Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt ukladu Do pomiaru częstotliwości

23 Mar 2009 08:38 1588 5
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich, przygotowuję się do stworzenia projektu który mam zadany a temat jego jest taki:

Wykonać projekt układu mikroprocesorowego do ciągłego pomiaru częstotliwości napięcia w sieci. Podać schemat układu oraz schemat blokowy programu. (RAM i ROM zewnętrzne)

Dane: Procesor uK8051, zakres częstotliwości 40-60Hz, dokładność 0,01Hz, wynik wyświetlany na wyświetlaczu LED 7 seg. Zawartość harmonicznych nie większa niż 4%

I dlatego występuje do was z pytaniem czy ktoś ma jakiś pomysł jak sie za to zabrac jaka koncepcje przyjac? Dzieki z góry za odpowiedzi i podpowiedzi:!:
  • Poziom 34  
    Zacznij od wpisania w szukarce częstotliwościomierz, miernik częstotliwości, frequecymeter itp. były już tematy związane z pomiarem częstoliwości sieci nawet na elektrodzie.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Upload projekty, programy, artykuły
  • Poziom 43  
    Witam,
    andyblue napisał:
    Witam wszystkich, przygotowuję się do stworzenia projektu który mam zadany a temat jego jest taki:

Wykonać projekt układu mikroprocesorowego do ciągłego pomiaru częstotliwości napięcia w sieci. Podać schemat układu oraz schemat blokowy programu. (RAM i ROM zewnętrzne)
    a z jaką częstością zamierzasz wykonywać te pomiary częstotliwości napięcia sieciowego?

andyblue napisał:
    Dane: Procesor uK8051, zakres częstotliwości 40-60Hz, dokładność 0,01Hz [poprawnie; niedokładność pomiaru - dop. Quarz], wynik wyświetlany na wyświetlaczu LED 7 seg. Zawartość harmonicznych nie większa niż 4%
    A co tu ma wspólnego zawartość wyższych harmonicznych w przebiegu okresowym w który będzie odbywać ma się pomiar jego częstotliwości ? ? ?

andyblue napisał:
    I dlatego występuje do was z pytaniem czy ktoś ma jakiś pomysł jak się za to zabrać jaka koncepcje przyjąć? Dzięki z góry za odpowiedzi i podpowiedzi:!:
    A co to ma być; projekt szkolny/akademicki? A jeśli tak, to patrz Regulamin pkt. 16.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    1. Z jaką częstotliwością? to zależy odemnie bo będzie przecież reset i mogę sobie resetować "guziczkiem"

2. No tak mi podał wykładowca (odnosnie harmonicznych i opisu)

3. Projekt na zadanie domowe,

4. Jeśli chodzi o zliczanie to myślałem o detektorze zera jeśli sygnał bedzie przez zero przechodzic to chce zapodac ten sygnał z odpowiedniej bramki na mikroprocek/licznik macie jakis pomysł, jest to dobry sposób myslenia?
  • Poziom 43  
    andyblue napisał:
    1. Z jaką częstotliwością? to zależy ode[spacja]mnie bo będzie przecież reset i mogę sobie resetować "guziczkiem"
    Odpowiedź niegodna mojej dalszej repliki...

andyblue napisał:
    2. No tak mi podał wykładowca (odnosnie harmonicznych i opisu)
    No Comments ...

andyblue napisał:
    3. Projekt na zadanie domowe,

4. Jeśli chodzi o zliczanie to myślałem o detektorze zera jeśli sygnał beędzie przez zero przechodzicć to chce zapodacć ten sygnał z odpowiedniej bramki na mikroprocek[slang]/licznik macie jakisś pomysł, jest to dobry sposób mysślenia?
    To czekamy na Twoje przemyślenia i rozwiązania - patrz Regulamin pkt. 16.