Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Interfejs diagnostyczny

limak84 23 Mar 2009 10:54 17306 4
    limak84
    Level 11  
    Witam
    Zainteresowany jestem stworzeniem/kupnem interfejsu diagnostycznego opartego na ELM327. Moj lazik to peugeot 206 (z 2001). Zdaje sobie sprawe, ze ogolnie sa problemy z podlaczeniem sie pod samochody tej marki. Prawdopodobnie uda sie jedynie czytac informacje z poszczegolnych elementow.

Chcialbym zapytac czy ktos mial doczynienia z tego typu interfejsem zwlaszcza w polaczeniu z ww. samochodem. Jakiego oprogramowania uzywaliscie z jakimi efektami? Ile mozna wydusic z diagnostyki, krotko mowiac, tanim kosztem?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Marek 12
    Level 13  
    Interfejsy na tym scalaku czytają tylk silnik nic poza tym działają z programem scantool
    lubinsma
    Level 11  
    Witam,

miesiąc temu kupiłem interface ELM327 (producenta nie pamiętam). Mieszkam w Warszawie, więc wybrałem taki co był blisko domu do odebrania - zresztą tylko jeden sprzedawca z Warszawy wystawiał to na Allegro. Zainstalowałem program PCMSCAN i użyłem w Peugeocie 307 SW z 2002 roku. Komunikuje się bez problemu, PCMSCAN jest w języku polskim, spokojnie można odczytywać błędy silnikowe i kasować kontrolkę silnika, jak również odczytywać "zamrożone ramki". Innych możliwości nie sprawdzałem bo nie mam czasu ani potrzeby. W każdym razie wypróbowałem ten interface jeszcze w Grande Punto 2008, Peugeot 206 2003 i działał. Sprawdź tylko czy twój peugeot ma gniazdo diagnostyczne OBD - powinno być w obrębie skrzynki bezpieczników.
    Rzeczywiście panuje opinia, że w Peugeotach i Citroenach nie będzie działać - to bzdura. Jest np. skaner diagnostyczny MEMOSCAN model 581, który chciałem kupić. Zadzwoniłem do sprzedawcy a on mi mówi: "nie, w Peugeocie nie będzie działać". Pożyczyłem od znajomego, podłączyłem i działa.

Pozdrawiam
    Kubusss
    Level 1  
    Witam
    Rowniez kupiłem elm327, wiele programów zainstalowałem zanim go uruchomiłem i sprawdziłem błedy w peugocie 206 ( zwłaszcza ze komp. mam na viscie). Pokazuje podstawowe błedy, ale juz AIRBAG juz nie a wiem ze mam uszkodzony. Oczywiscie mozna wszystko kasowac ale zmieniac jakies ustawienia juz nie. Polecam program PCMSCAN 2.4.9 PL, ale moze ktos zna lepszy do 206?
    marcinjohan
    Level 2  
    Witam

Fajny program pod ELM327 to np. Scan Master - ELM 1.6.0.0 (zwracam uwagę na nazwę bo są podobne programy podobna nazwa ale to całkowicie inne programy)