Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Alan42 Multi zamienione bieguny w zasilaniu

22 Mar 2009 16:36 2319 11
  • Poziom 9  
    koledzy mam problem z alanem 42 kolega podlaczyl blednie bieguny w zasilaniu napewno zpalony jes stabilizator KIA7805 co moglo jeszcze sie popalic.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Kondensatory elektrolity.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak długo trzymał, to pół radia mogło polecieć.
    Michał
  • Poziom 9  
    chyba krótko na pierwszy rzut oka to tylko ten stabilizator ale tu wszystkie elementy smd a ja jestem początkującym.

Dodano po 8 [minuty]:

A moze tkos podpowiedziec jak czytac te oznaczenia bo z cholere niewiem cz znaczy to oznaczenie ( C33 A NA 0

Dodano po 4 [minuty]:

Tu jakieś literówki się wkradły ( C33 A NA )

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

To ze jestem początkującym w elektronice i na tym forum to nie znaczy ze trzeba mnie zlać , ale dziedki za te podpowiedzi może jeszcze ktoś podpowie coś w tym temacie.

Bez przesady. Nikt tu Ciebie nie Leje. :D
    Jeżeli ktoś chce Ci pomóc to musisz napisać dokładnie jakie są objawy.
    [SP5ANJ]
  • Poziom 16  
    kriss15 napisał:
    To ze jestem początkującym w elektronice i na tym forum to nie znaczy ze trzeba mnie zlać , ale dziedki za te podpowiedzi może jeszcze ktoś podpowie coś w tym temacie.

Czy ktoś Cię leje?

Napisz jak zachowuje się ten sprzęt po podłączeniu zasilania prawidłowo, czy działa m.cz. czy działa podświetlenie wyświetlacza czy daje w ogóle jakieś znaki życia bo nie mamy żadnego "punktu zaczepienia".
  • Poziom 9  
    Przepraszam jeśli kogoś uraziłem,alan jest martwy nie działa nic jest rozwalony stabilizator 7805 to widać gołym okiem jutro muszę zakupić ale jeśli ktoś ma jakieś sugestie to będę wdzięczny.
    Krzysiek
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jest szansa, że stabilizator przerwał obwód. Gorzej by było, gdy by był zwarty, wtedy napięcie poszłoby dalej. Po prostu musisz wlutować nowy układ i sprawdzić czy ruszy. Całkowita "martwość" radia przemawia za tym korzystniejszym scenariuszem.

P.S. Teraz chyba nie trzeba Ci tego przypominać, ale kup jeszcze bezpiecznik i diodę zabezpieczającą :lol:
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedz ruszam po części zobaczymy czy ożyje , a tak na marginesie w obwodzie był bezpiecznik 2,5A i tez został spalony.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    kriss15 napisał:
    Dzięki za podpowiedz ruszam po części zobaczymy czy ożyje , a tak na marginesie w obwodzie był bezpiecznik 2,5A i tez został spalony.

To sprawdź jeszcze diodę zabezpieczającą D16 (1N4003) .

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Właśnie wróciłem i nic stabilizatora niema choć na stronie sklepu widnieje będzie jutro ,a tak w ogóle to w tym modelu niema diody D16 zobacz sam zrobiłem fotkę tej płytki .
    Pozdrawiam
    CB Alan42 Multi zamienione bieguny w zasilaniu
  • Poziom 23  
    Kolego tak jak dla piechura mapa jest podstawowym elementem nawigacji to do naprawy radia podstawowym elementem jest schemat. Tak na oko to możesz wiesz co?.
    Proponuje mimo wszystko odesłać to radio do jakiegoś serwisu, gdyż prace nieumiejętnie wykonywane mogą uwalić procesor a w tedy niechybnie wyląduje ten sprzęt w koszu do utylizacji.
    Dioda o której pisze kolega wcześniej znajduje się obok przewodów doprowadzających napięcie do radia.
    Życzę powodzenia.
  • Poziom 9  
    birband napisał:
    Kolego tak jak dla piechura mapa jest podstawowym elementem nawigacji to do naprawy radia podstawowym elementem jest schemat. Tak na oko to możesz wiesz co?.
    Proponuje mimo wszystko odesłać to radio do jakiegoś serwisu, gdyż prace nieumiejętnie wykonywane mogą uwalić procesor a w tedy niechybnie wyląduje ten sprzęt w koszu do utylizacji.
    Dioda o której pisze kolega wcześniej znajduje się obok przewodów doprowadzających napięcie do radia.
    Życzę powodzenia.

Dodano po 1 [minuty]:

Kolego birband dzięki za sugestie fotkę dołączyłem tylko dlatego ze w sieci można spotkać dwa rodzaje tego radia na tym zdjęciu niema tej diody chyba ze na tym zdjęciu co można znaleźć na forum elektrody ta diodę ktoś sam sobie wlutował jak znajdę ta fotkę to ja dołączę.A tak nawiasem to nie myślałeś chyba ze naprawiam radio według zdjęcia bo jak bym miał takie zdolności to nie pytałbym kolegów na forum.

Dodano po 10 [minuty]:

A teraz już całkiem serio stabilizator kupiony jest troszkę większy od oryginału ale działa i to jest najważniejsze jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc.Pozdrawiam