Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błędy podczas instalacji Windows 98

22 Mar 2009 23:10 1711 6
  • Level 15  
    Witam
    Nie mogę sobie poradzić z instalacją tego właśnie systemu.
    Mam pod ręką jakiś stary komputer(633Mhz 128 ram) sformatowałem mu dysk no i jak zawsze próbuję uruchomić z dyskietki startowej do win98 sterowniki cd roma no i odpalić instalację.
    W tym problem że jak wsadzę dyskietkę to pokazuje Błąd wej/wyj lub podobne errory, to zależnie od dyskietki bo próbowałem już kilkanaście.
    W internecie znalazłem jakiś dysk startowy cichego czy coś w tym stylu i po wrzuceniu go do stacji załadował jedynie napis FreeDos i po wszystkim.
    Próbowałem zainstalować samego ms dosa 6.22 ale tez nic nie rusza.

Nie wiem jak już sobie z tym poradzić...
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nagraj sobie w nero CD startowy i uruchom sprzęt z płyty nie z dyskietki.
    Jak nadal masz problem to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1241899.html
    uruchom system z płytki freedos, a dalej już jak w zwykłym dosie postępujesz. Uruchamiasz instalator Win98 i w drogę.
  • Helpful post
    Level 15  
    Witam.
    Jeżeli nic nie ruszy to dysk i CD z widowsem w reklamówkę i do życzliwego kumpla. U niego twój dysk do kompa (jego wszystkie poodpinać) i autostart CD. Podczas instalacji windowsa, system upomni się o dyskietkę i jak zaakceptujesz to zrobi ci startówkę. Po tym można dysk z powrotem sformatować (fat 32). Po tych czynnościach do swojego i autostart z dyskietki. Powinno ci wyświetlić 2 opcje (1-uruchom z CD / 2-uruchom bez CD). Powinno zadziałać.
    Osobiście w taki sposób uruchamiam i za każdym razem jest OKi.
    Dawniej najpierw instalowałem DOSa, >sterowniki do CDroma, >sterowniki do myszki (jak była na RS232) i program okienkowy w celu lepszego poruszania się po DOSie (np Norton Comander) , na końcu windows.
    Do dziś mam 386DX333 który pracuje na takiej instalce i jest cacy.
    Życzę powodzenia :D
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    wojtek279 wrote:
    próbuję uruchomić z dyskietki startowej do win98 sterowniki cd roma no i odpalić instalację.

CD-ROM z Win98 w oryginale jest 'bootable'...
  • Level 15  
    Popieram że win jest 'bootable'.
    Miałem kilka starszych egzemplarzy płyt gdzie ratunkiem była tylko dyskietka. Płyta nie rozpoznawała nawet CDroma, a po instalce DOSa i sterów CDroma autostart był tylko przez >d:/setup.exe<.
  • Helpful post
    Level 16  
    Z tego co pamiętam ja też musiałem w starszych kompach do DOS'a i zainstalować drivery do CD-ROMa z dyskietki. Dawno to było, ale pamiętam katorgę z tymi DOSowymi instalacjami, tylko czy to nie był 95? Tak czy inaczej dyskietkę startową win98 możesz poszukać w necie.
  • Level 15  
    Wreszcie udało mi się poskromić tą maszynę.
    Nagrałem sobie bootowalne cd z nero z DR-DOS i niby skopiowało sterowniki do cd ale nie szło odpalić instalki 98 z płyty.
    Poradziłem sobie w ten sposób że znalazłem bootowalną płytę z WinMe i po prostu w menu wybrałem opcję wiersz poleceń z obsługą Cd-rom zmieniłem płytkę i odpaliłem instalację 98.
    Dzięki wszystkim za pomoc. :)