Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Word - krzaczki i kwadraciki zamiast tekstu

21 Mar 2009 17:19 20974 6
  • Poziom 17  
    Witam!!
    Wiec problem polega na tym, że po awarii systemu odzyskane dane w przypadku dokumentów w Ms Word SA nie do odczytania, większość z Was na pewno wie, o co chodzi, Mianowice tekst, który tam był zawarty w języku polskim zamienił się w szereg kropeczek kwadracików kółeczek i innych zygzaków. W jaki sposób można przywrócić normalny widok dokumentu i czy jest to możliwe! Proszę o pomoc

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed
  • Poziom 40  
    A czasem nie otwierasz pliku z opcją odzyskiwanie tekstu (odzysk tekstu z dowolnego pliku)?

Czy na innym kompie (zdrowym) jest to samo z danym plikiem worda? Jeżeli to samo to bym się nie łudził że coś można jeszcze zrobić.
  • Poziom 17  
    Na innym kompie to samo
  • Poziom 39  
    Zmieniałeś czcionki ? Spróbuj zaznaczyć wszystko i zmieniać czcionki na polskie. A może "zaginęły" czcionki stosowane w tych plikach ?
  • Moderator Programowanie
    Nie wydaje mi się, żeby to było związane ze złą czcionką. Problem dotyczyłby tylko polskich znaków. Word jeśli nie ma dostępnej czcionki dopasowuje najbardziej podobną.
    Wygląda to na uszkodzenie pliku. Spróbuj tego (wersja trial, pozwala na naprawę pojedynczych dokumentów) i jeśli coś zacznie wychodzić poszukaj darmowej alternatywy.
  • Poziom 17  
    Witam!!
    Program o którym mowa powyżej niestety nie dał rady
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witajcie!
    Mam podobny problem jak użytkownik rob321. Używam Microsot Office 2000. Wyświetlają mi się dziwne znaki. Oto screeny:
    Word - krzaczki i kwadraciki zamiast tekstuWord - krzaczki i kwadraciki zamiast tekstu
    Ponadto na innym komputerze czasami wyświetla się informacja przed otwarciem dokumentu: "Microsoft Word nie może importować określonego formatu. Ta funkcja nie jest zainstalowana. Czy chcesz ją zainstalować". Oczywiście instalacja nie pomaga. Próbowałem także otworzyć dokumenty w Open Office, także bez rezultatu. Ponadto skorzystałem z programów do otwierania uszkodzonych plików, tj: WordRecovery i EasyRecovery Professional.

Źródłem moich problemów było przekopiowanie dokumentów na pendrive. Następnie sformatowałem komputer, a potem z powrotem przerzuciłem pliki z pendrive do komputera. Być może przy kopiowaniu nastąpił jakiś błąd.

Mam nadzieję, że podałem wyczerpujące informacje. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat tego jak odzyskać te dokumenty, to z góry dzięki za informację.

Pozdrawiam.

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed