Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG SP-R5100 - BRAK DZWONKA

Imperator74 21 Kwi 2004 08:41 2117 11
  • #1 21 Kwi 2004 08:41
    Imperator74
    Poziom 11  

Mam tel samsung SP-R5100. W momencie gdy ktos dzwoni nie słychac sygnału dzwonka. Musze miec w domu podlaczony dodatkowy telefon zebym wiedział ze ktos dzwoni. Oczywiscie poza tą niedogodnością działają wszystkie inne funkcje. Czytalem manuala ale tam nie ma nic na ten temat. Czy możlwie zeby byla to wina dzwonka, tym bardziej że w momencie przywoływania słuchawki z bazy, słuchawka dzwoni?
    dziekuje za pomoc

0 11
  • #2 21 Kwi 2004 09:09
    JARTECH

Specjalista od telefonów

Witam.
    W czasie dzwonienia na wyświetlaczu słuchawki jest sygnalizacja przywołanie z zewnątrz.
    Jeżeli nie to uszkodzony jest detektor dzwonka. Transoptor lub co w tym stylu.

Jartech

:D

0
  • #3 21 Kwi 2004 21:25
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Nie wiem czy ten telefon kiedyś dzwonił u ciebie czy też może dopiero ktoś go przywiózł z np. Anglii? Jeżeli już u na s w Polsce normalnie działał to należy sprawdzić transoptor U4, opór R33 i diodę ZD3 oraz przede wszystkim ciągłość obwodu dzwonienia począwszy od wejścia linii.

0
  • #4 22 Kwi 2004 13:53
    Imperator74
    Poziom 11  

Nie mialem mozliwosci sprawdzenia go w Polsce gdyż przywiozłem go z Niemiec (nie wiem czy tam dzwonił).
    Prosze powiedziec ile ewentualnie kosztowałaby naprawa tego i kto mogłby sie tego podjąć.
    z gory dziekuje

0
  • #5 22 Kwi 2004 18:50
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Czy przypadkiem nie jest dzwonek wyłączony programowo? Nie mam instrukcji obsługi i nie mogę teraz jednoznacznie powiedzieć czy to jest uszkodzenie. Naprawa to drobnostka jeżeli chodzi o koszt ale może ktoś jeszcze coś zasugeruje.

0
  • #6 19 Cze 2006 19:02
    tkalinows
    Poziom 12  

Wiem, że temat jest już stary, ale potrzebuje pomocy w podobnej kwesti.
    Otóż, tel sp-r5100 samsunga mam od jakiegoś czasu. Ponieważ kupiłem go na allegro, nie wnikałem w nic, i po ostrych kombinacjach na "krosowaniu" kabelka telefonicznego uzyskałem sygnał. Wszystko działało dobrze, do momentu, kiedy (po 2 latach) kabelek który łączłem i izolowałem, złamał się i zrobił zwarcie. Ale nie w tym rzecz. Telefon jest sprawny. Zajrzałem jednak do środka, i zauważyłem, że jest tam nadrukowana pewna matrycka, na której widnieją skróty pańsw. Widzę, że telefon ten może być dostosowywany do pracy z liniami różnych krajów. Być może więc, wcześniej czegoś niedokombinowałem, i jednak dla linii nie był on tak obojętny jak myślałem. W zwiąku z tym zwracam się z prośbą, czy może ktoś mi udzielić wskazuwek, (bo jakoś nie mogę zajarzyć tego "obrazka"), które ze ścieżek trzeba połączyć, lub ewentualnie o co wzbogacić obwód (choć widzę że chyba nie trzeba, a jeśli nawet to tylko chyba res). Ale zwracam się o pomoc do ludzi bardziej obeznanych w temacie.... A może jednak nic nie trzeba kombinować, opróccz tego by nieco poprzełączać pary przewodów?

Przepraszam za zawiłość, oczekuję z niecierpliwością na podpowiedź.
    pozdrawiam - Tomasz Kalinowski

0
  • #7 19 Cze 2006 19:39
    oscar2000
    Poziom 33  

znajac zycie nie kombinoj nic z baza jak niemasz o tym pojecia zrob kabelek telefon z niemiec jak pewnie wyzej koledzy opisali..... kolega zybex w innych postach zalaczal fotke zrobienia kabelka na polske.... ja ja tylko ci podpisalem gdzie co i jak.......

