Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wejście AUX w VDO CDR500. Instrukcja serwisowa radia. Schematy.

pawewlS_21 22 Mar 2009 17:10 8587 4
    pawewlS_21
    Level 10  
    Witam
    Czy ktoś próbował dołączyć się z zewnętrznym sygnałem np z przenośnego odtwarzacza mp3 na wejście procesora audio w VDO CDR500? Byłbym wdzięczny za instrukcję serwisową tego radia i jakieś schematy. Może ktoś już coś takiego robił i mógłby podzielić się informacjami.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    SlaweK
    Level 43  
    A czy to taki wielki problem znaleść wzmacniacz mocy, spisać jego symbol, znaleść wejścia, po ścieżkach dojść do audioprocesora a potem odczytać jego symbol, poszukać noty aplikacyjnej i przyjrzeć się jego wnętrzu i wszystko będzie jasne.

SławeK
    pawewlS_21
    Level 10  
    Nie jest problemem przeciąć ścieżki przed wejście audio procesora a potem wlutować kable od zewn. mp3 i odłączyć juz na stałe odtwarzacz CD. Chodzi o to aby dostawić dodatkową funkcję tzn wej AUX pozostawiając odtwarzacz CD jak i tuner. Chodzi mi bardziej o rozwiązanie idące w kierunku wstawienia analogowych kluczy o niskiej rezystancji Ron i jakieś sprytne sterowanie bez dodatkowych przycisków czy przełączników tylko wykorzystując przyciski istniejące w CDR500 lub na zewn. odtwarzaczu mp3. Czy ktoś takiego robił i mógłby podzielić się informacjami na ten temat.
    SlaweK
    Level 43  
    Klucze przełączające to najmniejszy problem, w serii CD4xxx jest ich kilka bardzo użytecznych, trudniej z drugą częścią. Nie pamiętam czy ten model ma AM lub sterownie zmieniarką które można by wykorzystać. Audioprocesor ma zwykle kilka wejści i zwykle któreś jest wolne, trudniej jest go zmusić do załączenia tego wejścia, teoretycznie można by wpiąć się w szynę I2C którą zwykle jest sterowany i wysłać z jakiegoś procesorka rozkaz załączenia takiego wejścia...

SławeK
    pawewlS_21
    Level 10  
    W instrukcji użytkownika znalazłem tylko że można przełączyć się między tunerem i CD. Nie było nic wspomniane o zmieniarce wiec najprawdopodobniej nie ma takiej opcji. Może więcej jest w instrukcji serwisowej ale takiej nie posiadam. Najlepszym ale prawie niemożliwym rozwiązaniem jest pozyskanie kodu źródłowego do procka sterującego audioprocesorem i trochę go zmodyfikowanie tzn dostawienie trzeciej opcji do przełączania pod warunkiem ze audioprocesor ma wolne wejście. Drugie rozwiązanie bardziej realne to podpiąć się pod szynę I2C z jakimś małym AVR-kiem który będzie wysyłać do audioprocesora odpowiednią komendę którą będzie włączane dodatkowe wejście. Do jednego z wejść AVRa dołączyć przycisk na panelu radia (lub na kierownicy)którym zmienia się źródło sygnału- CD lub tuner. Przydałoby się też jakieś stare radio tego typu to takich przeróbek bo trochę na moim co mam w samochodzie szkoda eksperymentować lub ewentualnie dostać schemat tego radia.