Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 2.0 1999r Automatyczna skrzynia biegów

audite 23 Mar 2009 12:34 4642 3
  • #1 23 Mar 2009 12:34
    audite
    Poziom 9  

Witam.Mam nastepujacy problem..Kupiłem w grudniu Peugota 406 2.0 z automatyczna skrzynia biegów.Już po paru dnia mialem z nia glopoty gdyz jak troszke pojezdzilem samochodem wyrzucal mi bieg do(podejrzewam) 3 biegu i ani mi nie redukowal w dol ani w gore.Nie wiedziałem co moze byc grane dlatego dolalem oleju i problem zniknal na 2 miesiace..Po tym okresie znowu zaczelo sie tak dziac i znow dolalem ok 1 litra oleju.I tak jezdzilem przez pare dni.Gdy wieczorem bralem samochod i jezdzilem bylo wszysko wporzadku ale rano wsiadam do samochodu a on nie chce jechac znaczy sie ciagnal ale tak jak by sie slizgalo sprzeglo.odczekalem troszke i usterka minela.Ale za to nastepnego dnia jak chcialem jechac to nie bylo juz zadnego biegu oprocz P oraz N nic nie dziala. Pojechalem na warsztat wymienic olej fakt lecial czarny jak smoła.Wymienilem na czerwony i nadal tak jest.Jest jeszcze taki mankament ze jak silnik troche pochodzi,zgasze go i jak odpale to mam bieg ale gdzies na 30/40 metrow wtedy znowu to wyrzuca i nie mam biegow i tak znowu wylaczyc go musze i znow 40 metrow i go wylacza.dodam ze dalem samochod sprawdzic elektronicznie lacznie z skrzynia biegow i zadnych bledow nie wykazalo..
    Poprosze o podowiedz co moze byc i wrazie czego orientacyjnie ile moge sie spodziewac kosztow naprawy
    pozdrawiam Dawid

0 3
  • #2 23 Mar 2009 12:57
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Sty 2015 17:21
    piotrek_ir4
    Użytkownik obserwowany

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy ze skrzynią DPO AL4 Proszę pisać.

3
  • #4 29 Kwi 2017 14:25
    romixo
    Poziom 9  

Dzień dobry
    Nie wiem czy to aktualne ale potrzebuje pomocy ze skrzynią al4 w Peugeot 807
    Kupiłem Peugeota 807 benzyna 2.0 w automacie cena była atrakcyjna ze względu na problem ze skrzynia ale w końcu niby ja ktoś naprawił i ze powodem tego był mały plasticzek pływający w oleju i gość mnie zapewnił ze wszystko jest dobrze a oprócz tego że w skrzyni były wymienione zawory i tarczki i uszczelniony sterownik ponieważ jak się zagrzal silnik auto nie zmieniało biegów ale ponoć skrzynia nie wchodziła w tryb awaryjny
    Moim problemem jest to ze jak auto się na grzeje to np przy zatrzymaniu na skrzyżowaniu chcąc kontynuować jazdę auto nie chce ruszyć a jak już ruszy to porządnie szarpie tak jakby rozlaczalo napęd biegi zmienia raczej ładnie
    I teraz pytanie czy ja naprawiać czy kupić skrzynie dpo z Renault bo jest większy wybór i złożyć jedna z dwoch???

0