Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston gps amd 109 - nie grzeje grzałka

21 Mar 2009 14:47 3314 10
  • Poziom 9  
    Witam. pewnie mnie pamiętacie z grudnia 2008 :) gdy mialam problem f08. po wymianie grzalki pralka działała bez zarzutów. jednak tym razem, w ogole nie grzeje. Problem wyglada tak: nastawiam pranie na czas ok 1:20, zmieniam temperature na 30 stopni a czas prania sie nie zmienia. przy czym pralka pierze w zimnej wodzie. pomozcie mi;/ czy te pralki nie dzialaja dluzej niz 2 lata? czy tym razem wysiadl mi ten czujnik temperatur:(. dziekuje z gory za pomoc.:), ktora zapewne skonczy sie owocnie jak poprzednio:*
  • PCBway
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Witam
    Ja bym zaczął od sprawdzenia grzałki mimo że niedawno była wymieniana
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    cali_zdw napisał:
    Witam. pewnie mnie pamiętacie z grudnia 2008 :) ...

Witam.
    A sprawdziłaś rady które otrzymałaś w poprzednim temacie? Zwłaszcza grzałkę i NTC.
  • PCBway
  • Poziom 9  
    tak sprawdzałam, grzałka jest dobra, nawet byłam z nią u mechaników. Problem wygląda obecnie tak. Pralka pierze w zimnej wodzie. W momencie płukania, nie wylewa wody i nie wiruje. Czasem pojawi się kod f 05, ale ok, niech to będzie pompka. To czemu mi nie grzeje grzałka? :(
  • Poziom 9  
    czujnik tez działa. dowiedzialam sie dzis, ze w oim miescie nikt nie podejmie sie naprawy mojej pralki, bo uwazaja ze ta firma jest "wynalazkiem". jeny co za ludzie, jak czegos nie znaja to krytykuja. czy macie jakies pomysly na naprawe jeszcze? od czasu do czasu mi pralka wiruje, ale grzalka nie grzeje. czujnik i grzalka jest dobra. sprawdzali to ludzie z serwisu.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    W module wypalony styk od przekaźnika grzałki.
  • Poziom 9  
    wiecie co, chyba kupie nową pralke :( juz mi grzeje grzałka, ale co jakiś czas tym razem wyswietla się f03. zwariowała mi pralka i ja zaraz też zwariuję. Skoro jest wypalony, to oproszę wskazówki jak to sprawdzić, gdzie to jest i w ogóle...tak jak dziecku:D to będzie ostatni raz, jak sprawdzam ta pralke :) dziekuje:)

Dodano po 2 [minuty]:

zapomniałam jeszcze dodać, że teraz to nawet licznik podczas prania się cofa i trwanie trwa np,2x 30 ;/

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

juz wiem, co jest nie tak, pralka nie grzeje mi teraz wody, bo woda z bębna ucieka. zauważyłam, że gdy wyleci woda, wtedy wyswietla sie ten kod f03. proszę podpowiedzcie mi, co odpowiada z to, ze beben sie zamyka i otwiera. dzieki:)
  • Pomocny post
    Moderator
    Zapewne gdybyś np. operowała zdjęciami dobrej jakości tej pralki i modułu płytki PCB (z obu jej stron) to zapewne lepiej by przebiegała komunikacja między nami... :D
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    A może tylko wąż odpływowy jest za nisko.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Witam
    A układ hzdrostatu czysty ?
  • Poziom 9  
    chciałam poinformować iż musiałam oddać pralkę do serwisu:D przyczyna zwariowania jej działania był....zepsuty programator :) dziekuję za wszystkie podpowiedzi i uważam temat za zamknięty:)