Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LI 620 Mruga szybko 4 dioda od lewej

20 Mar 2009 22:15 5684 12
 • Poziom 2  
  Zmywarka Ariston LI 620

  Zmywarka zaczyna mycie ale przerywa program w trakcie mycia, nie plucze i nie suszy. Mruga szybko 4 dioda od lewej ta od programu eco.
  Problem sie pojawia przy wszystkich programach oprocz programu numer 3 (szubkie plukanie).
  Jaka moze byc przyczyna?

  Dziekuje za pomoc
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 15  
  Pewno nie grzeje?

  Moderowany przez Mirek Z.:

  Dziecinadę usunąłem - mnóstwo pytajników i emotek.
  Regulamin - p.11.2!

 • Poziom 2  
  Grzeje, gdyz jak otworze drzwiczki zanim sie program zablokuje naczynia w zmywarce sa gorace.
 • Poziom 14  
  Prawdopodobnie czujnik temperatury ale nie jest wymienny jako częsć , tylko całość bit 100. Ale jak masz grzałkę w komorze to najpierw wymieniłbym ogranicznik temperatury który przykręcony jest od spodu do uchwytu grzałki i który wyłącza grzałkę za prędko i wyskakuje błąd.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 1  
  Ciekaw jestem jak to rozwiązałaś i ile kosztowało. Mam podobny problem z tą lampką. Chyba przerywa cykl.
 • Poziom 11  
  Witam
  Jak rozwiązaliście problem ze zmywarka ariston li 620 ?
  Mam identyczne objawy.
  Z góry dziękuje za pomoc !
 • Poziom 12  
  Radzę sprawdzić w pierwszej kolejności zimne luty na przekaźniku grzałki, bo to nagminny problem w modułach tych zmywarek. Wymień też ten niebieski kondensator 1µF/275V AC. Gdy kondensator się starzeje to maleje jego pojemność i moduł dostaje coraz niższe napięcie, przez co przekaźnik może odpadać i grzałka przestaje grzać podczas cyklu płukania. W takim przypadku woda w zmywarce jest ciepła, ale nie osiąga zadanej temperatury, przez co cykl płukania trwa bardzo długo i ostatecznie kończy się błędem. Jeśli to nie pomoże to grzałka do wymiany.
  Zmywarka Ariston LI 620 Mruga szybko 4 dioda od lewej Zmywarka Ariston LI 620 Mruga szybko 4 dioda od lewej
 • Poziom 11  
  Sprawdziłem zimne luty faktycznie jedna nóżka miała zimny lut. Zmieniłem dla pewności kondensator foliowy. Zmostkowałem także termostat wpięty szeregowo w obwód grzałki i nic dalej nie ma napięcia na grzałce. Grzałka jest dobra ma około 29 ohm.
  Co można jeszcze sprawdzić?
 • Poziom 12  
  Jeśli przekaźnik jest sprawny (nie ma wewnątrz upalonych zestyków lub spalonej cewki) i moduł poprawnie steruje przekaźnikiem, to do sprawdzenia pozostaje wiązka kabli od modułu do grzałki i styki hydrostatu.
 • Poziom 11  
  Wiązka kabli sprawdzona. Odłączyłem wtyczkę presostatu i na dwóch pierwszych stykach jest napięcie 220V. W jednym styku są kable o kolorze różowym i czarnym, a w drugim dwa fioletowe. Teraz mam pytanie jak sprawdzić ten presostat najprostszym sposobem, między którymi stykami on zwiera. Wtyczka w załączniku.
  Zmywarka Ariston LI 620 Mruga szybko 4 dioda od lewej
 • Poziom 12  
  W kwestii kolorów przewodów niestety nie pomogę. W załączniku dałem serwisówkę do LI620. Być może ona nieco rozjaśni sposób zasilania grzałki (schemat na stronie 36).
  PS. Ze schematu wynika, że muszą być zwarte te styki do których wchodzą po dwa kabelki.
 • Poziom 11  
  No właśnie na tych dwóch przewodach jest napięcie jak sprawdzam miernikiem. Presostat zwiera 1 i 3 styk. Nie mogę zdjąć wężyka żeby dmuchnąć i sprawdzić czy będzie zwierał 1 i 2 styk. Jak myślisz mogę zrobić zworę we wtyczce między 1 i 2 i wpiąć w presostat i wtedy włączyć zmywarkę ? Nie mam pomysłu jak go sprawdzić a nie mogę zdjąć tego cholernego wężyka.
 • Poziom 12  
  Zwierając na stałe wg schematu 11-14 ryzykujesz, że w razie awarii sterowania przekaźnikiem grzałki zacznie ona grzać od razu gdy w zmywarce nie ma wody. Dodatkowo tymi stykami presostatu podawane jest napięcie na dyspenser proszku/tabletek (D-ED), który oprócz tego jest sterowany triakiem na module. Czy zmywarka po napuszczeniu wody normalnie rozpoczyna cykl mycia? Czy podczas cyklu otwiera się zasobnik na proszek? Bo jeśli się otwiera to presostat jest dobry i nie ma co kombinować. Wtedy przekaźnik lub sterujący go tranzystor na module do wymiany. Trochę niepokoi mnie napięcie które mierzysz między 11-14(?) na stykach presostatu! Czy to jest pełne 230V? Ciężko mi stwierdzić jak masz podłączone L i N na bolcach wtyczki zmywarki ale jeśli przekaźnik grzałki jest otwarty to obwód może się zamykać tylko przez cewkę i obwody sterownia dyspenserem albo jakieś przebicie na grzałce! Najlepiej to wypróbować wpinając między 11-14 zamiast woltomierza żarówkę. Jeśli się zaświeci to coś jest nie tak bo obwód od strony styku 14 powinien być otwarty przez przekaźnik grzałki i triak dyspensera.