Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział łącza - nie działa SSL, PPPoE

21 Mar 2009 17:18 2659 19
  • Poziom 17  
    Witam, internet otrzeymuje droga radiowa przez AP TP LINK WA501g, ustawiłem LAN - Static IP, Client Mode, DHCP Enable, dodałem połączenie szerokopasmowe PPPoE i wszystko śmiga. Internet ten chciałem podzielić na 2 komputery, w tym celu kupiłem router TP LINK WR543G.

WA501G pracuje dalej jako klient, połączony jest do WAN'a routera WR543g. Ustawiłem AP Router, WAN - PPPoE, DHCP - Enabled i jest pewien problem. Nie działają mi połączenia szyfrowane SSL, reszta działa.

Poza tym nie moge sie zalogowac na AP wa501g. Orientuje sie ktoś dlaczego tak jest? Usługodawca zna MAC'a AP wa501g.
  • Poziom 21  
    Przekieruj port SSL na wewnętrzne IP. SSL ma chyba numer portu 433.
  • Poziom 17  
    Ustawiłem Forwarding->Virtual Servers, Service port 443, Protocol All, IP ... wpisalem nr ktory przypisuje mi dhcp. Nie pomogło.
  • Poziom 21  
    A tak dokładnie to chodzi ci o SSL przez HTTP czy POP ? Bo jeśli POP to 995. Najlepiej przekieruj wszystkie od 0 do 7000.
  • Poziom 17  
    Chodzi o to aby wszystko działało, ale podejrzewam że to dostawca internetu nałożył jakieś ograniczenia. Ustawienie portów od 1-65534 nie pomaga.
  • Poziom 21  
    Jeśli dostawca zablokował SSL to nic nie zrobisz. Ale jeśli wcześniej (na jednym komputerze) ci działało to nie ma takiej możliwości żeby teraz (po przekierowaniu) nie działało. Jeśli jednak jest takie tajemne zabezpieczenie to dla pewności zrób klonowanie mac adresu urządzenia którego wcześniej używałeś.
  • Poziom 17  
    ..uscisle troche...

AP WA501G
    Ustawiłem LAN - Static IP, Client Mode, DHCP Enable, dodałem połączenie szerokopasmowe PPPoE - internet działa jak należy.

AP WR543G (z wbudowanym routerem)
    Ustawiłem tryb AP Client Router, WAN connection type: PPPoE, sklonowałem MAC'a od WA501G (ten numer podałem dostawcy) DHCP Enabled - internet działa prócz SSL.
  • Poziom 21  
    Może zamiast przekierowywać porty tradycyjnie zastosuj tzw. port triggering (przekierowanie dynamiczne), nic innego mi do głowy nie przychodzi, poczytaj manuala od tego routerka może coś znajdziesz.
  • Poziom 43  
    soulreaver1 - przekierowanie portow raczej nie ma tu nic do tego.. Ja bym obstawial na jakies problemy z mtu moze? Niezgodne z uslugodawca czy gdzies... popatrz na inne wartosci, 1500 powinno byc najlepsza wartoscia, moze jakies inne jest ustawione
  • Poziom 17  
    MTU jest ustawione na max czyli 1492
  • Poziom 17  
    Dadam że odkad mam wr543g to pingi nie przechodza ... upłynął limit czasu żądania...a strony otwiera - dziwne
  • Poziom 21  
    Wrzuć zrzuty ekranu ustawień tego urządzenia, to ułatwi sprawę.
  • Poziom 17  
    Podział łącza - nie działa SSL, PPPoE Podział łącza - nie działa SSL, PPPoE
    Podział łącza - nie działa SSL, PPPoE Nie wiem czy to cos pomoże, nic specjalnego, ustawienia niemal domyślne:)
  • Poziom 32  
    Połączenie PPPoE musisz dodać tylko na jednym z urządzeń, drugie ma być ustawione w tryb bridge.
  • Poziom 17  
    Jesli korzystam tylko z wa501g ustawionym w trybie client lub bridge to wszystko działa jak nalezy. Problem pojawia sie gdy tylko podłącze router wr543g. Niezaleznie czy wystepuje po wa501g (ustawionym w trybie client lub bridge) czy tez samodzielnie w trybie ap client router.

wa501g w trybie client/bridge wymaga dodania polaczenia pppoe w windowsie.

wr543g ma mozliwosc skonfigurowania polaczenia pppoe w routerze i tylko wtedy internet dziala... oczywiscnie bez ssl. gdy skonfiguruje go jako dynamic ip i dodam polaczenie pppoe w windowsie to nie dziala. pppoe nie laczy sie.
  • Poziom 17  
    Widze ze nikt sie nie orientuje ....
  • Poziom 2  
    witam
    odświeżam temat bo mam indentyczny problem
    Przez samego AP w trybie Client internet dziala, jak podepne router żeby go podzielić też działa, ale oprócz SSL :/
    ma ktoś jakiś pomysł?
  • Poziom 9  
    witam u mnie też identyczny problem na tym samym urzadzeniu pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Propozycja: Jaką macie wersję oprogramowania aktualnie na urządzeniach? Jeśli jest nowsza to aktualizacja, jeśli macie najnowszą na urządzeniu to pozostaje spróbować obniżyć wersję.
  • Poziom 9  
    ani upgrade ani downgrade nie pomagają to chyba jest bug producenta ;/