Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WFA 2070 - problem z pobieraniem wody

karol_poznan 23 Mar 2009 10:43 4200 5
Bosch
 • #1
  karol_poznan
  Level 2  
  Witam! Mam problem z pralką Bosch WFA 2070, a mianowicie nie pobiera odpowiedniej ilości wody. Do szuflady gdzie wsypuję proszek i wlewam płyn dostaje się ograniczona ilość wody i muszę w trakcie prania dolewać brakującą ilość. Co może być tego przyczyną? Czy może to być problem z programatorem czy bardziej mechaniczna usterka? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!
 • Bosch
 • #2
  staszekf
  Level 33  
  Wyjmij dozownik i przeczyść wszystko w środku komory szczególnie górę komory tam gdzie dopływa woda (otwory pewnie będą pozatykane)Następnie sprawdź odpowietrzenie zbiornika .Pozdrawiam.
 • Bosch
 • #3
  schnauzerman
  Home appliances specialist
  Sprawdź sitka w wężu zasilającym i elektrozaworze.
 • #4
  karol_poznan
  Level 2  
  na wstępie dziękuję za podpowiedzi. po dzisiejszym majsterkowaniu nasunęło mi się kolejnych pytań. po zdjęciu pokrywy pralki znalazłem nad kieszenią szuflady mechanizm składający się z dwóch cięgien (jedno z dziurkami do napinania pancerza) połączonych z programatorem za pomocą stalowej linki. Do czego służy ten mechanizm? Czy pancerz z linką powinien być luźny (gdy poruszam elementem ciągnącym linkę w programatorze, docelowa dźwigienka po drugiej stronie linki ani drgnie. Druga sprawa. W kieszenie są trzy komory. Lewa z nich służy do zalewania jej płynem do płukania, na jej końcu znajduje się luźny element (rurka plastikowa) w kształcie litery U. Powinien być luźny i do czego służy? No i ostatni problem. Zaobserwowałem, że gdy pralka powinna pobierać proszek za pomocą wody z kieszeni wlewa wodę do lewej komory (tej od płynu) a ani kropli do komory z proszkiem. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? aaa i jeszcze jedno ... jak wyjąc dozownik? Nie dopatrzyłem się nigdzie żadnych śrub czy tym podobnych elementów umożliwiających jego wydobycie. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!
 • #5
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Szufladkę wyciągasz energicznym pociągnięciem jej do siebie (nie jest nigdzie przykręcona), dokładnie myjesz zwłaszcza tą rurkę w zasobniku na płyn. Linka łącząca wybierak programatora z dźwignią przy zasobniku proszku jest do sterowania dyszy ze strumienime wody do danej komory zasobnika w zależności od nastawionego programu, być może u Ciebie się "skleiła" z zasobnikiem - do wyczyszczenia. Zobacz również ułożenie samej linki czy jest prawidłowe.
 • #6
  karol_poznan
  Level 2  
  no i problem rozwiązany :) urwał się zaczep pancerza, który go trzymał, przez co gdy programator ciągnął za linkę to ona zamiast pociągać dźwigienkę od ustawienia dyszy w kieszeni ciągnęła za cały pancerz, przez co dysza na stałe była ustawiona na komorę do płynu. dziękuję wszystkim za porady! pozdrawiam!