Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PHILIPS DVDR 1000/001 - komunikat "TURN ON TV"

21 Mar 2009 11:11 1907 5
  • Level 2  
    Witam!

Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Otóż, w 2004 roku zakupiłem nagrywarkę DVDR 1000/001 Philips'a. Ponagrywałem parę płyt, później po przeprowadzce przeleżała w kartonie jakieś kilka lat i ostatnio postanowiłem ją podłączyć ponownie. Niestety po włączeniu zasilania słychać jak startuje, następnie na ok. 1 s. wyświetla się napis BLOCKED i następnie TURN ON TV. Podłączałem ją do 3 telewizorów za pomocą kabla scart oraz cinch i efekt jest wciąż ten sam. Nie regauje na przyciski (prócz PANEL) z wyjątkiem charakterystycznego piknięcia zarówno na froncie nagrywarki jak i z pilota.
    Wiem, że z tym sprzętem są same kłopoty, ale może istnieje jakieś proste rozwiązanie lub ktoś miał coś podobnego i wykombinował.

Pozdrawiam
  • Level 34  
    A czy przypadkiem nie chodzi o zablokowaną tackę DVD.

Wyjąć wtyczkę z kontaktu wcisnąć i przytrzymać jednocześnie EJECT i RECORD nie puszczając przycisków - włączyć DVD do kontaktu.

Do zdjęcia blokady serwisowej taka sama kombinacja tylko zamiast RECORD trzeba trzymać STOP.

Może nie działać na wszystkich modelach.
  • Level 2  
    Nacisnąłem RECORD + EJECT, nagrywarka zastartowała, pojawiło się "FORCED DOWN" następnie "SYS VERSION" i numer a później już...
    "OPENING", "ERR TRAIYN", "ENGINE ERR". Po przytrzymaniu STANDBY pojawiło się "REMOVE DISC" (w środku nic nie ma) i "EJECT ERR" i wróciło do mojego TURN ON TV.
  • Level 34  
    A ta druga opcja ze STOP ?
  • Level 2  
    Ze stopem nic się nie dzieje. Od razu pojawia się "BLOCKED" i "TURN ON TV".
  • Level 34  
    Znalazłem coś takiego Link

Zaś co do napisu Turn On TV to znalazłem w instrukcji, że ten napis nie zniknie do puki nie ustawi się konfiguracji DVD oczywiście przez MENU w TV. Wydaje mi się, że ten problem ma związek z uszkodzeniem na co wskazuje link.