0
  • #8 19 Cze 2006 19:55
    Jack14
    Poziom 38  

Na matrycy możesz nie kombinować jeśli wcześniej działał.
    Różnica w podłączaniu przewodu (liniowego) w Polsce a w Niemczech jest taka:
    w Polsce kabelek liniowy jest podłączony do środkowej pary przewodów
    w Niemczech na skrajnej parze przewodów
    Starając się wytłumaczyć prościej jeśli weźmiesz do ręki przewód liniowy od telefonu do ręki to są w nim najczęściej 4 przewody:
    żółty (skrajny)
    czerwony (środkowy)
    zielony (środkowy)
    czarny (skrajny)
    Zarobiony mikro wtyczkami typu RJ (takie przeźroczyste)
    czerwony z zielonym tworzą pierwszą parę a czarny i żółty drugą parę.
    Cały problem polega na tym aby tak zrobić kabelek żeby w telefonie para skrajna trafiła w gniazdku telefonicznym na środkową.

ps

pamiętaj że istotna jest strona kabelka którą podłączasz do telefonu a którą do gniazdka. Można również zamienić przewody w gniazdku tak aby nie było potrzeby przerabiania kabelka ale wówczas jeśli telefon będziesz chciał podłączyć np.: u kolegi to nie będzie działać.
    Jeśli jesteś obyty i masz dobrą lutownicę możesz spróbować pobawić się matrycą.
    Poszukaj na forum było na ten temat już tyle informacji.

Pozdrawiam

0
  • #9 19 Cze 2006 20:20
    tkalinows
    Poziom 12  

Hm. Niby pojęcie to jakieś tam sie znajdzieci, niestety w telekomunikacji jeste laikiem.

Naszczęście Twoje rozwiązanie pomogło. Moje było inne i zdecydowanie złe!

Dzięki za pomoc i szybką odpowiedź- wszystko działa lux!! Tym bardziej że dziś dysponuje już zaciskarką, anie cyną i taśmą izolacyjną :)

pozdrawiam

0
  • #10 19 Cze 2006 20:42
    Jack14
    Poziom 38  

To dobrze że działa a zaletą takiego wykonania kabelka jest taka że jeśli będzie potrzeba zabrania telefonu do kolegi to jeśli zabierzesz go razem z kabelkiem też będzie działać a jeśli nawet do Niemiec to przy zastosowaniu oryginalnego kabelka zamiast tak zmontowanego też będzie działać.

Szkoda tylko że za pomoc nic nie ma :cry:

0
  • #11 19 Cze 2006 21:29
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Ten temat był już wielokrotnie przerabiany i wklejałem kilka razy mój rysunek, dlatego też nie "wtrącałem" się tu teraz. Jeżeli chodzi o to, ze telefon można przenieśc do kogoś, czy też sprzedać, to lepiej byłoby w bazie zrobić taką przeróbkę aby telefon działa na polskim kabelku. Sam miałem już "wkurzonego" klienta, który przyjechał z aparatem naprawianym przez mnie i zarzucił mi złą naprawę. Chodziło o to, ze dał aparat bez kabla, cos tam po burzy wymieniłem i już było ok (u mnie). Jednak u niego nie działał. Później okazało się, że on był pośrednikiem i aparat u docelowego klienta działał bo miał przerobiony sznur (a pośrednik podłączył w domu swój).

0
  • #12 19 Cze 2006 21:29
    tkalinows
    Poziom 12  

No właśnie, z chęcią kliknął bym "POMÓGŁ". Niestety nie potrzebnie się podpiąłęm do czyjegoś tematu..... (chyba że coś przegapiam)...

Wracając do tematu, to zastanawiałem się jedynie, czy nie ma różnic elektrycznych w polskich liniach telefonicznych i liniach innych krajów (tak jak z szerokością szyn ;) ).

Może w przyszłości ja się jakoś odwdzięczę pomocą za pomoc.

więc jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam ...

0