Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośnik do hoolton 200. Który Tonsil będzie lepszy?

elektrykbdg4 21 Mar 2009 00:16 1632 6
    elektrykbdg4
    Level 2  
    Witam
    Z racji tego, że składanie mojego holtona 200 dobiega końca (czeka tylko na transformator) postanowiłem myśleć nad najbardziej odpowiednim do niego głośnikiem, który ma być zabudowany w subwooferze bas-reflex. Z racji, że mam już kolumny na przetwornikach tonsila i przekonałem się do tej polskiej manufaktury a nawet stałem się jej fanem to w grę wchodzi tyko głośniki tej firmy. Chciałbym aby był to głośni o śr. 30cm. Mam dylemat miedzy trzema konstrukcjami: GDN 30/80/2 8 Ω , GDN 30/100/11 8 Ω a GDN 30/120/1 . Proszę o fachową poradę. Który głośnik będzie najlepszym wyborem? Z tego co wiem to holton 200 pod obciążeniem 8Ω "produkuje" ok 120-130W. Myślałem nad GDN 30/120 ale nie wiem czy wzmak go uciągnie-tzn. czy głośnik nie będzie "latał jak szmata", wiele osób zasila go przecież holtonem 400. Proszę doradzić który głośnik gra najlepiej i który będzie miał pod tym wzmakiem dobrą kontrole.
    mapet2106
    Level 14  
    słyszalem ze ten tonsil 30/120/1 przyjmuje nawet i 200wat. Jaki masz pokój do nagłośnienia i jakie posiadasz kolumny. Ja posiadam wlasnie suba na tym głośniku zasilam go jak narazie 60wat i uzywam max 40% mozliwości tego głośnika i powiem ci że gra pięknie.
    elektrykbdg4
    Level 2  
    Pokój ma jakieś 20 mkw. Kolumienki to Space 86. Po prostu lubię dużo basu a ten ze Space nie jest za mocny i nie schodzi nisko.. Głównie chodzi mi o to czy Holton 200 podoła temu głośnikowi bo jeśli tak to zdecydował bym się na niego. Najbardziej obawiam się tego, że ten głośnik przy 130W mógł by mieć niedosyt i po prostu zaczął by latać jak głupi a co gorsza mógłby stukać...
    Hmm jeśli u Ciebie mapet2106 gra to pięknie przy 60W to chyba się zdecyduje na tego GDN 30/120, zaznaczam, że raczej masakry nie zamierzam robić więc wzmaka za mocno nie będe podkręcał.
    mapet2106 nie masz żadnych problemów z mocnymi wychyłami i brakiem kontroli?
    User removed account
    User removed account  
    mapet2106
    Level 14  
    Ja zazwyczaj nie gram głośno bo domownicy mi na to nie pozwalaja chyba ze mam wolny dom to wtedy podgłosze sobie troszeczke. W planach mam kupic panel irka ,,sub 150" w wersji 8 ohm posiada on 140wat i bedzie dla tego głosika w sam raz.
    User removed account
    User removed account  
    exik
    Level 25  
    No jak widać lubią znikać od czasu do czasu. Mamy na forum wielu czarowników i iluzjinistów więc nic dziwnego.. :-)

Moderated By dj-MatyAS:

Pisanie postów nie na temat na pewno będzie miało taki koniec jak ten:
    Regulamin p.8.4, 10.4
    Ostrzeżenie.