Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfejs diagnostyczny

limak84 23 Mar 2009 10:54 15566 4
  • #1 23 Mar 2009 10:54
    limak84
    Poziom 10  

Witam
    Zainteresowany jestem stworzeniem/kupnem interfejsu diagnostycznego opartego na ELM327. Moj lazik to peugeot 206 (z 2001). Zdaje sobie sprawe, ze ogolnie sa problemy z podlaczeniem sie pod samochody tej marki. Prawdopodobnie uda sie jedynie czytac informacje z poszczegolnych elementow.

Chcialbym zapytac czy ktos mial doczynienia z tego typu interfejsem zwlaszcza w polaczeniu z ww. samochodem. Jakiego oprogramowania uzywaliscie z jakimi efektami? Ile mozna wydusic z diagnostyki, krotko mowiac, tanim kosztem?

• #2 16 Maj 2009 21:05
    Marek 12
    Poziom 13  

Interfejsy na tym scalaku czytają tylk silnik nic poza tym działają z programem scantool

• #3 14 Lip 2009 14:53
    lubinsma
    Poziom 10  

Witam,

miesiąc temu kupiłem interface ELM327 (producenta nie pamiętam). Mieszkam w Warszawie, więc wybrałem taki co był blisko domu do odebrania - zresztą tylko jeden sprzedawca z Warszawy wystawiał to na Allegro. Zainstalowałem program PCMSCAN i użyłem w Peugeocie 307 SW z 2002 roku. Komunikuje się bez problemu, PCMSCAN jest w języku polskim, spokojnie można odczytywać błędy silnikowe i kasować kontrolkę silnika, jak również odczytywać "zamrożone ramki". Innych możliwości nie sprawdzałem bo nie mam czasu ani potrzeby. W każdym razie wypróbowałem ten interface jeszcze w Grande Punto 2008, Peugeot 206 2003 i działał. Sprawdź tylko czy twój peugeot ma gniazdo diagnostyczne OBD - powinno być w obrębie skrzynki bezpieczników.
    Rzeczywiście panuje opinia, że w Peugeotach i Citroenach nie będzie działać - to bzdura. Jest np. skaner diagnostyczny MEMOSCAN model 581, który chciałem kupić. Zadzwoniłem do sprzedawcy a on mi mówi: "nie, w Peugeocie nie będzie działać". Pożyczyłem od znajomego, podłączyłem i działa.

Pozdrawiam

• #4 17 Kwi 2010 18:29
    Kubusss
    Poziom 1  

Witam
    Rowniez kupiłem elm327, wiele programów zainstalowałem zanim go uruchomiłem i sprawdziłem błedy w peugocie 206 ( zwłaszcza ze komp. mam na viscie). Pokazuje podstawowe błedy, ale juz AIRBAG juz nie a wiem ze mam uszkodzony. Oczywiscie mozna wszystko kasowac ale zmieniac jakies ustawienia juz nie. Polecam program PCMSCAN 2.4.9 PL, ale moze ktos zna lepszy do 206?

• #5 09 Kwi 2011 13:55
    marcinjohan
    Poziom 2  

Witam

Fajny program pod ELM327 to np. Scan Master - ELM 1.6.0.0 (zwracam uwagę na nazwę bo są podobne programy podobna nazwa ale to całkowicie inne programy)