Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CW29Z338T chassis S63B- potrzebuję wsad pamięci

Michael1 20 Mar 2009 19:00 5411 5
 • #1
  Michael1
  Level 12  
  witam
  W bazie istnieje wsad do OTVC CW29X308P też chassis S63B. Jednakże nie wiem czym one się różnią. OTVC Jest martwy ( nie świeci LED -przód OTVC, nie załącza przekaźnik cewek rozmagnesowujących itd.) Napięcie +12V faktycznie około 10V dociera do F-Box z przetwornicy. Są również wszystkie pozostałe napięcia z przetwornicy za wyjątkiem +5V z IC803 (załączanym sygnałem power z F-Box) Na płycie F-Box istnieje nap. 5V St-by z IC802. Są również nap. 3,3V oraz 1,8V z poszczególnych stabilizatorów. Więc chciałbym wstawić oryginalny wsad od tego TV, tym bardziej iż trudny jest dostęp do pamięci. Prosiłbym również o jakieś dodatkowe sugestie.
 • #2
  lisek
  Service technician RTV
  Na tym ch. masowo padały fbt
  -wymień kondki w kolektorze hota J6920A / sprawdz Hota diodę modulatora (zespolona) D418
  sprawdz R403 33 Om , R438 3,3k)
  jw. trafko napędzajace

  Na czym masz fbox > na SMP6733G
  sprawdz w nim kwarc
 • #4
  Michael1
  Level 12  
  Skoro nie ma oryginalnego wsadu na obecną chwilę podstawię ten wskazany przez kolegę mirex. Wiedziałem o tym wsadzie pisząc w moim zapytaniu, popełniłem jednak czeski błąd wpisując model TV zamiast litery Z (CW29Z.... wpisałem CW29X..). Napiszę w poniedziałek co dalej z TV po podstawieniu tego jedynego wsadu z bazy.
  Pozdrawiam
 • #5
  baki
  Level 20  
  Witam.
  Nawet go niepodstawiaj bo to nic niezmieni szkoda twojej pracy.
  Jest uszkodzony procesor na F-box ,a nawet go nie wymienisz bo potrzebujesz taki z juz zaprogramowanym flashem , czysty nic Ci nieda.
  Albo gdzies z rozbiorki taki dzialajacy bo u Samsunga sa narazie niedostepne.
  Pozdr
 • #6
  Michael1
  Level 12  
  Podstawiłem pamięć wskazaną przez kolegę mirex oraz czystą – nie pomogło. Kontaktowałem się z serwisem Samsunga – stawiają na F-Boxa co również sugeruje kolega baki, jednak ten moduł na dzień dzisiejszy jest nieosiągalny nie mówiąc już o jego koszcie. Klient zrezygnował z naprawy dlatego temat uważam za zamknięty