Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomoc przy przy narysowaniu schematu

berthold 20 Mar 2009 20:41 1178 5
  • #1 20 Mar 2009 20:41
    berthold
    Poziom 10  

potrzebny mi schemat połączenia sam za chiny nie moge tego razgryżć .zepsuła mi sie pompka do centralnego zamka a w zasadzie elektronika (zalało i zeżarło) i tam zostały dwa przekażniki ,
    jeden styk stale zamknięty drugi otwarty i teraz jak to połączyć aby podając zasilanie na jeden przekażnik silniczek kręcił w prawo a jak podam na drugi kręcił w lewo , nie wiem czy wykorzystać diody jako zapory czy jak nie moge tego jakoś poukładać

0 5
  • #2 20 Mar 2009 20:53
    Krzyś33
    Poziom 25  

Witam. Fachowo nazywa to się siłownik do centralnego zamka .Nie napisałeś czy jest to siłownik od drzwi czy od kufra, czy jest 4 czy 6 przewodowy a poza tym myślę że pomyliłeś dzieł bardziej odpowiedni byłby motoryzacyjny. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 20 Mar 2009 21:02
    elkard
    Poziom 35  

Witam.
    Zmianę polaryzacji napięcia dla silniczka przy pomocy przekaźników można zrealizować w taki sposób.

0
  • #4 20 Mar 2009 22:00
    berthold
    Poziom 10  

nie chodzi o siłownik tylko o pompke pneumatyczną elektronika poszła sie polatać i teraz chciałem wykorzystać to co zostało to znaczy te dwa przekażniki w tej pompce i ten silnik tylko mam problem jak to połączyć aby ten silnik obracał sie od jednego przekażnika w lewo a od drugiego w prawo , czasem działania steruje alarm on podaje 3 sekundy napięcie na te przekażniki

Dodano po 3 [minuty]:

elkard napisał:
    Witam.
    Zmianę polaryzacji napięcia dla silniczka przy pomocy przekaźników można zrealizować w taki sposób.

o własnie o takie coś mi chodziło. pięknie dzięki

Dodano po 43 [minuty]:

berthold napisał:
    nie chodzi o siłownik tylko o pompke pneumatyczną elektronika poszła sie polatać i teraz chciałem wykorzystać to co zostało to znaczy te dwa przekażniki w tej pompce i ten silnik tylko mam problem jak to połączyć aby ten silnik obracał sie od jednego przekażnika w lewo a od drugiego w prawo , czasem działania steruje alarm on podaje 3 sekundy napięcie na te przekażniki

Dodano po 3 [minuty]:

elkard napisał:
    Witam.

o własnie o takie coś mi chodziło. pięknie dzięki

jednak to chyba sie nie sprawdzi bo ze schematu wynika że ten silnik dostaje zasilanie stale a dopiero po zasterowani przełącza w drugą strone, a mnie chodzi o to aby w normalnym stanie nic nie było sterowane tylko po podanie raz to na jeden raz to na drugi przekażnik

0
  • #5 20 Mar 2009 22:04
    elkard
    Poziom 35  

Nie. Ten silnik, przy nie załączonym żadnym z przekaźników nie dostaje napięcia. Przyjrzyj sie dokładnie.

0
  • #6 20 Mar 2009 22:07
    berthold
    Poziom 10  

elkard napisał:
    Nie. Ten silnik, przy nie załączonym żadnym z przekaźników nie dostaje napięcia. Przyjrzyj sie dokładnie.

tak tak troche sie zamotałem przepraszam i jeszcze raz diękuje

0