Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopiarka panasonic FP7713 pokazuje zablokowany papier

22 Kwi 2004 12:14 1310 6
  • Poziom 12  
    Witam i pozdrawiam!
    Maszyna j/w po włączeniu świeci symbol zablokowanego papieru 0/0 i brak jakiejkolwiek reakcji na przyciski.
    Papier został usunięty przez obsługę, i od tamtej pory jest taki stan.
    Sprawdziłem czujniki papieru na wejściu i wyjściu, wyglądają ok, oraz złączki na przewodach od czujników, też dobrze.
    Czy w tej maszynie trzeba kasować stan awarii w jakiś szczególny sposób,

Bardzo proszę o wszelkie wskazówki, gdyż z Panasonikiem do tej pory nie miałem do czynienia. :?
  • Poziom 12  
    moim zdaniem to może być wina listwy na dole pod elektrodą nie wiem jak ta listwa sie nazywa ale tam pod nią też jest czujnik papieru
    po otwarciu klapy bocznej widać ją na samym dole prawie przy pobieraku papieru
    sprawdź tam
  • Poziom 14  
    kolega Runner2 ma rację .Często przy osuwaniu papieru klient wyrywa kartkę , a kawałek zostaje pod tą listwą i przyciska dżwignię czyjnika albo na tej zamej dźwigni spadła sprężynka. Tak czy tak musisz lstwe zdemontować i poprawić dźwignię
  • Poziom 17  
    witam ponownie!!
    Proponuję sprawdzić mechanicznie, tzn paluszkami czy dobrze pracuje czujniczek od kasety, tj. pod zespołem bębna (widać gołym okiem), druga sprawa to wyciągnij taką plastikową listwe FFPKF1229, która znajduje się za rolkami rejestracji. Nie musi jej tam być. w niej , na środku znajduje się mały wąski otworej, w którym powinno znajdować się wahadełko czujnika. Musi lekko działać. Jeżeli nie, to odkręć ten cały plastikowy element (2śrubki) i sprawdź czy jest tam spring... pozdrawiam
    pomagam: 0601 559611 - sprzedaje też części do Panasoniców
  • Poziom 12  
    Serdeczne dzięki!

Mieliście rację, istotnie dzwigienka czujnika pod czarmą listwą wypdła z zawiasów, wyciągając na siłę papier można ją łatwo "wysadzić z siodła".

Przy okazji zauważyłem w tej maszynie na dole klapy i w kasecie papieru pewną ilość wysypanego startera, czyżby kwalifikował się do wymiany, czy może jest na to jakiś sposób, czym to może być jeszcze powodowane w tym modelu?
    Bardzo proszę o wskazówki. :?
  • Poziom 14  
    Z tej maszyny starter sam się nie wysypie obejrzyj jak zbudowana jest wywoływaczwka i jak usytuowany jest wałek mabnetyczny. W tych maszyna najczęściej toner wysypuje się z hoopera. Często wyjmując cały zespół bębna za każdym razem zamykasz i otwierasz zasówkę w hoperze no i niestety zawsze trochę się wysypie. Może też być uszkodzona sprężyna na tej zasówce i hoper jest cały czas otwarty i toner sypie się do środka. Jek się go nasypie spora ilość to zaczyna mu brakować miejca i przesypuje się do kasety.
  • Poziom 12  
    dokładnie miałem kiedyś taki problem że brakowało tuleji na hooperku i tak sypała że aż sie wysypywało na bok