Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wejście AUX w VDO CDR500. Instrukcja serwisowa radia. Schematy.

pawewlS_21 22 Mar 2009 17:10 8701 4
    pawewlS_21
    Level 10  
    Witam
    Czy ktoś próbował dołączyć się z zewnętrznym sygnałem np z przenośnego odtwarzacza mp3 na wejście procesora audio w VDO CDR500? Byłbym wdzięczny za instrukcję serwisową tego radia i jakieś schematy. Może ktoś już coś takiego robił i mógłby podzielić się informacjami.
    SlaweK
    Level 43  
    A czy to taki wielki problem znaleść wzmacniacz mocy, spisać jego symbol, znaleść wejścia, po ścieżkach dojść do audioprocesora a potem odczytać jego symbol, poszukać noty aplikacyjnej i przyjrzeć się jego wnętrzu i wszystko będzie jasne.

SławeK
    pawewlS_21
    Level 10  
    Nie jest problemem przeciąć ścieżki przed wejście audio procesora a potem wlutować kable od zewn. mp3 i odłączyć juz na stałe odtwarzacz CD. Chodzi o to aby dostawić dodatkową funkcję tzn wej AUX pozostawiając odtwarzacz CD jak i tuner. Chodzi mi bardziej o rozwiązanie idące w kierunku wstawienia analogowych kluczy o niskiej rezystancji Ron i jakieś sprytne sterowanie bez dodatkowych przycisków czy przełączników tylko wykorzystując przyciski istniejące w CDR500 lub na zewn. odtwarzaczu mp3. Czy ktoś takiego robił i mógłby podzielić się informacjami na ten temat.
    SlaweK
    Level 43  
    Klucze przełączające to najmniejszy problem, w serii CD4xxx jest ich kilka bardzo użytecznych, trudniej z drugą częścią. Nie pamiętam czy ten model ma AM lub sterownie zmieniarką które można by wykorzystać. Audioprocesor ma zwykle kilka wejści i zwykle któreś jest wolne, trudniej jest go zmusić do załączenia tego wejścia, teoretycznie można by wpiąć się w szynę I2C którą zwykle jest sterowany i wysłać z jakiegoś procesorka rozkaz załączenia takiego wejścia...

SławeK
    pawewlS_21
    Level 10  
    W instrukcji użytkownika znalazłem tylko że można przełączyć się między tunerem i CD. Nie było nic wspomniane o zmieniarce wiec najprawdopodobniej nie ma takiej opcji. Może więcej jest w instrukcji serwisowej ale takiej nie posiadam. Najlepszym ale prawie niemożliwym rozwiązaniem jest pozyskanie kodu źródłowego do procka sterującego audioprocesorem i trochę go zmodyfikowanie tzn dostawienie trzeciej opcji do przełączania pod warunkiem ze audioprocesor ma wolne wejście. Drugie rozwiązanie bardziej realne to podpiąć się pod szynę I2C z jakimś małym AVR-kiem który będzie wysyłać do audioprocesora odpowiednią komendę którą będzie włączane dodatkowe wejście. Do jednego z wejść AVRa dołączyć przycisk na panelu radia (lub na kierownicy)którym zmienia się źródło sygnału- CD lub tuner. Przydałoby się też jakieś stare radio tego typu to takich przeróbek bo trochę na moim co mam w samochodzie szkoda eksperymentować lub ewentualnie dostać schemat tego radia.