Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz pytanie o silnik

mic3 20 Mar 2009 22:22 2993 4
  • #1 20 Mar 2009 22:22
    mic3
    Poziom 14  

Witam

Mam takie pytanie dotyczące silnika matiza o pojemności 0.8 .
    Chciałbym się dowiedzieć mniej więcej po jakim przebiegu wymaga silnik remontu ?
    Ponieważ mam matiza z przebiegiem 223000 km w samej benzynie bez gazu . Oleju nie pobiera ani grama . Wymiana oleju co 10000 km.
    Oczywiście rozumiem że silnik w zależności od jego użytkowania wymaga wcześniej lub później naprawy .Tylko ostatnim czasem dowiedziałem się że silniki matiza były projektowane na 600000 km przebiegu bez remontu .Czy to jest możliwe ?
    Nie mam ze swoim samochodem problemów ale jednak chciałbym się dowiedzieć jak to jest naprawdę .Myślę że tu znajdzie się osoba mająca odpowiednią wiedzę na ten temat .
    Pozdrawiam .

0 4
  • #2 23 Mar 2009 14:18
    aleksandra250
    Poziom 12  

Witam. Myślę że żadna fabryka nie projektuje silników z założeniem na pewien przebieg, ponieważ warunki eksploatacji są bardzo różne. Jeśli martwisz się o silnik to wystarczy wymontować świece i zmierzyć ciśnienie.

1
  • #3 23 Mar 2009 19:54
    grzeko1
    Poziom 21  

Witam.
    Jeśli z silnikiem nie ma problemów to nie ma sobie co zawracać głowy remontem.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 23 Mar 2009 20:12
    tepro
    Poziom 14  

Witam,sprzedaję części do tych samochodów i z racji tego troche wiem o przebiegach matizów,spokojnie przejeżdżają ponad 300tys km bez remontu,a jeśli są traktowane dobrze to i dużo więcej.Należy traktować silnik dobrym olejem syntetycznym co 15tys,no chyba,że zalewany był półsyntetykiem,to trudno,ale najważniejsze to wymiany rozrządu tak dla spokojnej głowy co 60tys.Pompa wody pewnie skończyła sie przy 130tys,sprzęgło wytrzymuje ok 200tys lub więcej (zależy od stylu jazdy).Ogólnie opinia o tym że silnik jest nie do zarżnięcia potwierdza się.
    Pozdrawiam,życzę zadowolenia z autka.

0