Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz, filtry regulowane, proszę o sprawdzenie

21 Mar 2009 10:53 1269 2
  • Poziom 15  
    Przedwzmacniacz z filtrami wydłubany ze schematu wzmacniacza samochodowego. LPF i HPF regulowane w zakresie 50-200Hz -12dB/oct, napięcie wejściowe 0.2-4V. Proszę o sprawdzenie, czy gdzieś nie ma jakiegoś błędu, czy po takim "wyciągnięciu ze schematu" będzie działał prawidłowo, czy czegoś nie brakuje. Przedwzmacniacz ten będzie służył do wysterowania wzmacniacza 2.1 stereo + mostek na subwoofer stąd 2 wyjścia LPF
  • Poziom 40  
    Witam
    Na wejściu, brak polaryzujących rezystorów wejścia + wzmacniaczy operacyjnych. Nie stosowałbym kondensatorów elektrolitycznych 4,7u w torze sygnałowym, można już kupić ceramiczne nawet 10u w obudowie 1206. Dodałbym też kondensatory 100n ceramiczne między masą a nóżkami zasilającymi WO.
  • Poziom 15  
    zasilanie i związane z nim pojemności pomijam, bo będą większe. Najważniejsza sprawa to funkcjonalność tego przedwzmacniacza. W oryginale między LPF a LINE AMP był "podbijacz basu" i go usunąłem, ale nie jestem pewien czy któryś z elementów nie powinienem usunąć albo zostawić względem oryginału. Na wszelki wypadek wstawiam schemat oryginału na którym się wzorowałem.

wejście do pierwszego wzmacniacza operacyjnego

od ostatniego wzmacniacza LPF do LINE AMP

elektrolity zostawie na zasilanie a w torze sygnałowym wstawię ceramiczne.

prosiłbym wszelkie zmiany nanosić na rysunki.