Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MDS 502 i zatrzymujący się mechanizm mimo nowych pasków

bigmieciu 23 Mar 2009 17:09 1270 6
  • #1 23 Mar 2009 17:09
    bigmieciu
    Poziom 11  

Witam, mam problem z moim mdsem. Rok temu chodził do momentu rozsypania sie pasków, dzisiaj wymieniłem je na nowe i pojawił sie problem. Prawa kieszeń działa ale lubi sie zatrzymywać a lewa zaraz po włączeniu play lub czego kolwiek się zatrzymuje. Nie wiem czy to problem z mechaniką czy elektronika. Prosze po pomoc.

0 6
  • #2 28 Mar 2009 03:53
    arturkali5
    Poziom 12  

Na pewno założyłeś odpowiednie paski?

0
  • #4 28 Mar 2009 10:08
    arturkali5
    Poziom 12  

Jak mechanizm sie przyblokuje , to silnik się kręci czy staje w miejscu?
    W kieszeni , która czasem działa obroty są prawidłowe?

Zdarzyło mi się kilka razy wymienić silnik w takim MDS-sie bo mimo dobrego zasilania nie miał "kopa" żeby obrócić koło funkcji .

0
  • #5 28 Mar 2009 12:51
    bigmieciu
    Poziom 11  

Zachowuje się normalnie, daje mu play, gra i za chwilę stop, nic sie nie blokuje itd, silnik pracuje normalnie, z przewijaniem to samo, jakby autostop się załączał sam bez przyczyny, tak się zachowuje. Ta "sprawna" kieszeń bez problemu działa ale też lubi się sama z siebie zatrzymać bez przyczyny.

0
  • #6 28 Mar 2009 13:12
    DarekBytom
    Poziom 17  

Witaj
    Nie pamiętam czy tam pod talerzykami napędu szpuli kasety sa impulsatory foto-optyczne ( pod sprzęgiełkiem znajduje się folia srebrno czarna która odbija światło z diody LED w stronę fototranzystora ), być może masz je po prostu zakurzone i stąd ten problem z wyłączaniem się autostopu w decku. Ja tak miałem kiedyś tak w moim decku Philips'a - bardzo podobny mechanizm do diory - winne byly ww. impulsatory , magnetofon się wyłączał w różnych momentach odtwarzania kasety .
    pomogło ich wyczyszczenie , magnetofon śmiga do tej pory bezproblemowo , a winny był kurz który osiadł na elementach optyki .

0
  • #7 28 Mar 2009 19:37
    bigmieciu
    Poziom 11  

To co piszesz by pasowało,nigdy się aż tak w tą mechanikę nie zagłębiałem, zajrzę, spróbuję, diora jest na philipsie więc być może to jest to.

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Na razie pomogło, wyczyściłem zgodnie z opisem i chodzi, zobaczymy jak długo :-) Dziękuje za wskazówki.

0
  Szukaj w 5mln produktów