Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6131: taśma czy wyświetlacz?

daboss 22 Mar 2009 10:05 2664 4
  • #1 22 Mar 2009 10:05
    daboss
    Poziom 2  

Kupiłem przedwczoraj telefon od znajomego (N 6131). Podczas dokonywania transakcji zapytałem czy kiedykolwiek wymieniana była taśma (telefon ma już 3 lata). Znajomy odpowiedział że nie, ja stwierdziłem, że w takim razie niedługo będzie trzeba ją zrobić...

Kumpel jest starym palaczem, nosił telefon w jednej kieszeni z fajkami. Pod obudową było masę tytoniu, wyświetlacz był usyfiony, nie dbał o ten telefon. Postanowiłem więc wyczyścić obrzeża wyświetlacza wewnętrznego. Zdjąłem obudowę (ta z wierzchu) oczyściłem wszystko z tytoniu, którego była tam masa, wypiąłem taśmę, wyjąłem wyświetlacz, oczyściłem, założyłem spowrotem, odpalam telefon i oj: nie ma obrazu na wewnętrznym wyświetlaczu. Nie ma również podświetlenia na wyświetlaczu zewnętrznym. Aparat działa, wyświetlacz zewnętrzny działa. Moje pytanie brzmi: co spieprzyłem: Taśmę LCD, wyświetlacz, czy jeszcze jakąś inną tasiemkę od wyświetlacza wewnętrznego? Chciałbym dodać że po otwarciu telefonu słychać jakby taki delikatny, cichutki pisk. Nie wiem dlaczego. Proszę o zdiagnozowanie usterki i ewentualne HOW-TO jak to naprawić (jeśli będzie trzeba wymienić wyświetlacz, dam sobie radę, ale jeśli to taśma to nie będę wiedział jak ja włożyć na miejsce - chyba będzie trzeba ten mechanizm otwierający jakoś wyjąć, a na to już nie miałem pomysu...).

Zdravim, Mateusz.

Telefon przestaje piszczeć gdy gaśnie podświetlenie. przed moją "naprawą i czyszczeniem" nic nie piszczało.

0 4
  • #2 22 Mar 2009 10:12
    matiaudio
    Poziom 36  

Raczej to będzie taśma. Jak otwierasz to możliwe ze tasma sie ociera się o plastik.

0
  • #3 22 Mar 2009 10:58
    daboss
    Poziom 2  

Ale raczej czy na pewno? Żeby nie było tak, ze kupię taśmę i okaże się, że to nie to.

A jak ta taśmę później włożyć na swoje miejsce?

Dodano po 14 [minuty]:

jest jeszcze jedna opcja: mogłem połamać tą płytkę pomiędzy wyświetlaczem a obudową podczas wyjmowania...
    tak jak w temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1238974&highlight=6131+ta%B6ma&sid=

Dodano po 5 [minuty]:

i o co chodzi z zamknięciem obwodu przełączającego ekrany?

0
  • #4 22 Mar 2009 12:23
    matiaudio
    Poziom 36  

No to najpierw rozkreć i sprawdz co jest nie tak. Mechaniczne uszkodzenie taśmy przecierz jest widoczne gołym okiem.

0
  • #5 22 Mar 2009 14:28
    daboss
    Poziom 2  

No ale jak już pisze trzeci raz nie mam pojęcia jak wyjąć taśmę. Odpiąłem ją z jednej strony i z drugiej strony, ale jak wyjąć ja na zewnątrz? wydaje mi się że podczas robienia "porządków" załamała mi się ta płytka pod obudową. Myślałem, że tylko się wygięła, ale od tego momentu właśnie zaobserwowałem brak wyświetlania... Kupiłem nową płytkę. Taśma wizualnie wydaje się cała.

EDIT:

Sprawdziłem inną taśmę - to nie to, kupiłem nowa płytkę - to też nie ona. Magnes od wyświetlaczy jest na swoim miejscu
    jaka jeszcze może być przyczyna?

0
  Szukaj w 5mln produktów