Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Halogeny w suficie podwieszanym - Jak montujecie

fantasta 21 Mar 2009 19:24 22726 7
 • Poziom 29  
  Witam.

  Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób montujecie halogeny.
  Czy umawiacie się z wykonawcami sufitów, że najpierw oni wykonają stelaż, potem wy jakoś układacie kable i trafa na nim, na końcu zakrywają go płytami i wtedy wyciągacie wcześniej ułożone kabelki przez otwory na halogeny?
  Czy może zostawiacie sobie jakiś dłuższy kabelek od wypustu w suficie i przeciągacie przewody i montujecie trafa dop jak sufit jest w pełni złożony.

  Widziałem jedna i drugą wersje i jestem ciekawy co jest bardziej popularne i najmniej czasochłonne.
 • Poziom 25  
  Witam.Osobiście zostawiam dłuższy przewód od wypustu i wykonuję całość gdy suit jest wykonany w całości.Chyba , że sufit jest bardzo skomplikowany geometrycznie - wtedy przewody rozkładam w trakcie montażu zabudowy.Do przeciągania przewodów używam połączonych ze sobą taśmą plastikowych pokryw od korytek kablowych odpowiednio podgiętych. Jako ciekawostka -ostatnio musiałem przeciągnąć nowe obwody gniazd i oświetlenia w pewnym zakładzie i wszyscy chcieli demontować sufity. Mi udało się przeciągnąć przewody na długości 21 m nad sufitem z regipsu.Pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  Ja przewaznie ukladam sobie instalacje w trakcie/po montazu stelazu, wtedy jest najwygodniej bo przewody mozna sobie ulozyc w sposob uniemozliwiajacy uskodzenie a poza tym czesto sie zmienia koncepcja w trakcie pracy (to tu przesuniemy a tu dolozymy dwa a tu zamontujemy co innego :lol:
 • Poziom 10  
  Witam
  jeśli mam możliwośc,dogaduje sie z regipsiarzami,aby zamontowali stelarze tak,zebym nie musiał ich następnie wycinać.
  jeśli chodzi o przewód,to zawsze zostwiam zapas.
  Jeśli dystans miedzy halogenami jest dośc duży to lepiej ułożyć przewody wcześniej,ale nie jest dla mnie problemem kłaśc przewody po zamknięciu sufitu.
  Używam do tego albo drewnianej metrówki,plastikowego korytka lub rurki.
  pozdrawiam
 • Poziom 20  
  kol.krzysiu
  Sorry,ale nie zostawiaj dłuższego przewodu żeby połączyć X
  halogenów,to jest nie halo.
  Zawsze przewody układałem w rurkach,każdy wypust z puszki
  odgałęźnej na poszczególny halogen.
  A dlaczego tak Sam Wiesz doskonale
  Mokrego poniedziałku!!!
 • Poziom 10  
  Witam kolegów
  Widze że sposobów jest kilka i chyba każdy jak najbardziej właściwy :-) Ale rozumiem , że mówicie tu cały czas o sytuacji gdy halogeny są montowane pomiędzy gipsem a stropem a co jeśli są montowane na górnym piętrze budynku i nad płyta gipsowa jest już wełna i drewno? W takim przypadku polecam puszki które posiada firma EL-BO z Grójca - zapewniaja bezpieczeństwo pożarowe w domu a poza tym maja one jescze kilka innych rozwiązań. Polecam bo znam juz dwie osoby które miały problemy z ogniem na strychu z powodu znacznej temperatury wydzielanej od halogenów.
  Pozdrawiam i życzę owocnej pracy
 • Poziom 18  
  Trochę odświeżę wątek:-)
  A jak instalujecie trafa pod sufitem? Czy płyta GK nie lubi czasem wpadać w rezonans od 50Hz? Jakieś podkładki gumowe, czy toroidy są na tyle ciche,ze nie trzeba?
 • Specjalista elektryk
  Witam
  Panowie, a co robicie, kiedy między sufitem na GK jest wata, jaką osłonę stosujecie, jaką średnicę, wysokość, materiał, ? Max halogeny 50W.
  pzdr