Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja na karte. Problem do tej pory nie spotykany.

gregor126p 21 Mar 2009 16:51 15979 15
  • #1 21 Mar 2009 16:51
    gregor126p
    Poziom 14  

Około miesiące temu założyłem sąsiadom telewizje na kratę. Ustawiłem antenę na hot bird 13.0 E bo miała odbierać z tego satelity. W tamtym tygodniu przy normalnym oglądaniu znikły im programy, Po sprawdzeniu poziomu jakości który osiągał przedtem 7.1 db teraz jest 0.0. Wiec zaraz sprawdziłem przewody ustawienia anteny i okazało się ze jest wszystko dobrze a mimo to sygnał wskazywał 0,0 db. Udałem się wiec do anteny i przestawiłem dekoder na stelite np. astre i po lekkim jej przekręceniu jakoś zaraz się pokazała i kanały jakieś tam się dało oglądać z astry. Wiec uparcie wróciłem na hot birda 13,0 E ale wskaźnik jakości nadal wskazywał 0,0 db. Po zmianie transpondera z 11393V na 11882v zaraz jakoś się pokazała i kanały jakieś wyszukało ale co z tego jak tylko jeden z nich polski. Po zmianie nawet dekodera i karty dalej jest ten sam problem brak jakości z transpondera 11393V z którego maja być odbierane programy (takie są ustawienia fabryczne. Nie wiecie co moze być z tym transponderem???? Może cos uległo uszkodzeniu w co wątpię bo zostało wszystko wymienione na nowe oprócz anteny i konwertera bo oceniam że sprawny skoro odbiera z innych satelity i transpoderów. Bardzo proszę a jakie kolwiek wskazówki bo są one dla mnie bardzo cenne. Zaznaczam ze nie ustawiam satelity pierwszy raz wiec jakaś wiedze na ten temat posiadam ale z takim przypadkiem sie jeszcze nie spotkałem. Jak ktoś ma możliwość to niech sprawdzi czy transponder 11393V nadaje jakieś programy i czy są w nich polskie bo ja mam problem z odbiorem z niego czego kolwiek.

0 15
  • Pomocny post
    #2 21 Mar 2009 18:01
    telesat1
    Moderator na urlopie...

A podpinałeś pod instalacje inny dekoder?

0
  • #3 21 Mar 2009 18:43
    gregor126p
    Poziom 14  

Tak. W tej chwili jest nowy technisat digit s2 i te same problemy a jeszcze wcześniej podpinałem analogowca i odbierał on z hot birda jakieś kanały ale nie było tam żadnych polskich ale mogło tego być spowodowane brakiem kart do niego.

0
  • #4 21 Mar 2009 19:10
    megakreator
    Poziom 19  

Podstawiłeś inny tuner więc nie ma sygnału z anteny.

0
  • #5 21 Mar 2009 19:46
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Masz uszkodzony konwerter.
    Sam piszesz że podpiołeś drugi i ten sam objaw.
    Że nowy nie znaczy że dobry!

0
  • #6 21 Mar 2009 20:13
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Poziom reakcji zerowy.

0
  • #7 21 Mar 2009 20:16
    gregor126p
    Poziom 14  

A czy na uszkodzonym konwerterze nie odbierał by czasem niczego???? Bo na tym co jest to widzi inne stality (nie tylko astre) ale z hot birdem 13.0 E na transponderze 11393V ma problem ze złapaniem sygnału. Czy mimo to będzie to konwerter?????

0
  • #8 21 Mar 2009 20:20
    telesat1
    Moderator na urlopie...

A czy na uszkodzonej kosiarce będziesz kosił trawe?

0
  • #9 21 Mar 2009 20:25
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

KOlego piszesz że coś umiesz a tu lipa!
    Są też jakieś polaryzacje POMYŚL potem pisz!

0
  • #10 21 Mar 2009 20:55
    gregor126p
    Poziom 14  

Tak wiem że są różne polaryzacje tylko tak jak pisałem w temacie nie spotkałem się jeszcze z takim problemem. Przeważnie jak siad konwerter to nic kompletnie nie odbierało a tu się spotkałem z czymś nowym. Po wymianie konwertera dam znać czy pomogło.

0
  • Pomocny post
    #11 22 Mar 2009 09:49
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Zastanów się piszesz że drugi podpinasz dekoder i ten sam objaw a podpiołeś pod inną instalację żeby sobie wyeliminować konwerter!
    Różne są objawy po uszkodzeniu konwertera nie tylko śnieżyca!

0
  • #12 22 Mar 2009 12:21
    gregor126p
    Poziom 14  

Tak dekoder podpiąłem pod inna instalacje i odbiera z tego transpondera wiec zostaje konwerter.

0
  • #13 22 Mar 2009 19:57
    DiZMar
    Poziom 43  

Też miałem problemy z kanałami TVP1, TVP2, Info i Polonia w TNK. Czasami ( po kilka godzin dziennie niezależnie od warunków atmosferycznych przy czaszy 130cm!) było ich brak. Oba parametry sygnału bliskie zero. Od chyba tygodnia pomogła zamiana miejscami wyjść na podwójnym konwerterze. Z drugiego wyjścia odbieram telewizję "n". Teraz obie platformy działają OK. Konsultowałem to z fachowcami od SAT. Okazuje, się, że mimo sprawnego konwertera na jednej platformie dziala OK a na innej nie lub czasami oba parametry prawie zero na niektórych programach i niekiedy jak ja to miałem. Okazało się, że nawet zamiana wyjścia do TKN pomogła. Wina zatem przeważnie leży nawet w "sprawnym" konwerterze.

0
  • #14 24 Mar 2009 22:43
    gregor126p
    Poziom 14  

Problem rozwiązany. Uszkodzeniu uległ konwerter. Dziękuje za pomoc. Jeśli nie ma więcej nikt pytań to temat do zamknięcia.

0
  • #15 08 Kwi 2009 17:00
    DiZMar
    Poziom 43  

Jednak trzeba było wymienić konwerter na nówkę u mnie też bo problem powrócił.
    PS.
    To zamknij temat:
    kliknij na kłódkę u dołu.

0
  • #16 08 Kwi 2009 21:45
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po rozwiązaniu problemu autor tak jak zauważył DiZMar powinien temat zamknąć , zamykam.

0