Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon Sony PS-T22 i wzmacniacz Onkyo A-22 - cicho gra.

20 Mar 2009 14:02 6386 14
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z gramofonem Sony PS-T22 oraz wzmacniaczem Onkyo A-22
    Nie znam się w ogóle na technice i mam ogromny problem. Otóż podłączyłem gramofon do wzmacniacza pod wejście phono ... a gramofon jak cicho grał tak cicho gra. Nie podłączałem głośników. Widząc ,że to nie działa podłączyłem głośniki i także nie działało słyszałem tylko burczenie !
    Nie wiem co zrobić ... Głośniki zwykłe komputerowe ... podpinałem pod wszystkie możliwe miejsca. Czy muszą być specjalne głośniki?! Czy do podgłośnienia gramofonu nie wystarczy sam wzmacniacz , lecz musi być wzmacniacz plus głośniki?!
    Pomóżcie proszę
  • Poziom 24  
    Tak potrzebny jest wzmacniuacz i glośniki. Musisz mieć ppodpięty gramofon do wzmacniacza dokładnie pod kanał phono tak jak to zrobiłes i oczywiście muszisz też podpiąć glośniki do tego wzmacniacza. Pamiętaj że jak włączysz wzmacniacz to muszisz go ustawić na kanal phono. I zprawdz sobie jeszcze czy igła jest dobra;)

Powodzenia
  • Poziom 9  
    Witam
    Tak kliknąłem na wzmaku phono ... I niby przekazuje do komputerowych głośników sygnał ale trzeba przykładać ucho ,żeby usłyszeć tak samo jak bez głośników. Igła jest dobra bo nowa ....:(
    Czy można podpiąć zwykłe komputerowe głośniki to pod jakie wejście może ?:)

Wstawiam zdjęcia bo nie wiem co podłączyć ... może potrzeba jakiejś przejściówki

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Pomoże mi ktoś? Kompletnie nie wiem co zrobić a boję się o to ,że wyrzuciłem kasę w błoto.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie ma takiej opcji jak MM/MMC ... I podpinałem już głośniki pod Tape rec i wszystko co możliwe i tak tylko buczenie /bręczenie słyszałem.
  • Poziom 24  
    Dodaj jeszcze zdjęcie przełączników z przodu wzmacniacza.

Dodano po 2 [minuty]:

A to miasto z kąd jesteś "NT" to co oznacza bo jak nowy targ to bede tam jutro.
  • Poziom 9  

To jest przód.
    Powiedzcie mi po co są te pierdoły czerwono - czarne z drugiego zdjęcia.
    I gdzie mam podpiąć jakieś głośniki pod jakie wejścia się je podpina ;)
  • Poziom 24  
    Właśnie pod te pierdoły z drugiego zdjęcia podpina sie głośniki. Ale jeśli nie masz innych głośników niż komputerowe to podłącz te komputerowe do wyjścia na słuchawki (to jest to podpisane "phones" z przodu). Jak Ty nie podpiołeś głośników to jak Ci to mialo niby jakieś dźwięki wydawać??
  • Poziom 9  
    Wszystko udało się podłączyć , pojawił się nowy problem ... otóż z głośników na każdym winylu wydobywa się dźwięk jak się coś paliło w głośnikach. Czy to jest brudna igła czy co ? Jak igła to jak ją czyścicie domowymi sposobami?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Nie działa a wręcz jest za ciche
  • Poziom 9  
    mam podłączone uziemienie do wzmacniacza i nic! a dotykam palcem uziemienia i problem znika !;/

Proszę poprawić treść.
    Reg. pkt. 8.2, 10.9.
    GM
  • Poziom 12  
    Z dyskusji wynika, że jeśli mam gramofon Technics SL BD-22, podłączony do wzmacniacza YAMAHA Pianocraft E 810, w którym nie ma wyjścia PHONO to gramofon będzie grał cicho?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Farstone napisał:
    Z dyskusji wynika, że jeśli mam gramofon Technics SL BD-22, podłączony do wzmacniacza YAMAHA Pianocraft E 810, w którym nie ma wyjścia PHONO to gramofon będzie grał cicho?

Nie inaczej.
    GM