Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder Cyfrowego Polsatu i TV LCD Sharp

Marioosz1 23 Mar 2009 14:18 3643 5
    Marioosz1
    Level 11  
    Witam. Posiadam dekoder Cyfrowego Polsatu Echodtar 717. Zakupiłem niedawno TV LCD Sharp i mam następujący problem. Telewizor ten posiada funkcję OPC (Optyczne sterowanie obrazem), która "blokuje" działanie pilota do dekodera Echostaru. Chyba częstotiwość tego sygnału jest podobna do tej na jakiej działa pilot dekodera i dlatego jest problem. Mam zamiar zmienić dekoder na HD Samsunga DSB-H370G i mam pytanie, czy posiada ktoś TV Sharp (ja mam Sharp 32xl8e) z funkcją OPC i dekoder Polsatu np.: tego Samsunga HD i czy też występuje taki problem?
    matzg
    Level 35  
    Witam, czy jesteś pewien że właśnie ta funkcja (OPC) blokuje ci pilota od dekodera?
    Marioosz1
    Level 11  
    Tak, bo po wyłączeniu jej wszystko wraca do normy, a poza tym w Sharpie potwierdzili, że z niektórymi urządzeniami może to wystąpić.
    endrju7403
    Level 13  
    Witam. Znajoma ma telewizor Sharp 52cale (niestety nie pamiętam jaki dokładnie model) z włączoną funkcją OPC i Samsunga DSB-H370G, i nie ma żadnych problemów z działaniem pilotów.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Problemy występują tylko między echostarem CP a jakimś modelem TV
    Marioosz1
    Level 11  
    Na innym forum otrzymałem rozwiązanie to się podzielę.
    Wystarczy zasłonić (np.kartką papieru) czujkę od zdalnego sterowania w dekoderze i inne sygnały np.: OPC nie zakłócają silniejszego sygnału z pilota. Niesamowite. Ja to sprawdziłem i naprawdę to działa (zwykła kartka papieru).