Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ariston gz-50 piec 2 funkcyjny

grzegorzsto1 22 Mar 2009 19:18 3055 9
  • #1 22 Mar 2009 19:18
    grzegorzsto1
    Poziom 9  

witam wszystkich
    sprawa dotyczy 2 funkcyjnego pieca ariston gz-50
    mianowicie chce przeprowadzić czyszczenie i interesuje mnie co i jak powinien to robic
    cały czas robił to fachowiec ale była gwarancja a teraz to troche duzo kosztuje
    chodzi mi konkretnie o czujniki gdyz jak on to robił to widzialem ze wyciagal czujniki i czyscil ale pozniej czyms smarowal taki biala pasta i teraz pytanie co to moze byc czy jeszcze na cos musze zwrocic uwage

0 9
  • #2 22 Mar 2009 21:12
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

to była pasta do zębów.

0
  • #3 22 Mar 2009 21:27
    grzegorzsto1
    Poziom 9  

no chyba zartujesz

0
  • #4 22 Mar 2009 22:13
    Pt47
    Poziom 13  

mauri ma racje, to taka specjalna pasta, zostawia ślady nie do umycia jak ktoś nie potrafi się nią posługiwać, więc wróć Kolego do swojego serwisanta abyś przypadkiem ścian nie przestawił.

0
  • #5 23 Mar 2009 15:30
    grzegorzsto1
    Poziom 9  

no to co to za pasta mozna gdzies ja kupic

0
  • #6 23 Mar 2009 20:51
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Nie rozumiesz o czym mowa?Takie samowolki bez znajomości tematu są pierwszą drogą do kolejnego tragicznego wypadku.Wrzuć miesięcznie do skarbonki równowartość 4 piwek i masz na przegląd co roczny.
    Jak to mówią.. skoro kogoś stać na zakup mesia to musi go być stać na serwis i ogumienie.Zmień kocioł na zwykłego śmieciucha,a nie będziesz musiał nikogo wzywać do konserwacji.Proste czy bardziej łopatologicznie wytłumaczyć? Bez urazy i pozdrawiam.

0
  • #7 23 Mar 2009 21:13
    grzegorzsto1
    Poziom 9  

rozumiem dokladnie ale z tym serwisem to troche nie przesadzaj porownujesz moj piec do mercedesa to troche nie porozumienie czy majac auto 7 letnie tez jezdzisz do serwisu no chyba raczej nie takze pytam bo serwisowanie takiego pieca nie jest zadna filozofia a jak ty masz duzo pieniedzy to mozesz wzywac fachowca twoja sprawa

0
  • #8 23 Mar 2009 21:15
    km88
    Poziom 12  

Przegląd kosztuje u nas 100 zł przez autoryzowany serwis. Mówie o kotle takim do mieszkania, domu. A sprzęt potrzebny do fachowego przeglądu kosztuje pare tysięcy. A pozatym sprzęt sprawdzony przez fachowe oko jest bezpieczny.

0
  • #9 23 Mar 2009 21:58
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    porownujesz moj piec do mercedesa

Jak już to do Malucha.Tańszych nie było?

Cytat:
    serwisowanie takiego pieca nie jest zadna filozofia

Właśnie tak się składa że dziś naprawiałem kocioł 2-funkc. Termet Duo.
    Podobno serwisant co roku robił konsereację.Kocioł był w stanie zagrożenia życia!!! Płomienie wychodziły poza komorę spalania!!! Jak zapytałem co robił ten ktoś kto poszedł do pracy w jakimś zakładzie (taka była jego odpowiedź na zamówienie klienta) klienci powiedzieli że dmuchał takimś czymś w nagrzewnicę.Gdyby klient nie miał 85 lat,pewnie też by dmuchał ustami albo pompką od roweru,bo widział jakie to proste a po co płacić za dmuchanie.
    Wymiennik poszedł do piaskowania malowania i odkamieniania,palniki główne nigdy od początku nie były czyszczone,a jeden z nich przykręcony ręką.Wyciek wody z uszczelniacza iglicy na zespole wodnym od C.O. i prawie blokada iglicy,nie dokręcona śrubka na końcówce pomiarowej i poważna nie szczelność i dodatkowo moc na C.O. ustawiona na max 21kw na mieszkanie 50m2.
    No patrz..a takie to proste.. Wszystko wiesz,masz metanomierz aby sprawdzić szcelność,wiesz jak powinno być wszystko ustawione?
    Wybacz,ale wydaje Ci się!

Dodano po 3 [minuty]:

I jeszcze jedno.Nie wiem czy wiesz,ale GZ-50 jest gazem o najwyższej sile wybuchu bo w składzie ma 98% metanu! Gazu co zabija górników w kopalniach!

0
  • #10 18 Maj 2014 11:09
    GZ50
    Poziom 13  

grzegorzsto1 napisał:
    no to co to za pasta mozna gdzies ja kupic

Dla swojego dobra zamów serwis.

0
  Szukaj w 5mln produktów