Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa skrzyni basowej. Głośnik VOICE KRAFT 150 W 24 cm.

miaste 21 Mar 2009 19:20 8323 10
  • #1 21 Mar 2009 19:20
    miaste
    Poziom 11  

Chcę zbudować skrzynie basową . Posiadam głośnik VOICE KRAFT 150 W 24 CM .
    Co mi będzie potrzebne oprócz filtra dolnoprzepustowego .:P
    Chce dokładnie zrobić taka skrzynię .
    Chce dokładnie wiedzieć co mi jest jeszcze potrzebne , podstawowe rzeczy w budowie skrzyni basowej , czy wymiary mogą być i inne .
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam :D

0 10
  • #2 21 Mar 2009 20:59
    Kosur
    Poziom 19  

No jeszcze tylko jakiś wzmacniacz i być może przetwornica. Napisz jaka moc wzmacniacza interesowała by cię.

0
  • #3 21 Mar 2009 21:04
    miaste
    Poziom 11  

No ja myślałem żeby zbudować ten głośnik żeby miał już wbudowany zasilacz . Dla mnie moc może być wystarczająca by był dobry bas na tym głośniku .

0
  • #5 22 Mar 2009 10:34
    Kosur
    Poziom 19  

Wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć i gdzie będzie to stosowane ( dom, samochód ). Musisz liczyć się z tym, że im większa moc oddawana przez wzmacniacz tym większe koszta i większa moc pobierana ( przy pracy w domu to nie jest aż taki ważny aspekt ). Jeśli jest to subwoofer do domu to myślę, że 50 - 100W spokojnie wystarczy. Ale jeżeli robisz go do auta i chcesz szpanować to > 100W ( do ok. 120W ze względu na głośnik )

0
  • #6 22 Mar 2009 14:47
    miaste
    Poziom 11  

No to ma być do domu , sporadycznie do auta . Tak 100 W mi ostatecznie starczy . To co mam jeszcze kupić do tej skrzyni ?
    Pozdrawiam

Dodano po 23 [minuty]:

Chciał bym żeby skrzynia miała swoje zasilanie ?
    Jest to możliwe tak jak na zdjęciu ?

0
  • #7 22 Mar 2009 15:39
    Kosur
    Poziom 19  

Jest to możliwe ale problem polega na tym, że jeśli chcesz to dawać do auta to musisz ten wzmacniacz zasilić czymś. Pierwsze co się nasuwa to akumulator, ale nie ma wzmacniaczy 100W na 12V. Więc należy zastosować przetwornice. Najlepiej gdyby do tego wzmacniacza był osobny akumulator.

Cała konstrukcję subwoofera można tak przedstawić :

Źródło dźwięku ---> Filtr ---> Wzmacniacz ---> Głośnik

Gdzie do wzmacniacza jeszcze dochodzi źródło zasilania.

Dość prostym i popularnym wzmacniaczem jest kość TDA7294:

Tu jest kit

A tu sam schemat

0
  • #8 22 Mar 2009 18:42
    miaste
    Poziom 11  

No tak ma grac w domu właśnie jest już wmontowany w skrzynie której wymiary są wyżej .
    Hmm niestety coś mi nie pasuje bo przy większej mocy tak jakby charczy ale nie pod względem że jest zepsuty tylko czegoś brakuje , czy ten filtr wszystko załatwi ?

0
  • #9 22 Mar 2009 19:06
    Kosur
    Poziom 19  

Zaraz, zaraz... Czyli ty już masz wzmacniacz i skrzynie z głośnikiem, a teraz chcesz tylko dodać filtr i zasilacz ?

0
  • #11 24 Mar 2009 18:13
    miaste
    Poziom 11  

Dzięki wielcy znawcy za pomoc pozdrawiam i gratuluje

0