiana ?

Z tego co mówi instrukcja serwisowa wifi tutaj to jakiś układ na USB.
    Na płycie głównej w prawym dolnym rogu powinny być miejsca na piny.
    Sam układ powinien się znajdować pod pokrywą skanera. Tam skąd wychodzi papier.
    Nie wiem jak to wytłumaczyć.
    Jak podniesiesz moduł skanera, to zobaczysz klapkę :)

• #46 28 Kwi 2010 21:56
    Aniol1
    Poziom 11  

Czyli jak rozumiem zastąpiłeś układ SMD zwykłym DIPem 24c64? Podczas programowania układ wyjmujesz z podstawki i dajesz do programatora?

• #47 28 Kwi 2010 23:09
    szubster
    Poziom 9  

Nie do końca.
    Przelutowałem układ SMD z płyty w przejściówkę. I tak mam układ z obudową DIP.
    Ten w razie potrzeby wyjmuje i programuje najtańszym programatorem JDM z Allegro(jakieś 10zł).

• #48 01 Maj 2010 21:40
    Aniol1
    Poziom 11  

Witam, czy wystarczy odlutować 7 nogę od masy aby poprawnie odczytać i zaprogramować układ 24c64? Mam problem nawet z odczytem podobno dlatego, iż układ jest zwarty do masy. Czyli mowa o pinie 7? Proszę o info. Nie chciałbym wylutować układu dlatego pytam.

szubster czy piny 1,2,3 masz prowadzone jednym przewodem czy do każdego osobno? Czy pin 7 również przylutowałeś?

• #49 02 Maj 2010 09:46
    szubster
    Poziom 9  

Wszystko przylutowałem dokładnie tak jak był przylutowany chip. Kabel służy tylko jakby przedłużeniu, bo wszystko wygląda tak samo.

• #50 03 Maj 2010 01:08
    Aniol1
    Poziom 11  

szubster sprawdzałeś jakie błędy pokazuje u Ciebie drukarka bez układu? Coś źle zrobiłem i po włączeniu mam informację źle zamontowane tonery, zużyty bęben itd. jak wyjmę układ z podstawki te same błędy. Dlatego prośba jakbyś mógł powiedz jakie masz błędy bez układu będe wiedział czy kwestia tego układu lub może coś na płytce zrypałem. Pozdrawiam

• #51 03 Maj 2010 02:47
    szubster
    Poziom 9  

Tak samo.
    Interfejs się zmienia na angielski i dostaję błędy typu: invalid toner, replace imaging unit.

• #52 03 Maj 2010 18:38
    Aniol1
    Poziom 11  

Udało się, wina spadła na przelotkę. Teraz walczę z edycją eepromu. Zgodnie z pierwszą stroną edytuje na:
    000004A0 FF FF FF FF FF FF FF FF 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    000004B0 00 FF 01 FF 00 00 00 00 00 00 00 00 00 FF 01 FF ................
    000004C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 FF 01 FF 00 00 00 00 ................
    000004D0 00 00 00 00 00 FF 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    000004E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    jednak licznik stron wykasuję w taki sposób. Problem polega na tym, iż pozostaje:
    Yelow:68%
    Magenta:72%
    Cyan:71%
    Black:14%
    Gdzie jeszcze edytować eeprom aby mieć 100%. 14% czarnego to mało ;) Nie chcę wgrywać całego softu zerowego bo nie o to tu chodzi. Pozdrawiam

• #53 03 Maj 2010 19:11
    piotrrr666
    Poziom 9  

witam,
    jak wygląda jakoś wydruku po wypełnieniu tonera proszkiem z allegro?
    właśnie rozważam kupno clx'a
    pozdrawiam

• #54 03 Maj 2010 19:16
    Aniol1
    Poziom 11  

Jak dla mnie nie zauważyłem różnicy. Testowałem tylko na czarnym.

• #55 12 Maj 2010 02:09
    supersix
    Poziom 2  

Czy ktoś jest w posiadaniu dumpa bez pamięci stron do CLX-3175 i będzie tak miły żeby się nim podzielić?
    Z góry dzięki

• #56 12 Maj 2010 15:56
    wojtekflis
    Poziom 19  

Co do proszku z Allegor. Jeśli chodzi o czarny to nie mam żadnych problemów. Zdjęć raczej nie warto drukować na tej drukarce bez oryginalnego toneru. Póki miałem oryginalne zdjecia dość ładnie wychodzily ale później to masakra. Ciemne i kolory źle odwzorowane. Moze ja źle trafiłem. Ale muszę się męczyć bo kupiłem po 0,5kg każdego koloru :)
    Pozdrawiam

• #57 19 Maj 2010 11:54
    simnok
    Poziom 2  

pamiętaj ze jak pierwszy raz napełniasz startówkę to musisz go wylizać ze starego proszku bo jak się zmieszają to możne takie coś się dziać

• #58 28 Cze 2010 13:35
    evilvirus
    Poziom 9  

witam,

zamontowałem dzisiaj chip z allegro do CLX 3175. Pierwszy problem jaki się pojawił to to, że po puszczeniu czegokolwiek do druku wychodzi pusta kartka. Dopiero jak zresetuje się ustawienia drukarki zaczyna drukować. Ale po jej wyłączeniu i ponownym włączeniu trzeba znów resetować.

Drugi problem jest taki, że po dokładnym oczyszczeniu żółtej kasety i nasypaniu świeżego proszku po lewej stronie zostawia plamy na całej kartce. Po wyjęciu żółtej kasety widać na wałku (z tej strony gdzie brudzi) proszek z pozostałych kolorów. Przed napełnienie żółtej było ok.

jakieś pomysły? z góry dzięki.

• #59 28 Cze 2010 15:24
    Jerzyczeka
    Poziom 15  

Czy w drukarce CLX3175 jest taka sama pamięć jak w 3170?
    Czy organizacja zapisu jest taka sama?
    Jak dostać się do elektroniki?

• #60 28 Cze 2010 15:51
    evilvirus
    Poziom 9  

3170 jest taka sama jak 3175. Żeby dostać się do płytki wystarczy odkręcić jedna śrubkę i zdjąć bok.