Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja XP - błąd kopiowania pliku

rzoska 22 Mar 2009 20:44 7544 15
  • #1 22 Mar 2009 20:44
    rzoska
    Poziom 15  

Witam od dwóch dni siedzę nad sprzętem kolegi. Dostarczył mi on komputer do przeinstalowania ponieważ nie działał stabilnie. Jak zwykle przed instalacją sprawdzam czystośćwewnątrz obudowy , był cały brudny ponieważ przez przeszło 3 lata nikt go nie otwierał . Żeberka radiatora procesora były tak zalepione że z trudem udało mi się je wyczyścić , kolega mówił że zdarzało się że PC się wyłączał samoczynnie więc podejrzewam że zadziałało zabezpieczenie przed przegrzaniem bo wątpię czy jakiekolwiek chłodne powietrze docierało do procesora. Ok PC czysty więc ustawiam w biosie autostart z CD wkładam płytę z instalką i wybieram dysk , dalej sformatuj partycję niestety wyskakują jakieś komunikaty że system nie może sformatować napędu , jedna próba , druga i nic .Ok likwiduję wszystkie partycje i tworzę na nowo. Utworzyłem partycję 25GB i instaluję ponownie system. Instalator tym razem nie zaprotestował i kopiuje pliki 1,2,3% i stop , wyskoczył komunikat „plik blue.ss.dll nie został poprawnie skopiowany” , naciskam enter aby ponowić i nic .Resetuję próbuję ponownie , to samo biorę inną płytę z instalką i problem się ponawia tylko tym razem z innymi plikami , druga trzecia... piąta wersja instalacji XP (mam ich chyba ze 20 różnych) i to samo zawsze jest jakiś problem ze skopiowaniem pliku. Czyli wnioskuję żenapęd DVD jest uszkodzony, wyciągam napęd z mojego PC i podłączam do sprzętu kumpla ponownie instaluję system ... to samo. Dobra czyli na pewno nie jest to wina nośnika , ani napędu to znaczy żei winny jest dysk twardy. Wyciągam HDD wpinam do mojego kompa , za pomocą Partition Magic formatuję partycje i dla pewności sprawdziłem strukturę dysku Norton disk doctorem oraz HD tune , rezultat zero błędów. Wkładam dysk z powrotem do PC kumpla włączam i … komputer się nie zgłasza ! Nie wiem co robić ale wpadam na pomysł wyjęcia modułu pamięci (1GB) oczyszczeniu go i ponownym włożeniu tym razem w inny slot. Udało się PC się odpalił , uruchamiam instalację i tak jak poprzednio dochodzi zaledwie do 2-5% następnie wyrzuca komunikat o błędzie poprawnego kopiowania pliku. W chwili obecnej jedyne co mi przychodzi do głowy to ominąć instalowanie się z CD. Zainstalowałem obraz płyty na pendrive za pomocą programu z tej strony http://www.3epc.pl/showthread.php?t=211 i zrobiłem tak jak jest w instrukcji. Instalacja na pendrive się udała więc wkładam go do PC kumpla ustawiam bootowanie z USB i uruchamiam ponownie. Niestety instalka się nie uruchomiła pendrive jedynie zamrugał diodą ze dwa razy i tyle. Żadnego komunikatu o błędzie tylko czarny ekran. Z tego wnioskuję że na tym felernym PC instalacja z USB też się nie uda więc pozostaje jedynie instalacja z partycji D:.Problem w tym że do tego potrzebna jest dyskietka startowa win98 a ja nie posiadam stacji dyskietek. Jedynie co mógłbym zrobić to przenieść stację dyskietek do mojego PC nagranie dyskietki , a następnie uruchomić ją na sprzęcie kolegi. Otóż moje pytanie brzmi co mogę zrobić jak mam zainstalować system nie używając do tego napędu CD może coś pominąłem , może ma ktoś jakiś opracowany sposób na taką okazje. Proszę o pomoc.

0 15
  • #2 22 Mar 2009 20:49
    mat_ed
    Poziom 43  

Korzystaj z napędu CD.
    Podmień taśmy łączące dysk i napęd z płytą główną - sprawdź efekt.
    Jeśli dalej będzie problem. W przypadku dwóch modułów pamięci, na czas instalacji zostaw jeden. Jeśli nadal będzie problem, sprawdź stan kondensatorów elektrolitycznych na płycie głównej i w zasilaczu - przy wylanych lub spuchniętych mogą dziać się takie rzeczy.

