Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz, filtry regulowane, proszę o sprawdzenie

21 Mar 2009 10:53 1269 2
 • Poziom 15  
  Przedwzmacniacz z filtrami wydłubany ze schematu wzmacniacza samochodowego. LPF i HPF regulowane w zakresie 50-200Hz -12dB/oct, napięcie wejściowe 0.2-4V. Proszę o sprawdzenie, czy gdzieś nie ma jakiegoś błędu, czy po takim "wyciągnięciu ze schematu" będzie działał prawidłowo, czy czegoś nie brakuje. Przedwzmacniacz ten będzie służył do wysterowania wzmacniacza 2.1 stereo + mostek na subwoofer stąd 2 wyjścia LPF
 • Poziom 40  
  Witam
  Na wejściu, brak polaryzujących rezystorów wejścia + wzmacniaczy operacyjnych. Nie stosowałbym kondensatorów elektrolitycznych 4,7u w torze sygnałowym, można już kupić ceramiczne nawet 10u w obudowie 1206. Dodałbym też kondensatory 100n ceramiczne między masą a nóżkami zasilającymi WO.
 • Poziom 15  
  zasilanie i związane z nim pojemności pomijam, bo będą większe. Najważniejsza sprawa to funkcjonalność tego przedwzmacniacza. W oryginale między LPF a LINE AMP był "podbijacz basu" i go usunąłem, ale nie jestem pewien czy któryś z elementów nie powinienem usunąć albo zostawić względem oryginału. Na wszelki wypadek wstawiam schemat oryginału na którym się wzorowałem.

  wejście do pierwszego wzmacniacza operacyjnego
  Przedwzmacniacz, filtry regulowane, proszę o sprawdzenie

  od ostatniego wzmacniacza LPF do LINE AMP
  Przedwzmacniacz, filtry regulowane, proszę o sprawdzenie

  elektrolity zostawie na zasilanie a w torze sygnałowym wstawię ceramiczne.

  prosiłbym wszelkie zmiany nanosić na rysunki.