Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CZY można zamienić 2SC2312 na 2SC 2166 Alan 87

20 Mar 2009 23:48 2812 9
  • Poziom 9  
    witam sprzedawca namówił mnie na takie tranzystorki 2SC2166 zamiast 2SC 2312, twierdził ,że te są zamiennikami i są silniejsze bo oryginalne padły czy po zamienieniu będzie działać ? (jaka maksymalną moc można uzyskać?)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    2166 steruje 2312 w Alanie 87.
    A działać będzie.
    Michał
  • Poziom 19  
    Witam. Kiedyś z braku C2312 i jemu podobnych wstawiłem 2 szt. C2078 ale do wersji 10W, czyli z dwoma tranzystorami. Uzyskałem ok. 8W po dostrojeniu obwodu wyjściowego. Nie padły do dziś. Nie wiem jak się zachowają przy większym niedopasowaniu anteny. Mogą odparować przy SWR > 1.5
    C2166 są podobne parametrami do C2078 i powinny Ci działać.
  • Poziom 40  
    uki1982 napisał:
    witam sprzedawca namówił mnie na takie tranzystorki 2SC2166

Musi je mieć z bardzo starych zapasów. Lepiej dokładnie im się przyjrzyj przy zakupie ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zawsze po małej przeróbce można włożyć mosfety.
    Michał
  • Poziom 37  
    uki1982 napisał:
    witam sprzedawca namówił mnie na takie tranzystorki 2SC2166 zamiast 2SC 2312, twierdził ,że te są zamiennikami (...)

Mogą pracować poprawnie.
    Przy zakupie porównaj oznaczenia firmowe z uszkodzonego 2SC2312 z oznaczeniami 2SC2166.

Jeżeli 2SC2166 pochodzą ze starych zapasów, to nie będzie problemów.
    Natomiast nowa produkcja może być bublem,( podróbka, malowanka, lub ewentualnie końcówki produkcyjne nie spełniające parametrów) a napisy zazwyczaj są wykonane niestarannie, i nie mieszczą się w skali.
  • Poziom 9  
    [b]wyglądają normalnie, już wlutowane ponieważ nie mam zasilacza nie mogę sprawdzić, jak to działa , jeszcze jedno pytanie jak wygląda strojenie radia po zmianie końcówek jakieś parametry się ustawia?
  • Poziom 9  
    moja znajomość angielskiego nie jest tak dobra , pierwszy raz wymieniam końcówki może jakieś streszczenie? Jeszcze jedno pytanie czy można wymienić jedną końcówkę na 2sc2166 a druga będzie 2sc1969? czy można tak wymienić czy nie bardzo bo 2sc2166 ma 8W a 1969 18W mocy?
  • Poziom 40  
    Załóż do samochodu jedno koło mniejsze - zobacz jak się prowadzi.