Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZAKŁUCENIA obrazu z TV-out

baniek 22 Kwi 2004 00:02 1056 10
  • #1 22 Kwi 2004 00:02
    baniek
    Poziom 10  

Mam taki problem.
    Podłączoną mam kartę graficzna (Radeon 9200) z telewizorem. Wszystko jest prawie w porządku, to znaczy obraz wkolorze jes , dzwiek jak należy tylko są zakłucenia. Niby nic wielkiego ale trochę mnie to denewuje. Wcześniej miałem GF4 MX 420 i na tym samym kablu co teraz nie miałem tych zakłuceń. Moze ktoś wie jak pozbyć sie tych zakłuceń

0 10
  • #2 22 Kwi 2004 08:59
    marcus6
    Poziom 16  

Witam

Widziałem podobne problemy i powiem Ci że chyba nie ma na to lekarstwa, kumpel ( przesiadł się GF2MX na R9200 ) kombinował innymi kablami i nawet zmienialiśmy telewizory i nic.
    Te karty chyba tak mają ( o tyle dziwne że on ma oryginalne ATI )

0
  • #3 22 Kwi 2004 11:05
    baniek
    Poziom 10  

Z jednej strony mnie pocieszyłeś - już myśłałem że karta jest uszkodzona. Z drugiej - z całym szacunkiem dla twojej wiedzy, ale mam nadzieję ze da sie z tym coś zrobić :) .

0
  • #4 22 Kwi 2004 12:13
    marcus6
    Poziom 16  

kiedyś szukałem już na forum czy były takie problemy i były ale nie pamiętam żeby było jakieś skuteczne rozwiązanie może to jakiś błąd w sterownikach. Należy wykluczyć zakłócenia z kompa bo na GF było i jest wszystko OK.

0
  • #5 22 Kwi 2004 18:06
    Akane
    Poziom 27  

Jedyne co może pomóc, to umieszczenie karty w slocie jak najbliżej pamięci RAM, a tym samym jak najbliżej CPU. Mam radka 9200 i pozatym że obraz jest jak zwykle do d***, to nie ma żadnych zakłuceń

Każda karta z tv-out jest do d*** jeśli kosztuje <500$

0
  • #6 22 Kwi 2004 18:38
    kordzio
    Poziom 18  

miałem ten sam problem nic nie pomagało (zmiana przewodów ,telewizora,) udało się pominąć to stosując modulator i wejść po w.cz. ale nie każdy będzie zadowolony

0
  • #7 22 Kwi 2004 20:00
    TABSIOR
    Poziom 24  

Cytat:
    Jedyne co może pomóc, to umieszczenie karty w slocie jak najbliżej pamięci RAM, a tym samym jak najbliżej CPU. Mam radka 9200 i pozatym że obraz jest jak zwykle do d***, to nie ma żadnych zakłuceń

Każda karta z tv-out jest do d*** jeśli kosztuje <500$

Dlaczego??? Ja mam stara GF2 MX200 kupiona w swym czasie za 200 zl
    i nie ma zadnych zaklocen nawet przy kablu 10m jaki mam do tv. :) A radka 9200 zostaw w spokoju bo do d*** to... nie dokoncze, zeby nikogo nie obrazic. :lol:

0
  • #8 10 Maj 2004 11:12
    Usunięty
  • #9 10 Maj 2004 13:07
    artur00
    Poziom 25  

Cześć, prawdopodobnie zła jakość odbiory spowodowana jest złej jakości kablem, do takich instalacji naprawdę potrzeba bardzo dobrej jakosći kabla. Rozwiązanie problemu, zmienić kabelm, jaklepiej na orginalny ati, albo jakiś gigabyte

0
  • #10 10 Maj 2004 13:13
    marek003
    Poziom 40  

tak sie zapytam z nienacka: a o jakie zakłucenia chodzi?? linie w poprzek? mory? śnieg? zniekształcenia? a może są rytmiczne (uzależnione od audio)? czy są zakłucenia również gdy wyjmie się kabel antenowy kablówki z TV?

0
  • #11 11 Maj 2004 11:10
    Prezesjm
    Poziom 13  

Mnie pomogło zrobienie sobie samemu kabelka z porządnego przewodu, było już przyzwoicie, następnie wyjmowanie wtyku antenowego z TV to już obraz był całkiem znośny a definitywnie problem rozwiązał sie po wymianie zasilacza z codegena na chiefteka, teraz mogę filmy oglądać z włączoną antena i na każdym kabelku.
    pozdrówka.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo