Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światła awaryjne świecą się cały czas w Renault Clio II 2003

Piotr0404 22 Mar 2009 10:31 10368 5
  • #1 22 Mar 2009 10:31
    Piotr0404
    Poziom 2  

Przyjechałem pod dom i zaparkowałem samochód. Za jakieś 2 godziny zauważyłem, że palą mi się światła awaryjne. Jedyne co mogłem zrobić, to wyciągnąłem bezpiecznik od awaryjnych i noc miałem spokojną. Ale co to może być za przyczyna? Może przekaźnik, ale nie wiem gdzie on jest. Help!!!!

2 5
  • #2 22 Mar 2009 10:41
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 22 Mar 2009 10:41
    Karol966
    Poziom 30  

Masz instrukcję obsługi? jakąś książkę? Używałeś tego dnia świateł awaryjnych? Może włącznik się "skleił' lub tak jak pisałeś przekaźnik

1
  • #4 22 Mar 2009 16:48
    Piotr0404
    Poziom 2  

bardzo dziękuję. W tym dniu faktycznie używałem świateł awaryjnych. Jeszcze jedno; po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku świateł awaryjnych świecenie ustępuje. Być może faktycznie zaciął się przełącznik. A co do tego BMT, to rzeczywiście nie mam pojęcia co to jest i gdzie się znajdują te przekaźniki.

0
  • #5 22 Mar 2009 20:30
    milejow
    Poziom 42  

Do wymiany wlacznik awaryjnych,poza tym awaryjne nie swieca tylko migaja.Nie pytaj o BMT bo grzebanie w nim nie majac elementarnej wiedzy o elektryce/elektronice moze sie bardzo zle i kosztownie skonczyc

2
  • #6 18 Lip 2010 19:26
    BeerBear
    Poziom 11  

Witam,
    Odgrzebuję temat gdyż mam ten sam problem.
    W mojej cliówce już drugi raz się zdarzyło, że zauważyłem mrygające awaryjne, które po skończonej jeździe były napewno wyłączone.Oczywiście teraz wyjmuję bezpiecznik. Jest to wina przełącznika, który samoczynnie odskakiwał.
    Od wymiany przełącznika jestem daleki, gdyż kosztują sporo a problemy z nimi są częste i to nie jest według mnie rozwiązanie. Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?
    Ja zastanawiałem się nad:
    1.Odwrotnym podłaczeniem włącznika, tzn, światła mrygają gdy jest wciśnięty włącznik i odpowiednio światła wyłączone gdy jest wyciśnięty. Może będzie wystawał te kilka milimetrów z panela ale to napewno zapobiegnie sytuacji gdy przycisk sam się wciśnie.
    2.Wyjąc orginalny wyłacznik świateł awaryjnych, kupić jakiś dobry przełacznik ON/OFF i wykonać swój włącznik.

Ma ktoś schemacik włącznika świateł awaryjnych do clio II?

Pozdrawiam,
    BB

1