Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viewsonic VX715 problem z podświetleniem matrycy

Myszaxx1 21 Mar 2009 13:31 1424 1
  • #1 21 Mar 2009 13:31
    Myszaxx1
    Poziom 12  

Witam posiadam monitor jak w temacie, pewnego dnia zgasło w nim podświetlanie matrycy, po otwarciu okazało się że do wymiany jest elektrolit 1000uF/16V filtrujący napięcie 12V zasilające inwerter. Po wymianie monitor ruszył i chodził bez problemu przez 3 tygodnie po 10 godzin dziennie, po czym przy któryms z kolei włączeniu obraz pojawił się na 2 sekundy i znowu zgasło podświetlanie i tak juz przy kolejnych włączeniach, po włączeniu podświetla przez 1-2 sekundy i gaśnie. Poprawiłem więc wszystkie luty na płytce zasilacza/inwertera, po tym monitor znowu działał bez problemu jakies 6 godzin i problem znowu wrócił. Wymieniłem wszystkie elektrolity, sprawdziłem wszystkie możliwe elementy łącznie z obydwoma transformatorkami WN w inwerterach, odłączałem po kolei wszystkie 4 świetlówki i bez zmian, udało mi się go tylko parę razy odpalić na dłużej gdy zasilałem inwerter z zewnętrznego zasilacza, podając przy tym 2 napięcia 5V jedno załączające inwerter i drugie od jasności. Zaznaczam że treśc obrazu jest cały czas. Czy miał ktoś może podobny problem z tym akurat sprzętem i wie co może być tego przyczyną?? gdy czytam inne posty o podobnych problemach z monitorami ludzie piszą tylko o wymianie całych inwerterów, a tu musiałbym wymienić całą płytkę razem z zasilaczem, a nawet nie wiem czy to przypadkiem nie świetlówki powodują problemy.Może ktoś mi cos podpowie.Z góry dziękuję za wszelkie rady!! Pozdro!!

0 1
  • #2 22 Mar 2009 12:16
    Myszaxx1
    Poziom 12  

Witam. Temat do zamknięcia. Po konsulatcji z klientem okazało się że monitor pracował przez długi czas w biurze, uznałem że widocznie świetlówki są już mocno zużyte. Odłączyłem przewód regulacji jasności od inwertera. Monitor ruszył normalnie.

0