Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dos pozostalosci po win95

Robgie 22 Apr 2004 10:27 1127 12
    Robgie
    Level 27  
    Potrezbny mi jest sam Dos wiec usunalem Win95 ale jak startuje to wyswietla "Uruchamianei win95" oraz na chwile wyswietyla logo Win95 jak to usunac napisa i logo??reszta niech zostanie
    Johny_Szczecin
    Level 17  
    Może być problem, bo z tego co wiem to wszystko to siedzi w command.com
    Bielsky
    Level 21  
    w win 95 loga są w pilikach logo.sys, logos.sys, logow.sys, nie pamiętam gdzie są te pliki. może w głównym katalogu, może w windows, może w windows\system,....
    wystarczy że wywalisz te pliki.
    Są to zwykłe bitmapy, możesz je też pozmieniać dowolnym edytorem, będzie tylko problem z paskiem na dole ze zmieniającymi się kolorami.
    Co do napisu - podejrzewam, że tak, jak napisał Johny - będzie problem.
    RSmod
    Level 13  
    DOS wiecznie żywy, zwłaszcza ten darmowy. Załaduj i zainstaluj, a brzydkie napisy Billa znikną:
    http://www.freedos.org/
    Możesz też pogrzebać w master boot sektorze, ale nie miej pretensji jeśli przez drobną pomyłkę dysk Ci zemrze.
    Robgie
    Level 27  
    ja juz nei mam nic na dysku tylko zostaly te pliki ktore nie byly w katalogu windows i w nich gdzies jest wiec obstawiam ze moze w commad bo w innych sprwdzalem.A chodzi o to zeby tylko komp ruszyl i subiekt wystartowal nic wiecej
    kaworu
    Level 16  
    Ja znam jeden pewien sposób na to by się logo nie pojawiało może stworzyć bitmape o parametrach 256 kol. i rozdzialce 320x400 i zamiast fotki dać czarny kolor, obraz wtedy poprostu na chwile stanie się czarny i wszystko. plik musisz nazwać logo.sys i wrzucić go na dysk c razem z command.com i io.sys. jeżeli mie ma tego pliku system ciągnie logo z command.com jest też inna możliwość prostsza w pliku msdos.sys jeśli go nie wywaliłeś dodajesz logo=0 a zresztą wszystko jet na:

http://windows.online.pl/alchemia/msdossys.htm :wink:
    tzok
    Moderator of Cars
    A nie prościej otworzyć plik msdos.sys w edytorze tekstowym i wpisać w sekcji [options] "BootLogo=0"?
    Napis uruchamianie... siedzi w pliku IO.SYS ale do jego zmiany potrzeba edytora sznastkowego.
    Robgie
    Level 27  
    Ale widac go w tym edytorze jesli tak to jaki problem.Musze sprawdzic
    tzok
    Moderator of Cars
    Na czas edycji trzeba zmienić artrybuty (wyłączyć Systemowy i Tylko Do Odczytu).
    Plik logo.sys (zresztą logos.sys i logow.sys też) jest wyświetlany tylko jeśli jest, jeśli go nie ma jest wyświetlana bitmapa z pliku io.sys.
    kaworu
    Level 16  
    sorrki myślałem że idzie on z command.com ale tak też można...
    kombinacji nigdy dość 8)
    Johny_Szczecin
    Level 17  
    Rzeczywiście - logo można wyłączyć w msdos.sys, a logo jest w io, przyznaję sie bez bicia do błedu :)
    kaworu
    Level 16  
    okej okej bez bicia przyznaje się mój błąd
    człowiek na błędach się óczy :P

a tak przy okazji czy są inne pliki typu io.sys które moga go zastąpić czy jest on jeden w swoim rodzaju, a i czy ktoś szukał innych interpreterów poleceń (command.com) wiem że można go zastąpić nortonem...