Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór głośnika pod Suba do Eltrona 100W.

21 Mar 2009 10:37 1127 11
  • Poziom 9  
    Chcę zrobić subwoofer , mam wzmacniacz estradowy Eltron 100W.

Jaki byłby w miarę dobry głośnik? (w cenie około 200zł)

Czy mogę myśleć o średnicy 18", czy ten wzmacniacz raczej tego nie pociągnie?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Nie ten dział :!:
    A dlaczego by miał ten wzmacniacz nie "pociągnąć"? On wiele może...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany Reg. pkt 8.3.
    Przeniosłem z: Audio Serwis
  • Poziom 9  
    A na przykład taki głośnik byłby dobry?

STX GDN-38-550-8-AE
  • Poziom 28  
    Ale po co taki duży głośnik? Gdzie chcesz tym grać? Na ilu m kw? Moze tonsil 30/100. Eltron ma jeden kanał 100W 4 Ohmy.

Dodano po 2 [minuty]:

..wiec mozesz podpiac głośnik 4 ohmy dzieki czemu uzyskasz większą moc.
  • Poziom 34  
    Eltron wiele może? No może ze 20 lat temu takie określenie było w porządku, jednak dzisiaj jest nieco na wyrost...przy wskaźniku mocy brakuje mu co najmniej 1-ego zera, a i dwa takie kanały z opcją mostka by się przydały.

midimariusz, napisz jakie ma być przeznaczenie tego sprzętu, jaka sala, jaka muzyka itd.
  • Poziom 9  
    Przeznaczenie – jako subwoofer do Organów wirtualnych na sam pedał organowy do Kościoła.

Standardowe głośniki do Eltronów mają pasmo przenoszenia od 100 Hz, a najniższy dźwięk w pedale organowym przy piszczałce 32” ma 20 Hz, o oktawę wyższy 40 Hz – ale nie jestem pewien.

Mamy już jedno nagłośnienie Eltron 100W + 2 kolumny i w zupełności wystarcza.
    Jest też drugie takie samo nagłośnienie, ale niskich tonów nadal nie słychać, stąd powstał pomysł z przerobieniem tego wzmacniacza na subwoofer.
  • Poziom 34  
    W takim wypadku ja bym proponował gdn 42-450-4 SC. Potrzeba dużo niskiego pasma a to jest głośnik typowo subwooferowy, zdecydowanie lepiej sobie poradzi z takim przeznaczeniem niż gdn 38-550...chodź wzmacniacz przydałby się trochę mocniejszy, chociaż te 200-300 wat.
  • Poziom 9  
    Dzęki "gófer"!!!

Widzę, że to raczej 15 calowy głośnik, a pasmo od 20 Hz powinno być ok

Ile Ohm powinien mieć głośnik do Eltrona 4 czy 8?
  • Poziom 28  
    eltron odaje 100W przy obciazeniu 4Ohm. przy 8miu troche straci na mocy
  • Poziom 34  
    Wiesz, szczerze na pasmo od 20 hz bym nie liczył z tego głośnika, chyba że dasz mu ogromną obudowę chodź i wtedy nie koniecznie będzie grał tak nisko. Jednak budżet masz dość ograniczony więc ciężko będzie o coś co zagra wyraźnie lepiej.
    Acha, i kup wersje 4 ohm.
  • Poziom 9  
    Dzięki za porady!