Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 2.0 1999r Automatyczna skrzynia biegów

audite 23 Mar 2009 12:34 6628 3
    audite
    Level 10  
    Witam.Mam nastepujacy problem..Kupiłem w grudniu Peugota 406 2.0 z automatyczna skrzynia biegów.Już po paru dnia mialem z nia glopoty gdyz jak troszke pojezdzilem samochodem wyrzucal mi bieg do(podejrzewam) 3 biegu i ani mi nie redukowal w dol ani w gore.Nie wiedziałem co moze byc grane dlatego dolalem oleju i problem zniknal na 2 miesiace..Po tym okresie znowu zaczelo sie tak dziac i znow dolalem ok 1 litra oleju.I tak jezdzilem przez pare dni.Gdy wieczorem bralem samochod i jezdzilem bylo wszysko wporzadku ale rano wsiadam do samochodu a on nie chce jechac znaczy sie ciagnal ale tak jak by sie slizgalo sprzeglo.odczekalem troszke i usterka minela.Ale za to nastepnego dnia jak chcialem jechac to nie bylo juz zadnego biegu oprocz P oraz N nic nie dziala. Pojechalem na warsztat wymienic olej fakt lecial czarny jak smoła.Wymienilem na czerwony i nadal tak jest.Jest jeszcze taki mankament ze jak silnik troche pochodzi,zgasze go i jak odpale to mam bieg ale gdzies na 30/40 metrow wtedy znowu to wyrzuca i nie mam biegow i tak znowu wylaczyc go musze i znow 40 metrow i go wylacza.dodam ze dalem samochod sprawdzic elektronicznie lacznie z skrzynia biegow i zadnych bledow nie wykazalo..
    Poprosze o podowiedz co moze byc i wrazie czego orientacyjnie ile moge sie spodziewac kosztow naprawy
    pozdrawiam Dawid
    User removed account
    User removed account  
    piotrek_ir4
    User under supervision
    Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy ze skrzynią DPO AL4 Proszę pisać.
    romixo
    Level 9  
    Dzień dobry
    Nie wiem czy to aktualne ale potrzebuje pomocy ze skrzynią al4 w Peugeot 807
    Kupiłem Peugeota 807 benzyna 2.0 w automacie cena była atrakcyjna ze względu na problem ze skrzynia ale w końcu niby ja ktoś naprawił i ze powodem tego był mały plasticzek pływający w oleju i gość mnie zapewnił ze wszystko jest dobrze a oprócz tego że w skrzyni były wymienione zawory i tarczki i uszczelniony sterownik ponieważ jak się zagrzal silnik auto nie zmieniało biegów ale ponoć skrzynia nie wchodziła w tryb awaryjny
    Moim problemem jest to ze jak auto się na grzeje to np przy zatrzymaniu na skrzyżowaniu chcąc kontynuować jazdę auto nie chce ruszyć a jak już ruszy to porządnie szarpie tak jakby rozlaczalo napęd biegi zmienia raczej ładnie
    I teraz pytanie czy ja naprawiać czy kupić skrzynie dpo z Renault bo jest większy wybór i złożyć jedna z dwoch???