Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat uno - które silniki są na gaźniku?.

dwoje19 22 Mar 2009 11:07 2376 11
    dwoje19
    Level 25  
    Czy może ktoś mi powiedzieć jakie silniki w fiacie uno są na gaźniku? (jakie modele i pojemności).
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    dwoje19
    Level 25  
    Zamierzam kupić takowy dla żony na dojazd do pracy i wolałbym na gaźniku bo chyba mniej spala no i słyszałem że mniej problemów z nimi.
    PS. czyli wszystkie nowsze (98r - 2000r) modele są na wtrysku?.
    User removed account
    User removed account  
    dwoje19
    Level 25  
    Nie wiem co sądzić o twojej wypowiedzi... pewnie w pewnym stopniu masz rację ale wszystko zależy od stylu jazdy. Ja nie sugeruję się żadnymi opisami aukcji więc nawet nie wiem z kąt ta sugestia. Natomiast wiem jedno, że wszystko zależy od stylu jazdy a dla przykładu podam swoje praktyczne "doświadczenie" z sharanem. Wszędzie w necie jest napisane że te auta z silnikiem 1.9TDI palą minimum 7-8litrów. A mi przy delikatnej jeździe do 70-80km/h spala między 5,5 a 6l (na pewno nie przekracza 6l większość oczywiście w trasie... testowane praktycznie więc wiem co piszę.
    A wracając do tematu... to chyba mi nie powiesz że nie ma różnicy w spalaniu między silnikiem z wtryskiem a na gaźniku... (zwłaszcza zimą).

PS. a to o żonie to nie wiem do czego przypiąć :roll:
    User removed account
    User removed account  
    Michal232323
    Level 15  
    rbiesiada wrote:

Jak czytam takie baje że takie auto z silnikiem 1,1 spala 5,5l to chce mi się śmiać.

A ja ci powiem że UNO 1.0 45 na trasie spaliło mi 6.5 litra gazu,jak nie wieżysz to śmiej się dalej.W końcu śmiech to zdrowie:D
    User removed account
    User removed account  
    gondoljerzy
    Level 23  
    dwoje19 wrote:
    Zamierzam kupić takowy dla żony na dojazd do pracy i wolałbym na gaźniku bo chyba mniej spala no i słyszałem że mniej problemów z nimi.
    PS. czyli wszystkie nowsze (98r - 2000r) modele są na wtrysku?.

Nie wiem skąd masz tę informację że gaźnikowe auto mniej spala? To wtryski mniej palą. Owszem, gaźnik może być mniej awaryjny, bo mniej elektroniki jest do popsucia, ale mocno przechodzony gaźnik tez potrafi zszargać nerwy. W eksploatacji zdecydowanie wygodniejsze są silniki wtryskowe. Wiem co mówię z praktyki, wieloletniej i wielosamochodowej.:-)
    ociz
    Moderator of Cars
    Gaźnik mniej awaryjny? to dopiero bajki. Gaźniki lubią po prostu ci co sobie lubią śrubką pokręcić często nie mając nawet pojęcia do czego ona służy.
    Z małych niedrogich i mało awaryjnych aut to mogę polecić Cinquecento z silnikiem 0,9 na monowtrysku Marelli. Spalanie około 7l niedogrzany w ruchu miejskim a w trasie poniżej 6l. Jedyne co w nich często wymieniam to termostat (średnio raz na rok), i chłodnice jak kobiety jeżdżą i wszystkie krawężniki zderzakiem czepiają a potem cieknie :D.
    dwoje19
    Level 25  
    No... to poczytaj sobie w necie o cieńkim... ciągłe problemy i to przy małych przebiegach... Sto razy mniej awarii ma "głupi" koreańczyk Tico z przebiegiem 200000km niż Cinquecento z przebiegiem 10000km.
    Pozdro.
    ociz
    Moderator of Cars
    Nie interesuje mnie co w necie piszą bo piszą to przeważnie grzebalcy którzy sami sobie te auta psują.
    Mam takich kilka pod "opieką" od wielu lat i nikt inny tam rąk nie pcha więc wiem zawsze co je "boli".
    Co do Tico to się zgodzę że też nienajgorzej się sprawują ale również zależy to głównie od właściciela.
    Zmartwie jeszcze tych co się zachwycają że im auto mało gazu pali, owszem jest to jak najbardziej możliwe ale czy oszczędne... Przykładowo znajomy jeździł Vectrą 1.6 C16NZ i paliła mu 7-8l gazu, zrobił na tym gazie 40k km i silnik poszedł na złom, z zaworów tylko trzonki zostały :P.