Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DELPHI - od czego zacząć?

herszt 20 Mar 2009 17:48 2247 6
    herszt
    Level 18  
    Witam!

Zostałem zmuszony do napisania programu pod WIN. I tak się zastanawiałem nad językiem/środowiskiem - mój wybór padł na Delphi ze względu na jego prostotę przy tworzeniu aplikacji pod WIN (podobno :)). Z tego co czytałem jest bardzo podobny do dziadka Pascala, a że kiedyś w czasach gdy nie było jeszcze WIN w nim pisałem to jak dla mnie bomba ;) I tu moje pytanie - jaki kompilator wybrać?! Jest tego trochę, więc może coś szanowni forumowicze zaproponują? Konkretnie pod WIN XP :) Najlepiej od razu jakiś link by się przydał, a jeśli raczej średnio można go tu umieścić to może być na priva. Może od razu spytam jaką literaturę polecacie? Czy może internetowe tutoriale zaspokoją mój pęd do wiedzy? :)

z góry dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    herszt
    elektronik999
    Level 26  
    Delphi to kompilator i srodowisko. język to object pascal
    KeinXor
    Level 24  
    Witam,
    z twojego pytania to nie wynika ale domyślam się że mają być to środowiska darmowe... jeśli tak to masz do wyboru:
    Turbo Delphi (tylko Windows) lub Lazarus który daje możliwość kompilacji kodu pod różne platformy Windows/Linux/MacOs.
    herszt
    Level 18  
    elektronik999 wrote:
    Delphi to kompilator i srodowisko. język to object pascal

Dobrze wiedzieć :) Bo tak w sumie wszyscy nazywają to "Delphi" więc nawet nie się specjalnie nad tym nie zastanowiłem.
    A co Koledzy sądzą o takim środowisku jak Delphi 7? Nie jest przypadkiem już trochę przestarzałe? Bo takie właśnie udało mi się zdobyć. Ewentualnie coś co ma w nazwie "CodeGear".

z góry dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    herszt
    elektronik999
    Level 26  
    Delphi 7 jest dobre
    przemo_wielki
    Level 24  
    Delhpi 7 to już jest całkiem spore środowisko do nauki jak najbardziej wystarczy do zaawansowanych projektów również.
    jerry941
    Level 13  
    Delphi 7 to bardzo dobre rozwiązanie. Posiada masę możliwości, jest dość proste w obsłudze. W dodatku większość ludzi używa Delphi 7 więc w razie gdybyś korzystał jakiegoś tutoriala lub kursu najprawdopodobniej będzie on pisany pod Delphi 7.