Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziałające klawisze funkcyjne - czyżby brak sterowników ?

23 Mar 2009 14:39 2973 3
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam problem, otóż posiadam klawiature logitecha, cordless duo YRJ-20. I od jakiegoś czasu wszystkie klawisze funkcyjne, albo raczej skrótu, (te szare) czyli przełączanie w przód i do tyłu, play, stop, e-mail, webcam, sms, itouch itd... przestały działać, a dokładniej pozamieniały się kolejnością. I tak np: Mute jest na klawiszu od E-maila, a przewijanie do przodu na klawiszu F-lock. Web cam włącza mi przeglądarkę, itd... . Sprawdzałem w innym kompie, i też tak samo się dzieje. Czy ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?? - Z góry dzięki za podpowiedzi i rozwiązania. Pozdrawiam.
  • Computer Controls
  • Poziom 15  
    Jak już sam sobie odpowiedziałeś w temacie najprawdopodobniej jest to wina sterowników. Wejdź na stronkę: http://www.logitech.com/index.cfm/support_downloads/downloads/&cl=gb,en?WT.ac=sc|downloads|hp i ściągnij program Logitech SetPoint przeznaczony dla Twojej klawiatury. Oczywiście uprzednio odinstaluj te sterowniki co już masz zainstalowane od Logitech'a.
    Pozdrawiam

PS. Dał bym normalnego linka tylko coś mi URL nie działa nie wiedzieć czemu. Może zapomniałem jak się go używa a może się coś zmieniło...
  • Computer Controls
  • Poziom 2  
    Witam:) Dzięki serdeczne za odpowiedź, jednak nie do końca sprawa jest jasna. A mianowicie, sterowniki mam już odinstalowane, i teoretycznie na klawiaturze przyciski te nie powinny działać, za wyjątkiem regulacji głośności i przycisku mute. Jednak właśnie mute dalej jest na e-mail i tam się go załącza... - dziwna rzecz. Po zainstalowaniu sterowników sprawa jest identyczna.
  • Poziom 15  
    Rozumiem, że instalujesz najnowsze sterowniki przeznaczone do twojej klawiatury i nadal się nic nie zmienia, czyli nie działają klawisze multimedialne i tylko mute jest zamieniony z odbieraniem e-maili?
    Co do działania klawiszy multimedialnych to bez oprogramowania, część z nich jest normalnie identyfikowana przez system (mówimy o Windowsie).
    I czy możesz ręcznie przypisać w sterownikach różne funkcje do poszczególnych przycisków multimedialnych? chodzi o to czy możesz zmienić klawisz e-mail na otwieranie jakiegoś odtwarzacza muzycznego czy czegokolwiek innego? Bo jesli nie, to jest coś nie tak ze sterownikami. Osobiście posiadam Media Keyboard 600 i bez sterowników przyciski dziwnie działają ale z mogę je dowolnie definiować.