Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 626 2.0 16V 98r - falujące obroty biegu jałowego na rozgrzanym silniku

piomoto 20 Mar 2009 18:34 12230 7
    piomoto
    Level 19  
    Mazda 626 2.0 16V 98r., Na ciepłym silniku falują obroty biegu jałowego. Autko z gazem ale objawy występują i na benzynie i na gazie. Nie mam możliwości podpięcia pod komputer. Czy da się jakoś sprawdzić np. omomierzem silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy i inne części które mogą być za to odpowiedzialne.
    krzysieknowy
    Level 11  
    kup spray do mycia wtrysków i umyj przepustnice z nagarów powinno pomóc
    piomoto
    Level 19  
    No właśnie przepustnica jest w miare czysta, widziałem gorsze i było ok. Krokowca przemyłem i nie pomogło. Ale co może pomóc czyszczenie wtrysków jeśli to samo jest na gazie. I to dopiero gdy złapie temperature, może to wina czujnika temp tylko jak go można sprawdzić?
    User removed account
    User removed account  
    piomoto
    Level 19  
    Jak zwał tak zwał każdy wie o co chodzi. Może ktoś pomoże.

Dodano po 2 [minuty]:

A z opisu w temacie "W kwesti silników krokowych" wynika że takowy się tam znajduje.
    User removed account
    User removed account  
    Apollopl
    Level 2  
    piomoto wrote:
    Mazda 626 2.0 16V 98r., Na ciepłym silniku falują obroty biegu jałowego. Autko z gazem ale objawy występują i na benzynie i na gazie. Nie mam możliwości podpięcia pod komputer. Czy da się jakoś sprawdzić np. omomierzem silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy i inne części które mogą być za to odpowiedzialne.

Mnie się wydaje, że masz po prostu za malo plynu w ukladzie chlodzenia :) Dolej plynu i odpowietrz uklad chlodzenia - na 99% pomoże :)
    qba341
    Level 1  
    podpowiem mam ten sam problem tylko że mi falują obroty na benzynie ciężko jest go odpalić na zimnym i ciepłym silniku sam szukam jeszcze przyczyny ale wiem na 99% że jest to wina instalacji gazowej albo jest źle podłączona albo tak musi być i już