Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki gazowy podrzewacz wody z zamkniętą komorą spalania

inżynier budowy 06 Jun 2009 20:18 46833 34
 • #31
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Chciałbym zaznaczyć, że są nawet u nas - tu na naszej zielonej planecie (a nie z kosnosu) pojemnościowe podgrzewacze wody z zamkniętą komorą spalania.
 • #32
  Gabor
  Level 10  
  Witajcie.
  Chciałbym odświerzyć temat. Chcę zainstalować w bloku Junkers Celsius na rozdzielaczu - mieszkanie parterowe.
  Zastanawia mnie (w zasadzie przestraszyło) to co napisał jakiś czas temu jeden z użytkowników:
  Quote:
  Junkers jest ok. Pamiętaj jeszcze o rurze spalinowej do komina. Jeśli to blok nie ryzykowałbym puszczać "na żywioł" aby się nie okazało że wynoszą sąsiada bo mu Twoje spaliny dmuchneło do łazienki. Urządzenie Junkers to owszem ale najpierw wizyta kominiarza i papier z ekspertyzą do ręki.


  Czy faktycznie trzeba zastosować rurę spalinową (przy rozdzielaczu) ?
  Myślałem o podłączeniu po rozdzieleniu spalin do komina standardowo, natomiast powietrze mógłbym pobierać z szachtu kanalizacyjnego bądź pionu wentylacyjnego, ew z piwnicy.
 • #33
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  To źle myślałeś. Musisz zamontować rurę spalinową z uszczelkami do pracy w nadciśnieniu w istniejącym kanale spalinowym do którego jedynie możesz podłączyć urządzenie do pracy w podciśnieniu (ciąg grawitacyjny-naturalny). Dlatego lepiej mieć papier od kominiarza, czy nie ma przeciwwskazań na wprowadzenie rury do urządzenia turbo. W budynkach wielorodzinnych lepiej mieć na wszystko podkładki. Dalej zapoznaj się z dokumentacją junkersa pod kontem maksymalnych długości rur spalinowych.
 • #34
  Gabor
  Level 10  
  Serdecznie dziękuję za objaśnienie.
 • #35
  Wileu
  Level 2  
  akwedukt wrote:
  Dla CELSIUSZA max wysokość wrzutu ponad dach to 4m ,każde kolano ok. 0,5m mniej.Faktycznie ceny na zestawie spalinowym ktoś pojechał zdrowo.Poza tym przy tej wysokości wyrzytu spalin i zasysania z zewnątrz palnik będzie chodził jak wyzuty respirator ,jak do tego dobrać kryzę ,wentylator stałoobrotowy.Nie pamiętam dokładnie wszystkich zest. spalinowych do Celsiusza ale czy tam był system rozdzielczy .  Po użyciu funkcji "szukaj" znalazłem ten temat. Pojawiła sie w nim informacja o długości rury spalinowej do Junkers'a WT 14 AM Celsius.

  Ostatnio zakupiłem ten kocioł i w instrukcji znalazłem informację, że maxymalna długość przewodu spalinowo-powietrznego współosiowego to (i tu zaskoczenie) 4000 mm (4m).

  Mieszkam w domu wielorodzinnym a piec ma być zamontowany na parterze. Po zmierzeniu długości komina, do jego szczytu wyszło 6,50m. No i teraz mam problem.
  - przez ścianę nie mogę wyrzucić, bo moc kotła to 24kW
  - do szczytu komina więcej niż w instrukcji, więc odpada.

  No więc pytanie co zrobić?

  Standardowe średnice rur kominowych dla tego kotła to 80/110. Czy po zastosowaniu redukcji do 80/125 , czyli większej średnicy dla kanału powietrznego kocioł "pociągnie" te 6,5m?

  ps:Po przeczytanu instrukcji wychodzi na to, że kocioł ten Junkers wyprodukował wyłącznie dla mieszkających na poddaszach właśnie przez max. długość rury pow-spal.

  Pozdrawiam.