1
  • #3 22 Mar 2009 20:58
    WMichał
    Poziom 31  

rzoska napisał:
    [...]Problem w tym że do tego potrzebna jest dyskietka startowa win98[...]

Zobacz: Link

0
  • #4 22 Mar 2009 21:05
    ClubX
    Poziom 15  

no mat_ed szacun.. też taki przypadek miałem, chodzi tu o kombinacje master i slave (wiesz o co chodzi??)

0
  • #5 22 Mar 2009 21:35
    rzoska
    Poziom 15  

Jeżeli chodzi o taśmę to raczej jest dobra ponieważ jak sprawdzałem HDD na moim PC to używałem taśmy z kolegi PC gdyż ja mam wszystko na SATA.Co do modułów pamięci to jest jedna kość 1GB exile ale jutro mam zamiar wsadzić moją pamięć i zobaczymy co będzie.

0
  • #6 22 Mar 2009 21:36
    mat_ed
    Poziom 43  

Zapytałem o stan kondensatorów, oczekuję na odpowiedź.

0
  • #7 23 Mar 2009 06:46
    Matuzalem

Poziom 43  

rzoska - tak się spracowałeś, ale memtesta już zapomniałeś odpalić, a przy błędach kopiowania plików RAM jest zawsze pierwszym podejrzanym.

1
  • #8 23 Mar 2009 09:27
    653388
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 23 Mar 2009 11:30
    ronnie89
    Poziom 20  

Mialem taki sam problem reserowal mi sie chyba przy 33%. Pozniej okazalo sie ze pamiec RAM mi padla. Po wymianie na nowe wszystko juz chodzilo dobrze.

0
  • #10 23 Mar 2009 19:05
    rzoska
    Poziom 15  

mat_ed kondensatory na płycie są w porządku no a w zasilaczu nie sprawdzałem.
    Macie rację na memteście wyszło wszystko użyłem trzech różnych programów i w żadnym test się nie powiódł.Chciałem podmienić pamięci RAM ale okazuje się że w kompie kolegi są DDR a u mnie DDR2.Udałem się dzisiaj do sklepu żeby zorientować się w cenie pamięci i przeżyłem szok.Dwa GB DDR2 - 80zł 1GB DDR 135zł więc chyba lepiej będzie kumplowi wymienić płytę i pamięć (koszt 270zł) niż samą przestarzałą pamięć gdyż procek i grafikę może zaadoptować na nową płytę (stara posiadała już S775,PCIE).

0
  • #11 23 Mar 2009 19:09
    mat_ed
    Poziom 43  

Pamięć testowałeś w każdym slocie ? Jeśli nie to dla pewności wykonaj taki test.

0
  • #12 23 Mar 2009 20:35
    rzoska
    Poziom 15  

Trafna uwaga mat_ed zobaczę i przetestuję w innym slocie

0
  • #13 23 Mar 2009 23:17
    gabik001
    Poziom 37  

Mialem taki problem rowniez , z tym ze wszystkie powyzsze byly bez zarzutu. problem byl z plyta CD na ktorej byla instalka. Troche porysowana byla i tak sie dzialo. Przgralem na nowa (oczywiscie na niskiej predkosci) i smiglo bez problemu.
    Pozdrawiam

0
  • #14 24 Mar 2009 14:35
    mrozek27
    Poziom 1  

Witam!Mam problem podczas instalowania xp z płyty instalacyjnej.Dokładniej robię nakładkę.Przez cały czas wyskakuje mi błąd kopiowania pliku akzrl 12.sys, pożyczyłem inne płyty z xp,ale przez cały czas wyskakuje ten sam błąd i nie wiem czy mogę go pominąć podczas instalacji?Proszę o pomoc!

0
  • #15 24 Mar 2009 17:31
    rzoska
    Poziom 15  

Sprawdziłem pamięć na wszystkich slotach i za każdym razem wyskakiwał błąd pamięci , dzisiaj oddałem sprzęt do sklepu w celu wymiany płyty głównej i pamięci

0
  • #16 24 Mar 2009 17:33
    mat_ed
    Poziom 43  

Tym samym temat uważam za zakończony.

-1