Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Triaki, zakłócenia i CE. Budowa obwodów zgodnie z norm±?

20 Mar 2009 14:14 1827 2
  • Level 17  
    Witam
    Mam dylemat z układem wykonawczym na triaku i zakłóceniami od niego i z zewn±trz (z sieci i do sieci). Zrobiłem filtr z dławika i kondensatora i nawet działa (nie zaobserwowałem zakłóceń na żadnym sprzęcie), ale bez obliczeń, czy jakiego¶ wsparcia gotowym układem.
    Problem polega na tym, że muszę ten obwód wykonać profesjonalnie tak by przeszedł certyfikację CE.
    Czy może kto¶ wskazać jakie¶ informację lub link do tego jak buduje się takie obwody zgodnie z norm±, albo gotowe obwody (schemat) spełniaj±ce wymogi CE dala mocy kilkuset watt.
    Proszę o jakiekolwiek wskazówki.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Powszechnie stosowane rozwi±zanie to symetryczny filtr LC z dławikiem skompensowanym - popatrz np. na schemat dowolnego zasilacza impulsowego (przetwornicy), stosowanego w komputerach, telewizorach, itp.
    Jednak sam filtr, to nie wszystko - ważne s± także inne parametry układu, np. układ ¶cieżek, ekranowanie, prowadzenie przewodów, itp.
    Pozdrawiam.
  • Level 17  
    a nie znalazłby się gdzie¶ jaki¶ schemat fabrycznego rozwi±zania sterowania triakiem, jaki¶ ¶ciemniacz albo co¶ innego byle podpadało pod dyrektywy CE?
pcbway logo