Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig 30LW76-4501 Davio L4

20 Mar 2009 20:18 1736 2
 • Poziom 11  
  Dzień Dobry. Bardzo proszę kolegów o pomoc. Mam do naprawy TV LCD jak w nazwie z uszkodzeniem takim, że jak włączam go to przez ułamek sekundy ekran się zaświeci poczym zaraz gaśnie i nic się nie dzieje. Dokonałem sprawdzenia całego zasilacza jak również sprawdziłem wychodzące napięcia z zasilacza, które okazały się bardzo dobre. Wyglądają tak jakby były wzorcowe napięcia. Ponadto przejrzałem pozostała elektronikę i w sumie nic nie stwierdziłem. Nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia w naprawach sprzętu LCD, dlatego też dociekam i chcę poznać bardziej sposoby i metody lokalizacji usterek. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś z doświadczonych kolegów miał już podobne przypadki na innych TV i gdzie należy skierować swoją uwagę na lokalizację usterki. Serdecznie dziękuję z góry za okazaną pomoc. Pozdrawiam. Dobranoc.
  Zenon Nowakowski


  Proszę zmienić tytuł tematu na zgodny z https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php pkt.11 oraz https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic829876.html [@mirex]
 • Poziom 10  
  To jak już zasilacz sprawdziłeś to sprawdź jeszcze inverter i czy w dobrym dziale napisałeś.
 • Poziom 11  
  Witam i przepraszam, że tak póżno udzielam odpowiedzi, ale nie mogłem wcześniej. Uszkodzony był transformator w inwerterze, po prostu dostał przerwy. Po prostu nie wierzyłem, ale okazało się prawdą. Ale kolega miał właśnie w innym module z takim samym trafem i wziąłem od niego i podstawiłem trafo i było ok. Pozdrawiam. Dowidzenia.
  Zenon Nowakowski